Temat: grafika z Montezuma's Revenge

Witajcie,
Chciałbym się trochę "pobawić" oryginalną grafiką z gry Montezuma's Revenge. Czy jest jakiś sposób, aby wyciągnąć oryginalne pliki z grafiką z atr-a? Interesują nie bitmapy z klatkami animacji bohatera i stworków, elementy składowe plansz itp.

Jeżeli są na to sposoby, to proszę o w miarę szczegółowe instrukcje, nie jestem biegły w grzebaniu w plikach atari.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

<(((><                        <(((><
                   <(((><      <(((><              <(((><
<(((><            <(((><                               <(((><                     ooo -PPPerkoz- ooo

2

Odp: grafika z Montezuma's Revenge

Jeżeli nie masz doświadczenia w grzebaniu i wycinaniu grafiki to może prościej będzie ci zgrać film (plik AVI) z emulatora (kompresja bezstratna) i potem z każdej zgranej klatki możesz łatwo wyciąć to co cię interesuje :)

Ostatnio edytowany przez seban (2009-05-13 11:13:33)

3

Odp: grafika z Montezuma's Revenge

Cala grafika plansz gry jest tu: http://mapy.atari8.info/l-o/montezuma.png

4

Odp: grafika z Montezuma's Revenge

Pavros: tak off-topicując... Jest szansa na pojawienie się wkrótce nowej/finalnej wersji IK+? Na pewno projekt ma rzesze napalonych fanów, czekających by zagrać w tę świetną grę na Atari :)

5

Odp: grafika z Montezuma's Revenge

Jacques: Prace sa caly czas w toku ale ilosc mojego czasu wolnego jest bliska 0 od wielu miesiecy. Tak wiec prosze o cierpliwosc. Planuje jeszcze jedna wersje przed finalna. Poczatkowo planowalem ja wypuscic w maju ale niestety nie dalem rady. Jest szansa ze bedzie na koniec lata.

6

Odp: grafika z Montezuma's Revenge

Super, dziękuję za info :) To będzie HIT!

7

Odp: grafika z Montezuma's Revenge

PPerkoz: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 741#p82741 trzeba było tylko kliknąć w "Szukaj" i wpisać "montezuma"

___
Press play on tape...

8

Odp: grafika z Montezuma's Revenge

maw: zaglądałem wcześniej na ten wątek ale nie ma tam materiałów, których szukam  (chyba, że coś przeoczyłem). Fakt jest edytor plansz, ale zaprojektowanych lokacji nie można wyeksportować jako pliki graficzne. Przeszukałem też na wszystkie znane mi sposoby googla i nic.

Kiedyś gdzieś widziałem "bebechy" Montezumy, ale teraz nijak nie mogę na nie trafić...

<(((><                        <(((><
                   <(((><      <(((><              <(((><
<(((><            <(((><                               <(((><                     ooo -PPPerkoz- ooo