Odp: 9 Maja

Konrad: ja nikogo nie nazwałem faszystą, zaś stosowanie odpowiedzialności zbiorowej to są właśnie faszystowskie (i komunistyczne) metody. Mylisz się także co do Prawa Międzynarodowego - przed IIWŚ były konwencja Haska, Genewska i wiele innych.

To co robili naziści w obozach śmierci i komuniści w gułagach nie było legalne - bo był to mord tak czy inaczej, naruszenie wymienionych wyżej konwencji, itd.

Tym nie mniej każdą winę trzeba udowdnić - przecież nawet wywołany tu wcześniej Izrael stawia/stawiał schytanych zbrodniarzy przed sądem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

77

Odp: 9 Maja

Konwencja Haska dotyczy użycia określonych typów broni podczas działań wojennych: http://en.wikipedia.org/wiki/Hague_Conv … _and_1907)

Konwencja Genewska dotyczy jeńców wojennych http://en.wikipedia.org/wiki/Geneva_Conventions

Ani jedno ani drugie nie zabrania mordowania cywili w obozach koncentracyjnych. Koncepcja "ludobójstwa" http://en.wikipedia.org/wiki/Genocide#C … m_genocide została sformułowana w roku 1944 i usankcjonowana prawnie w 1945 roku, jednakże oskarżenie o to, co się działo przedtem, jako o ludobójstwo, nie jest możliwe bez złamania zasady nieretroakcji.

Ergo, zastosowanie ma "lokalne" prawo państwowe, a to - w III Rzeszy przypuszczalnie, a w ZSRR z całą pewnością - pozwalało na działanie obozów koncentracyjnych w takim zakresie, w jakim działały. Ergo, prowadząc dalej to rozumowanie, nie można za to nikogo skazać, ani nawet postawić w stan oskarżenia, bo to nie są przestępstwa w świetle (ówcześnie obowiązującego) prawa.

I oczywiście, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej nie jest jedynie specjalnością faszyzmu, równie dobrze wypada tu komunizm i wszelkie inne praktykowane formy bezprawia. Więc dlaczego akurat ci ten faszyzm przyszedł na myśl?

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: 9 Maja

Adam , cóż mamy im udowadniać? Mieszkam w małym mieście, byłem od dziecka modelarzem w Spółdzielni Mieszkaniowej, po wojsku zrobiłem uprawnienia instruktorskie ,w stanie wojennym nowy prezes spółdzielni a niedawny 1 sekretarz miasta i gminy wywalił mnie z mojego" hobby", po 19 latach /płacili tam niewiele/ .Za co? A za to że w mojej normalnej pracy byłem przewodniczącym NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" , wprowadzili stan wojenny i mogli robić co chcieli. A przy okazji straszyli :"masz dziecko ,żonę ,to się zastanów itd" Stan Wojenny się skończył, szedł z żoną ulicą, stary człowiek,głowa spuszczona ....
Co musimy jeszcze udowodnić?

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2009-05-14 20:03:59)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: 9 Maja

Konrad: ja tylko wykazaem ze prawo miedzynarodowe istnialo. Zas konwencja Genewska bardzo sie kloci np. z tym co nazisci robili z np. jencami radzieckimi. Co do reszty - byy i ciagle istnieja paragrafy na morderstwo, pobicie itp.

Co do ludobojstwa - mozna uznac to za pewnego rodzaju 'zgrupowanie' morderstwa.

Ryszard: no wlasnie to o czym piszesz. Nie mozna skazywac ludzi na podstawie tego 'co wszyscy wiedza' bo wtedy nie ma sprawiedliwosci tylko samosady niczym nie lepsze od tego co robili komunisci. Jezeli uwazasz ze pogwacono wowczas twoje prawa - idz do prokuratora i zloz zeznanie. To jest jedyna wlasciwa droga.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

80

Odp: 9 Maja

Adam: i co z tego, że istniało, skoro nie dotyczyło tego, za co potem były pretensje. Staram się po prostu ci wykazać, że popełniasz pewien błąd sądząc, iż zbrodniarzy można osądzać według zasad "prawnych" wprowadzonych przez tychże zbrodniarzy, i na dodatek nazywać to sprawiedliwością...

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: 9 Maja

Konrad: zabicie człowieka w obozie koncentracyjnym to morderstwo. Zabicie czlowieka w gułagu to morderstwo. Zabicie człowieka podczas przesłuchania to morderstwo. Te paragrafy są jak najbardziej wystarczające. Słabe i złe organizmy państwowe potrzebują specjalnych praw.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

82

Odp: 9 Maja

Adam: zabicie podczas przesluchania - ok. ale wydanie zbrodniczego wyroku sądowego - pod co to podciagniesz? przeciez zabijali sądowym wyrokiem "zbrodniarza antypolskiego" chroniac "ojczyzne"

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: 9 Maja

jellonek: jesli proces byl niesprawiedliwy - to jest to morderstwo.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

84

Odp: 9 Maja

panowie...skonczcie. historii nie zmienicie....


ps. za 2 tygodnie GRZYBOBRANIE !

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: 9 Maja

amen, i jeżeli mi wolno to zamykam temat,a wszystkich obrażonych ,PRZEPRASZAM :)

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2009-05-15 19:09:52)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

86

Odp: 9 Maja

Adam Kłobukowski napisał/a:

jesli proces byl niesprawiedliwy - to jest to morderstwo.

Co tam, ważne ŻEBY SPRAWIEDLIWOŚĆ BYŁA PO NASZEJ STRONIE.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

87

Odp: 9 Maja

jakbym slyszal moja Mamusie przed rozprawa z byla zona ;-)

ps. Kiero, A jer ma 437 i ma MASA ZIOMAL a ja PRZEZIOMAL....ALLLEEOOOSSSSOOCHHHHODZI????\

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-05-15 23:04:55)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

88

Odp: 9 Maja

Adam: bardzo ladnie to jer ujal - bo nie ma czegos takiego jak "ultimate justice". kazde normy formowane sa przez okreslone grupy ludzi - dla jednej grupy pewne zachowanie moze byc zbrodnia, dla innej naturalnym rozwiazaniem.

inna sprawa ze "historie pisza zwyciezcy"

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

89

Odp: 9 Maja

Adam Klobukowski napisał/a:

Konrad: zabicie człowieka w obozie koncentracyjnym to morderstwo. Zabicie czlowieka w gułagu to morderstwo. Zabicie człowieka podczas przesłuchania to morderstwo. Te paragrafy są jak najbardziej wystarczające. Słabe i złe organizmy państwowe potrzebują specjalnych praw.

Być może, ale lokalne prawo nie definiuje tego jako przestępstwo. Nie ma prawa, nie ma przestępstwa. Co mi w zasadzie próbujesz wykazać? Istnienie prawa naturalnego?

KMK
? HEX$(6670358)

90

Odp: 9 Maja

drac030: pewnie prawa "boskiego" ofiarowanego nam maluczkim przez istotę wyższą, mądrzejszą, itd. tj. tą, która powinna nami kierować, bo sami do tego jesteśmy za głupi ;)
btw. cholernie duzo ludzi ma wewnetrzna potrzebe podporzadkowania sie, bycia sterowanym przez kogos, kto przejmie ciezar podejmowania decyzji...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep