1

Temat: cło

mam problem!

dostalem kwitek z urzedu celnego w warszawie, ze przyszla do mnie przesylka o wartosci 296 USD wraz z pouczeniem co z tym fantem dalej zrobic

chcial nie chcial bede musial sie udac do malo kochanej warszawki i sprawe rozwiazac, ale! nie mam zadnego doswiadczenia z celnikami

pytanie brzmi: co oni ode mnie chca, gdy oclone przedmioty owszem, maja wartosc, ale nie mam zadnego dokumentu potwierdzajacego ich zakup (dostalem je nieodplatnie)

mniemam ze takiego przypadku dotyczy punkt 3ci pouczenia, ale chcialbym tez uslyszec jak to wyglada w praktyce, od kogos, kto juz ta sciezke przedreptal...

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: cło

Nawet nieodplatne maja wartosc, i zostana oclone. Niestety bedziesz musial zabulic :(

3

Odp: cło

z tym sie liczylem, chodzi mi o to, jak wyglada procedura
w piatek podjade do wawki i postaram sie to zalatwic
eh, a mialem tylko pojechac do kumpla na grzyby...

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: cło

pamiętaj aby na grzyby iść po wizycie w urzędzie a nie przed. lepsze wkur....ie sprzyja rwaniu owoców ściółki leśnej ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2009-07-01 18:12:57)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: cło

tam w okolicy sa tereny mocno piaszczyste - zebym piachu gryzc nie pojechal ;)

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: cło

Procedura jest taka ze powinienes dostac kwit celny, ktory wypelniasz, uiszczasz oplate, i jedziesz z tym do wawy. AFAIR, bo ostatni raz robilismy to ze 3 lata temu we firmie w ktorej pracowalem

7

Odp: cło

jedyne co dostalem, to tylko zawiadomienie wraz z pouczeniem - nic wiecej

przed wysylka tego dzwonilem do urzedu celnego w lublinie, zapytac o ewentualne koszty - powiedzieli mi ze bede mial vat do zaplaty, zadnych innych oplat
no coz - vatu jest raptem 206zl :) ale to i tak lepsze niz gdybym mial wybecelowac za to w polsce...

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: cło

Nie musisz nawet tam jechac. Wysylasz oswiadcznie ze nabyles ten produkt np na eBayu (lub dostales w podarunku). Nie posiadasz faktury. Produkt jest wart 296USD i nie jest przezaczony do dalszej odsprzedazy. Oczywiscie dolaczasz kopie ich pisma, zeby wiedzieli o ktora paczke chodzi.
Zalaczasz ksero swojego dowodu i piszesz zeby przeslali na Twoj adres za pobraniem. Za tydzien paczka bedzie u Ciebie pocztexem.

Odbieralem tak wiele paczek i kilkakrotnie prosilem o zwolnienie z Vatu, gdyz jest to trowar 25-letni, uzywany, do mojej prywatnej kolekcji. Zawsze bylo to bezskuteczne.
Aha, niestety vat naliczaja od ceny towaru + cena przesylki lacznie.

Jesli wpisali tak dokladna wartosc to najpewniej znaczy ze wysylajacy wpisal ja na kwicie wysylkowym (+ oczywiscie doliczyli koszt przesylki).

9

Odp: cło

nie moge czekac tygodnia wiec jade - mam nadzieje ze bede mogl oplacic wszystko i odebrac paczke na miejscu
z vatem sie liczylem

przechodze na tumiwisizm