76

Odp: SimpleStereo - lista

Nikt nie pytał tu zaxona - bo on akurat nie kupuje by schować do szuflady :) :) :)

Epi się postarał - dzięki za player.


Update: Dely zrób coś z tym timerem, bo jutro nie wstanę jak się będę kłaść co dziennie po 4:00.
    Ja wytrzymuje tylko do 3:00 by wstać o 7:30

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-05-19 02:03:33)

77

Odp: SimpleStereo - lista

Jak nie jak tak, dlatego biore hurtem, jedna sztuka zawsze sie w szufladzie zostaje. Rany, znowu sie widno robi, trza spac.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

78

Odp: SimpleStereo - lista

zaxon: jeśli zmontowałeś, to powiedz proszę, czy występują u Ciebie podobne objawy z Covoxem, tzn. przesterowanie. Jeśli nie stwierdzisz "na słuch", to spróbuj nagrać dźwięk np. na pececie i obejrzeć przebiegi.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

79

Odp: SimpleStereo - lista

epi, przy dobieraniu wzmocnienia mialem programik, ktory co linie rastra zwiekszal zawartosc wszystkich rejestrow daca produkujac pile, nie widzialem tam przesterowania na wyjsciu z io, ale majac na wzgledzie twoje wnioski, teraz kolejne plytki skladam z rezystorkami 330k

przechodze na tumiwisizm

80

Odp: SimpleStereo - lista

Wyjściu z io, czyli za kondensatorami? ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

81

Odp: SimpleStereo - lista

przed epi, przed
nie rob z candla tlumoka :)

przechodze na tumiwisizm

82

Odp: SimpleStereo - lista

http://spiflash.org/block/13.html dla tych, ktorzy kupili kit

przechodze na tumiwisizm

83

Odp: SimpleStereo - lista

Podziękował.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

84

Odp: SimpleStereo - lista

a jakis opis do montazu io-boarda?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

85

Odp: SimpleStereo - lista

zrobie zrobie
jeszcze zes go nie zalozyl??

przechodze na tumiwisizm

86

Odp: SimpleStereo - lista

A co z OSD? Można zamawiać już w jakimś temacie?

87

Odp: SimpleStereo - lista

jeszcze nie
vbxe2 i osd bedzie dostepne rownolegle
planowany poczatek przyjmowania zamowien - 10 czerwiec, moze sie przesunac o 2 dni

przechodze na tumiwisizm

88

Odp: SimpleStereo - lista

no wlasnie nawet nie polutowalem, nie mowiac o montowaniu...

btw. dzieki macgyverowi mam 4x 65816 (2x plcc, 2x dip) - procz tego mam jeszcze "dziewice" atarke 65xe bez expansion. jakbys potrzebowal sprzetu do testow swojej dopalki - moge podwiezc...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

89

Odp: SimpleStereo - lista

jellonek napisał/a:

a jakis opis do montazu io-boarda?

Tak na prawdę, to potrzeba tylko opisu wyjść (goldpinów) na PCB. Reszta - opisane w schemacie.
Szczególnie brakuje mi oznaczeń 12v-GND i 5V-GND. Zawsze obracam płytkę by sprawdzić czy dobrze wkładam złącze, choć ostatnio opisałem to flamastrem....

90

Odp: SimpleStereo - lista

Jest gdzieś opis montażu samego Simplestereo (bez IO-boarda i DarkAKI)? Bo na stronce http://www.spiflash.org/block/9.html nie ma - jedynie schematy, płytki i zdjęcia.
Chodzi mi głównie o wyjście audio, czy trzeba jeszcze jakiś rezystor, kondensator po drodze z Simplestereo do gniazdka jack? U Kaza jest artykuł wspominający o rezystorze 1M Ohm i kondensatorze 1 mikro F, ale wolałbym dowiedzieć się bezpośrednio u źródła jak to podłączyć by grało najlepiej ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-07-03 11:10:39)

91

Odp: SimpleStereo - lista

tak - musisz skopiowac sobie uklad, ktory widac na schemacie io-board
rezystor 1M + kondensator 1uF/50V (monolityczny)
mozna poeksperymentowac z wartoscia rezystora i dobrac go dokladniej do posiadanego sprzetu audio (ja posiadam 20 letni WS304S) ale to juz kwestia upodoban odsluchowych

pamietaj, ze wzmocnienia w fabrycznym simplestereo sa dobrane tak, jakby wzmacniacz audio ktory jest tam wbudowany byl zasilany napieciam 12V - jesli planujesz podlaczenie tego pod 5V covox moze byc praktycznie nieslyszalny (zalecane napiecie zasilania to 10-18V - typowo 12V)

w tej chwili przygotowuje instrukcje montarzu dla 800xl i 1200xl
mam tez porobione zdjecia dla XE, ale jeszcze nie opisane no i nic nie jest opublikowane
liczylem na to, ze opis umieszoczny w schemacie wystarczy, by poprawnie zamontowac rozszerzenie - jednak tak nie jest :(

przechodze na tumiwisizm

92

Odp: SimpleStereo - lista

Jestem po montażu ale coś jest nie do końca "halo", EXT-TAM jest ok, ale Atarka mi się wiesza przy ładowaniu niektórych modułów pod NEO (także przy NEO zainstalowanym dla pokeya... Żeby wykluczyć pewne niejasności napiszę co zrobiłem:

