1

Temat: Atari CD-ROM multi-session

Witam,

mam pytanie - podłączyłem CD-ROM SCSI Matshita/Panasonic CR-506 do Atarki - mam tam zainstalowany Extendos Gold 3.3, ale niestety nie czyta mi płyt wielosesyjnych.

Czy macie jakieś inne sterowniki do CD-ROMów, które mogę wypróbować? A może po prostu polować na inny CD-ROM?

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

2

Odp: Atari CD-ROM multi-session

W razie czego mam nieużywany PCtowy CD-ROM SCSI 50pin NEC CDR-512. wraz z 2 tackami caddy.
Nie wiem czy sprawne. Musiałbym podłączyć gdzieś i sprawdzić.

http://stason.org/TULARC/pc/optical-cd- … R-512.html

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2009-06-04 19:07:59)

3

Odp: Atari CD-ROM multi-session

http://www.netcomdirect.com/pacr8xsccddr.html
http://www.ciao.com/Panasonic_CR_506__15418458


to raczej kwestia CD-ROMu
Jak byś potrzebował to mam jakieś CD-ROMy SCSI, mogę sprawdzić z ST i podesłać (po koszcie wysyłki)

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-06-04 19:05:46)

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: Atari CD-ROM multi-session

artik-wroc napisał/a:

to raczej kwestia CD-ROMu
Jak byś potrzebował to mam jakieś CD-ROMy SCSI, mogę sprawdzić z ST i podesłać (po koszcie wysyłki)

Jasne, bardzo chętnie... odczyt multisesji to bardzo przydatna rzecz. Jeśli możesz sprawdzić odczyt multisesji... to tym lepiej.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

5

Odp: Atari CD-ROM multi-session

Jutro poszperam w piwnicy i sprawdzę co będzie.

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: Atari CD-ROM multi-session

... a ja mam inny problem z CD do STe :) - działał, działał - no i bez powodu przestał. Nie mam pewności teraz, czy to sprzęt, czy stery..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Atari CD-ROM multi-session

A jak zapuścisz dowolny ID-Test to wykrywa go ?
Poza tym, jak się ładują stery to powinien pokazać co znalazł, lub wywalić błąd.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-06-05 07:58:09)

Było miło :) Do widzenia.

8

Odp: Atari CD-ROM multi-session

Artik-wroc - a miałbyś może CD-ROM SCSI z kablem, który mógłbym podłączyć do zewnętrznego portu SCSI? Chętnie bym nabył coś takiego, żeby już nie rzeźbić ;)

9

Odp: Atari CD-ROM multi-session

krzyc:
Więc udało mi się coś wyszperać. Niestety pozostały mi same nagrywarki :)
Sprawdziłem dwie: TEAC CD-R56S i Yamaha CRW6416S no i wyszło, że kicha :(
Ja mam przy swoim ST interface ACSI-SCSI, który wygląda jak wcześniejsza wersja ICD Link, choć nie ma żadnych oznaczeń. I nie udało mi się ich zmusić do działania, choć z TT-tka działają bez problemu (odczyt, nagrywania nie sprawdzałem, bo nie potrzebowałem).
Tym samym nagrywarki odpadają. Ale mam jeszcze CD-ROMa Toshiba XM-6201B (32x), ten akurat działa i nie miał problemów z odczytem jakichkolwiek płyt. Więc jak chcesz to mogę Ci go podesłać.

Jacques:
Zakładam, że myślisz o TT-tce. Akurat pozbyłem się wszystkich obudów. Jak chcesz wspomnianą wyżej nagrywarkę, to masz ją gratis :), ale okablowania u mnie zero, tyle co na własny użytek.

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: Atari CD-ROM multi-session

artik-wroc napisał/a:

mam jeszcze CD-ROMa Toshiba XM-6201B (32x

Dzięki, CD-ROM działa i czyta wszystko, nawet CD-RW.

Niestety TOS nadal pokazuje wyłącznie pierwszą sesję płyty multisesyjnej. Teraz pytanie - czy to wina sterownika, czy tego jak wypaliłem płytę, bo CD-ROM teraz jest z pewnością dobry.

Będę eksperymentował - ale może ktoś ma jakąś podpowiedź czy wypalać Mode1 czy Mode2 itp. Oczywiście dawałem ISO9660 poziom 1 z wyłączonymi wszystkimi badziewami...

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

11

Odp: Atari CD-ROM multi-session

W tej kwestii nie pomogę. Zawsze jakoś nagrywam tak, że potem odczytuję bez problemu :)

Było miło :) Do widzenia.