101

Odp: SimpleStereo - lista

może jednak poczekaj aż elektrownia dostarczy te 12V

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

102

Odp: SimpleStereo - lista

Albo przetwornica 5/12V ;)

103

Odp: SimpleStereo - lista

... ktora to byla na io-boardzie ;)

przechodze na tumiwisizm

104

Odp: SimpleStereo - lista

A to taki duży problem podłączyć te 12V i sprawdzić?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

105

Odp: SimpleStereo - lista

Candle: tak, wiem... Już wypatrzyłem ją na IO-boardzie ;) będę musiał sobie domontować ją do "standalone" simplestereo i zobaczymy ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-07-13 09:05:40)

106

Odp: SimpleStereo - lista

uwazaj tylko na layout, bo bedzie ci sialo jak go spaprasz

przechodze na tumiwisizm

107

Odp: SimpleStereo - lista

A mógłbyś podać mi dokładny symbol tej przetwornicy, którą montowałeś do IO-board? I pytanie poza konkursem: IO-boarda obecnie zamówić już nie można? ;)

108

Odp: SimpleStereo - lista

poza konkursem mozna
mc34063a

przechodze na tumiwisizm

109

Odp: SimpleStereo - lista

OK, w końcu mam w Atarce oprocz Simplestereo zainstalowanego IO-boarda i podłączone 12V z jego przetwornicy do Simplestereo. Efekt - Covox pod D280 ożył :)

Jeden szkopuł... dźwięk z IO-boarda (czy to pokey, czy Covox) jest dość cichy (wysokoomowe wyjście) i żeby słyszeć go średnio głośno na monitorze (LCD-TV, wejścia chinch) muszę ustawić głośność aż na 80/100 jednostek. Na plytce simplestereo jest układ wzmacniający, który powinien na tyle wzmacniać, by pomimo tych rezystorów na wyjściu, było w miarę głośno, prawda? Bo przy glośności 80/100 słyszę już szumy, jest jakiś przester z Covoxa (nie całkiem czysto, minimalnie "charczy"), I nie chodzi tu tylko o monitor, bo przez inny wzmacniacz tez trzeba mooocno pokręcić pokrętłem by grało w miarę głośno.

Ktoś może coś doradzić? Candle, Zaxon?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-09-16 10:43:28)

110

Odp: SimpleStereo - lista

Ja zmieniłem rezystory w IO/Boardzie z 1M na 10k (łatwiej to zrobić, pozbywając się najpierw tymczasowo J2). Nie podejrzewam, żeby to miało spowodować dymienie z POKEYów, za to głośność dostosowała się do pozostałych urządzeń dających dźwięk. :)
Co do charczenia, jeśli odpalasz np. w NeoTrackerze, spróbuj wyłączyć dwie ścieżki, tak żeby mieć tylko po jednej na każdy kanał - powinno grać czysto. Jeśli tak, to można podejrzewać, że wzmocnienia dla Covoxa są za duże i być może będzie trzeba wymienić R15-R18 na coś większego (powiedzmy 470k).

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

111

Odp: SimpleStereo - lista

Dzięku Epi... To jeszcze dobrze byłoby gdyby wypowiedział się Candle oraz Zaxon (którego raport z testów Simplestereo znajduje sie u Kaza a nie ma wzmianki o tego typu problemach) - może będziemy mieli pełny obraz co i jak należy zrobić, by uzyskać ostatecznie najlepszy efekt.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-09-16 11:59:45)

112

Odp: SimpleStereo - lista

Wypowiem się ja.

Ponieważ impedancja wejściowa wzmacniaczy jest rzędu od 10 do kilkadziesiąt k to włożenie rezystora 10k zamiast 1M jest jak najbardziej wskazane. Z tego co wiem, Candle robił testy na swoim sprzęcie i u niego pasował mu rezystor 1M - nie wiem dlaczego, ale moim zdaniem jest on zdecydowanie za duży.

pomidor

113

Odp: SimpleStereo - lista

Moj wzmak ma ponad 20 lat, wiec coz - moglo byc to niezbyt miarodajnym testem - 10k to niezbyt duzo, wolalbym dac 100k, ale najlepiej zrobic to na ucho - sory za zamet, kupie sobie normalny wzmak... Kiedys :) jak sie wzbogace na atari :)

przechodze na tumiwisizm

114

Odp: SimpleStereo - lista

Może włączałeś na wejście gramofonu, albo mikrofonu. ;D

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

115

Odp: SimpleStereo - lista

no nie, wlaczalem pod to samo wejscie pod ktore mam podpietego pcta, no nie wazne :(

przechodze na tumiwisizm

116

Odp: SimpleStereo - lista

może Candle założył że SimpleStereo i tak nie zamontują do Atari, więc się nie poznają, a tu takiemu jednemu z drugim jednak się chciało

p.s.
widać nie wystarczająco długo testowany projekt, mam nadzieję że VBXE2 nie będzie śnieżył :P

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

117

Odp: SimpleStereo - lista

Dziwi troszkę recenzja Zaxona w Gazowni, który nic takiego nie raportował a jednak definitywnie pewien "szkopuł" z konfiguracją rezystancji na wyjściu audio jest ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-09-16 16:59:07)

118

Odp: SimpleStereo - lista

tebe: twoje bedzie tv trwam w przebiciach wyswietlac

przechodze na tumiwisizm

119

Odp: SimpleStereo - lista

hmm, ja Simple stereo podpinam pod pc glosniki z wzmacniaczem i gra jak dla mnie ok.Oczywiscie mozna zmienic rezystory na mniejsze jak radzi Electron.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

120

Odp: SimpleStereo - lista

a może gdzieś jeszcze komuś została płytka ?

121

Odp: SimpleStereo - lista

mi.. jakies 4

przechodze na tumiwisizm

122

Odp: SimpleStereo - lista

Ja chcę jedną, jaa!!

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

123

Odp: SimpleStereo - lista

no to repete na pw siliwuple

przechodze na tumiwisizm

124

Odp: SimpleStereo - lista

i dla mnie jedna płytka...

125

Odp: SimpleStereo - lista

Candle: Ostał Ci się może jeszcze 1 Simple Stereo ?

Takich dwóch jak nas trzech to niema ani jednego.