1. w kompie mam internal SDX/4OS (płytka od Lotharka), oraz pasiowe rozwiązanie 1 MB na simm.
2. Simplestereo montowane BEZ IO-board, czyli na wyjściu "rezystor 1M + kondensator 1uF/50V".
3. Chwilo na płytce jest tylko jeden pokey (który dobrze gra już będąc częścią simplestereo, czyli całość jako tako działa) - przełączanie EN_S sprawia, że komp widzi mono lub stereo,
4. Usunąłem R74
5. A4 i A7 podciągnięte.
6. Do 12V podciągnięte +5V bo nie mam jeszcze 12V, czyli Covox powinien grać, ale cicho.
7. Kupiłem KIT o którym Zaxxon pisał na stronie Kaza, że nie działa soft A3, zatem WLUTOWAŁEM R4
8. Oczywiście NIE wlutowałem C1

I teraz parę pytań porządkowych:

1. Jak ustawić MODE dla mojej konfiguracji i na co to dokładnie wpływa?
2. Jaka jest konfiguracja tego Covoxa: D280, D600, inna?
3. Coś jeszcze muszę zrobić?

Bo te kwestie są baaaardzo enigmatycznie ujęte w informacjach na schemacie...

93

Odp: SimpleStereo - lista

jesli na MODE jest logiczna "1" (standardowo) to COVOX jest na D280 - czyli nad oboma pokeyami i strone D600 masz calkowicie wolna
jesli na VBXE jest logiczne "0" (standardowo) to COVOX kozysta z wewnetrznego dekodera adresow, w przeciwnym razie z dekodera VBXE
W przypadku gdy MODE="0" to do lini D6xx nalezy podlaczyc 9 pin ukladu 74ls138, w przeciwnym przypadku - nie ma to znaczenia
Kiedy VBXE="1" to pin D6xx ma juz inne znaczenie - mozna go nazwax EXT_WR i podlaczyc tam jeden z kilku sygnalow WR jakie oferuje VBXE

NEO wiesza sie z niektorymi modulami (rowniez pod emulatorem) - i jest to jego "cecha" - meczyc epiego - mi sie nie udalo go zmobilizowac do poprawienia tego ;)
Nie wiem jak sprawa wyglada statystycznie, ale na kilkadziesiat modulow ktore probowalem wczytac kilka spowodowalo zwieche bez wyjasnien

na 5V covox bedzie gral BARDZO cicho przy aktualnych "ustawieniach" wzmocnienia (bylo pisane o tym wczesniej)
dodam, ze zaxon mial podobno dobre efekty z bateria 9V zamiast 12V

Soft A3 nie dziala ani u mnie na SimpleStereo, ani na AKI Pajero - przydal by sie jakis komentarz ze strony DarkDK

przechodze na tumiwisizm

94

Odp: SimpleStereo - lista

jeśli NEO sie wiesza to spróbuj Pro Trackera albo Inertie Playera Profiego

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

95

Odp: SimpleStereo - lista

Candle, czy przejawem zawieszenia było pojawienie się krzaków przy ładowaniu modułu (.MOD) w NEO (wokół napisu "loading")?

96

Odp: SimpleStereo - lista

Ok, czy spod NEO (moduł, który nie powoduje zawieszenia), czy spod Inertii absolutna cisza z Covoxa. Owszem, mam podłączone 5V zamiast 12V, więc powinno być bardzo cicho, ale coś słychać? Na próbę wywaliłem rezystory 1 M OHM z wyjścia audio ale dalej nie słychać ani jednej nuty z Covoxa, f**k :/

A tak w ogóle Inertia korzysta z Covoxa na D280 czy D600???

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-07-12 12:11:41)

97

Odp: SimpleStereo - lista

interia - nie wiem, neo - w zaleznosci od konfiguracji
uzywasz demo diska ktory przygotowalem?

standardowo covox lokuje sie na d280

u mnie jak neo sie zwiesi jest po prostu pusty ekran

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-07-12 14:26:50)

przechodze na tumiwisizm

98

Odp: SimpleStereo - lista

A gdzie ten demo disk? Na spiflash.org nie znalazłem...

99

Odp: SimpleStereo - lista

http://spiflash.org/files/ssdemo.zip

przechodze na tumiwisizm

100

Odp: SimpleStereo - lista

Bez rezystorów 1M OHM i na bardzo zwiększonej głośności pod NEO (D280) słyszę w głośnikach straszne "pierdzenie", które w ogólnym zarysie przypomina moduł z Lotusa który załadowałem. Pytanie: czy przy braku 12 V (12V zwarłem do 5V dla testów) Covox powinien grać tylko bardzo cicho (ale normalnie), czy możliwe sa takie efekty uboczne jak u mnie? bo już nie wiem czy może z elementami na mojej płytce jest coś nie tak?