1

Temat: atari 1200xl - system

jako ze mam takowy do przerobki - mam tez pytanie

czy ktos orientuje sie jak to jest z tym jego systemem? troche sie zdziwilem jak odpalil napis atari z przerwaniami dli, ale co tam

na atariki pisze ze 1200xl nie ma self-testu i basica

basica nie ma - jest w cartridgu, ale self-test jest obecny - wywoluje sie go help'em jak tylko pojawi sie ten napis ATARI

zreszta - pisze w instrukcji:
http://vintagecomputermanuals.com/Vinta … 0Guide.pdf

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: atari 1200xl - system

najgorsze w tym OSie jest, że nie obsługuje PBI

3

Odp: atari 1200xl - system

Fakt, 1200xl nie ma basica, ale za to ma system w dwoch romach (czesc high i low).

Z tego co widze na schematach Jurka Soboli mozna ten model przerobic na zwykly rom + basic. Potrzebowac bedziesz tylko czesci z jakiejs 800xl lub kompa xe: mmu, rom systemu i basica.

Na plycie 1200xl romy masz w ukladach U12 i U13 i jak mniemam sa to uklady 24pinowe (typu 2364) choc na plycie mozna zamontowac zwykle epromy 2764. Konfiguracje ustala sie zworkami W6-W9, W11-W13. Sprobuj zrobic co nastepuje:
- wymien mmu na standardowy CO616818 - sa pin to pin compatible, ale trzeba podlaczyc dodatkowo pin 18 do bitu 1 portu B PIA (daj przy tym jakiegos pull-up'a),
- zamiast U12 wsadz standardowy rom basica,
- zamiast U13 wlutuj podstawke 28pin, w ktora wetkniemy nowy system,
- wylutuj zwore W8 i wlutuj W12 (sygnal OS CS na pin 20 nowego romu systemu),

W romie systemu odegnij nogi 23 i 26. Do 23 podlacz sygnal A11, do 26 - A13. Wsadz go w takim stanie w podstawke jako U13.

Teoretycznie i na szybko to tyle.
----------
PS.
Odgiec nog systemu mozna uniknac stosujac zamiast standardowego romu 2364 basica normalny eprom 2764. Wtedy trzeba wylutowac zwore W7, wstawic W11 (sygnal A11 na pin 23 basica i oesu), wylutowac zwore W6, a do pinu 26 podstawki pod system popiac A13.

4

Odp: atari 1200xl - system

eetam...

poradzilem sobie... teraz 1200xl ma 16 slotow na system albo 8 slotow na system i 8 na basiki

http://spiflash.org/images/Dans1200xl2.jpg

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: atari 1200xl - system

To moze na przyszlosc, najpierw sprawdz, a pozniej pytaj.

6

Odp: atari 1200xl - system

Canldle...Twoja arogancja mnie czasami rozwala..moze bys Łosiu czasami pomyslał zanim odpowiesz komuś kto sie spuszcza zeby ci pomoc


" eeee tam...."


kultury troche wiecej..nie zaszkodzi Ci

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: atari 1200xl - system

Hahaha, A juz myslalem ze to tylko ja mam takie odczucia

8

Odp: atari 1200xl - system

Czemu sie plujecie :-)
Pasiu ładnie napisał i moze ktos skorzysta :-)
Candle zrobił po swojemu i opisu nie dał ... jego sprawa :-)
Tak wiec mamy dwa rozwiazania :-)
A te Pasia to pewnie juz dawno powstało jak miliony innych rozwiązań ;-) bo nikt o nie nie pytał... dlatego nie pyskujcie ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: atari 1200xl - system

stryker - z calym szacunkiem - czytaj ze zrozumieniem. nikt nie neguje rozw. CANDLA ( a sa dobre) tylko poziom jego kultury osobistej

odpowiadac komuss eeeetttaammmm to dla mnie objaw nonszalancji, arogancji i poniekad chamstwa.

tym bardziej ze w jakis tam sposob wszyscy znamy sie nie tylko online

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: atari 1200xl - system

ja od nikogo nie wymagam by odrabial za mnie prace domowe
zadaje pytania binarne, czekajac na odpowiedz do 5 minut, pozniej odpowiadam sobie sam
posiedzialem sobie do 3ciej w nocy i sobie mam

a cale rozwiazanie - widac na zdjeciu - dwie diody i rezystor pull-up do 5V

przechodze na tumiwisizm

11

Odp: atari 1200xl - system

Candle..Ty nadal nadajesz na falach na których jestes postrzegany jako zarozumiały buc.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: atari 1200xl - system

Candle napisał/a:

ja od nikogo nie wymagam by odrabial za mnie prace domowe
zadaje pytania binarne, czekajac na odpowiedz do 5 minut, pozniej odpowiadam sobie sam

Candle naprawdę trochę zluzuj - Pasiu się napocił - podał rozwiązanie problemu na tacy.... wystarczyło chociaż z grzeczności podziękować, skoro sam wcześniej już go rozwiązałeś...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: atari 1200xl - system

pigula, lotharek: ale o so hozi? zrobilem po swojemu, nikogo nie prosilem na pierwszym miejscu o szczegolowe instrukcje - pytanie bylo ogolnie i dotyczylo systemu jako takiego
przeciez nikt tlumaczyc mi schematow nie musi, tak samo jak nikt nie musi mi tlumaczyc tekstow z angielskiego

wiec w czym tkwi wasz problem?

mam zadawac pytania co to jest !CS i !OE i jak podlaczyc eprom? to dopiero bylo by marnowanie cudzego czasu

Pasiu chcial dobrze i wylozyl jak krowie na miedzy - no coz - nie trzeba, nigdy o to nie prosilem
ale o co wam chodzi?

czy ktos mnie postrzega jako zarozumialego buca czy glupiego kiepa, to juz mnie malo interesuje
ja robie swoje - jesli ktos mnie zna - wie czego moze sie po mnie spodziewac - tak w odzywkach, jak i w dzialaniu

jak ktos ma merytoryczne uwagi w temacie 1200xl to prosze bardzo, a jesli ktos ma uwagi do etykiety - marnuje swoj czas

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: atari 1200xl - system

zamiast "bucowac" candlowi (co i tak pewnie skutku zadnego nie odniesie :] ) - dajcie mu sie skupic na dopalce 65816 ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: atari 1200xl - system

Witam!

Też sie zastanawiam nad ewentualnym nabyciem VBXE (w tym jednego do maszynki z NTSC) i mam parę pytań, ale nie wiem, czy je zadać, bo a nuż widelec udzielona odpowiedź będzie też binarna...

A przy okazji: jellonek = jell? (jeśli tak, to wiele wyjaśnia). :P

HoMeK

16

Odp: atari 1200xl - system

byla by czy nie, jest tu sporo osob ktore moze cos powiedziec na temat vbxe, ale to chyba nie jest temat, w ktorym takie pytania mozna by zadac..

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: atari 1200xl - system

hmk: mogles "tam" zapytac - tak, zgadles ;-)
znasz zasade ktora "tam" powtarzam - "don't as to ask, just ask"

edited...
oho - moglem pomylic osoby - i chyba nie wiem o kogo chodzi ;)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2009-06-27 15:04:19)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep