1

Temat: Atari Commander rozne takie story.

Witajcie.

Mam dzis pare pytan dotyczacych AC. Jestem szczesliwym posiadaczem Atari 65XE, a od niedawna takze SIO2SD.
Bardzo podoba mi sie w AC obsluga SD, ale czy jest mozliwe wlaczanie gier przez AC ustawianych pod D2-D8?? (D1 zarezerwowane jest dla AC)
Z moich prob ustalilem, ze gry typu DYNA BLASTER, YOOMP odpalaja sie bez zadnych problemow jednak starsze gierki
wyswietlaja w oknie AC jakies dziwne znaki. A w YOOMP-ie sa piliki z rozszerzeniem .xex i nie ma problemu z uruchomieniem, w DYNA BLASTER znajduje sie plik z rozszerzeni .com. W KLONACH rowniez jest plik .com chociaz gra sie nie wczytuje, po wczytaniu wyskakuje NOT FOUND i nizej READY.

Mam pytanie czy istnieje mozliwosc przerobienia plikow starszych gier tak zeby AC po ustawieniu w stacjach D2-D8 widzial odpowiedni plik *.xex lub *.com i mogl wczytywac bezposrednio te gry??

I jeszcze jedno czy jest jakas wersja AC ktora sama sie uruchamia, a nie jak u mnie wczytuje sie DOS i trzeba odpalic AC.

Na zakonczenie dodam ze zawsze bylem uzytkownikiem magnetofonow, i nigdy nie mialem stycznosci ze stacjami dyskow, stad wiedza
na temat atari dosow jest bardzo znikoma.

POZDRAWIAM !

2

Odp: Atari Commander rozne takie story.

Jak już masz AC na dyskietce z DOSem, to zmień mu nazwę na AUTORUN.SYS

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Atari Commander rozne takie story.

pustak napisał/a:

Mam pytanie czy istnieje mozliwosc przerobienia plikow starszych gier tak zeby AC po ustawieniu w stacjach D2-D8 widzial odpowiedni plik *.xex lub *.com i mogl wczytywac bezposrednio te gry??

Jeśli gra umolnie chce doczytać sobie coś z D1 to nic nie zrobisz. Pod Qmeg-iem można swap-ować napędy. Pod SDX teoretycznie można oszukać sterownik, by czytało z każdego miejsca. Lecz jeszcze tego nie zrobiłem dla AC (wiem Pin - udusisz, udusisz).

4

Odp: Atari Commander rozne takie story.

Ze strony SIO2SD: "SHIFT+K3: zamiana mapowania dysków D1 i D2 (do wersji 2.2 upgrade firmware'u)"
Jeśli już chcesz koniecznie na stałe mieć pod D1: AC, to mapując pod D2: dowolny ATR w każdej chwili możesz sobie później zamieniać je miejscami wciskając właśnie Shift+K3. Ja stosuję trochę inną metodę opisaną po trochu tu: link.
Najwygodniejszym sposobem jest jednak zamontowanie Qmega, który potrafi bootować z dowolnej stacji.
"Klony" - jeśli chodzi o te Klony, to problem polega na tym, że jest to gra wieloplikowa (w przeciwieństwie do np. Yoomp'a) i w trakcie pracy doczytuje dane z urządzenia "D:", co w większości przypadków oznacza stację nr 1, więc dyskietka musi być w tej stacji.