1

Temat: Okablowanie do 2600

Kusi mnie, żeby sobie kupić Atari 2600. Są na allegro do kupienia bez problemu i za grosze. Ale chodzą zazwyczaj gołe pudełka, bez żadnego okablowania. Czego będę jeszcze potrzebował (zasilacz, kabel do TV?). Gdzie to dostać?

2

Odp: Okablowanie do 2600

Zasilacz w sklepie elekstrycznym, kabel na alegrze. Jeszcze joystick i kartridże i hulaj dusza :)

Ostatnio edytowany przez jer (2009-06-09 22:32:01)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Okablowanie do 2600

Joysticki mam z Atarynki, rozumiem, że będą działały. A zasilacz i kabel jaki?

4

Odp: Okablowanie do 2600

zasilacz 9V przynajmniej 500mA z wtyczką podobną do mini-jack (w zasilaczu uniwersalnym powinieneś mieć taką), polaryzacja tip positive (plus na czubku)

kabel antenowy, z jednej strony jak antena w telewizorze, z drugiej coś zbliżone do RCA (chinch). Zawsze też możesz zrobić
sobie w Atari 2600 wyjście composite lub s-video (use google, luke).

5

Odp: Okablowanie do 2600

Do polaczenia Atari 2600 z telewizorem potrzebujesz zwykłego kabla antenowego. Jeżeli minimalnie umiesz posługiwać sie lutownica możesz taki kabel bardzo tanio sam zrobić. Jednak bedzie on grubszy i mniej estetyczny od tego dołączanego do każdej konsoli.

Polecam szukać tego kabla pod nazwa "kabel antenowy RF" (tak go chyba nazywaja), zanim będziesz zamawiał na allegro i płacił za przesyłkę radze sprawdzić w twoim mieście czy kabel jest w sprzedaży (np. sklepy elektroniczne). Często takie kable można jeszcze dostać, na giełdzie lub w hipermarketach (Auchan, Tesco, itp.).

Cena takiego kabla nie powinna przekraczać 5 zł

Ostatnio edytowany przez szmek (2009-06-26 14:07:58)

6

Odp: Okablowanie do 2600

Akurat udało mi się kupić z kablem TV, za to bez zasilacza. Za pośrednictwem magnetowidu udało się nawet podpiąć do telewizora LCD. :) A jak będę kiedyś zdesperowany, to zmoduję na Component (jak mi się uda znaleźć schemat dla 2600 jr wersji PAL).

A tak w ogóle ten kabelek TV to nie taki sam, jak do Atarynki?