1

Temat: HDD ruszyl

ruszyl bo zmienilem zasilacz na AT i sie kreci :)

tyle ze jest "IDE not attached"

czyli nie widzi dysku, czy to juz koniec, czy moze musze usunac partycje (aktualnie sa 2 partycje 600MB i 200MB) ??

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

2

Odp: HDD ruszyl

ha, zadzialal w koncu dysk Seagate 1.2GB, czyli kontroler dziala

dyski IBM-a 3.5" i 2.5" z premedytacja byly olewane przez kontroler, wiec jakby ktos szukal hdd do atari to ibm-y lepiej omijac

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: HDD ruszyl

A i owszem. Z dzialajacych dyskow, jakie widzialem:
- Quantum 170MB Lizarda
- Toshiba 1 GB 2,5" (mój)
- Conner 60MB 2,5" (mój)

4

Odp: HDD ruszyl

Dodac mozna jeszcze moje: Seagate 630MB i Maxtor 245MB. Polecam te firmy bo trzymaja sie standardu ATA. Mialem jeszcze IBMka, ale nie wytrzymal presji ze strony Atarki  :D ...

5

Odp: HDD ruszyl

Quantum Lizarda to Quantum LPS170A, next działający to Seagate ST3850 - 810MB, Seagate ST3.... - 170MB (2,5"), Quantum fireball 4,9GB ... generalnie proszę omijać dyski poniżej 100MB - mało który działa - dlaczego? niewiem. :D

IBM/Samsung (Zepsung)? - i tak uważam, że chłopcy robią kiepskie dyski, więc szkoda sobie nimi zawracać gitary.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: HDD ruszyl

Zgadzam sie w stu procentach - po kilku dniach walki i w mojej 800XLF smiga juz dysk! :D

Sprzety ktore u mnie sie krecily bez problemow:
- CONNER CP2064 (61MB, 2,5") - siedzi na stale w atari
- QUANTUM (bez naklejki, 270 MB, 3,5")
- i jeszcze jeden nie moj CONNER, 80MB, 2,5"

*.pzdrw!

7

Odp: HDD ruszyl

Quantum Lizarda to Quantum LPS170A, next działający to Seagate ST3850 - 810MB, Seagate ST3.... - 170MB (2,5"), Quantum fireball 4,9GB ... generalnie proszę omijać dyski poniżej 100MB - mało który działa - dlaczego? niewiem. :D

IBM/Samsung (Zepsung)? - i tak uważam, że chłopcy robią kiepskie dyski, więc szkoda sobie nimi zawracać gitary.

Aha... no to ja mam dysk IBM-a właśnie (340MB), który czeka na zamontowanie w Atarce a tu widzę że i aj-bi-em robi złomy... A słyszałem, że najbardziej się należy wystrzegać Caviarów (a o Zepsungu to nawet nie myślę).

Co - jak to jest w końcu???  :?

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: HDD ruszyl

... a co, zakładasz IDE_KMK?? Dobry wybór. Polecam. 8O

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: HDD ruszyl

Miker zadne zlomy, z PC ci zadziala, oprogramowanie do kontrolera jest wymagajace, napisz lepsze to zadziala ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: HDD ruszyl

panowie, naprawde nie rozumiem dlaczego wasze dyski nie ruszaja. u mnie do tej pory nie ruszyl tylko 1 dysk bo byl uszkodzony od poczatku (chyba nawet dostalem go od pinokia na jakims lascie). Z powodzeniem smiga u mnie Caviar 81mb, podobnie jak wczesniej testowany quantum 600mb, jakis 40megowy dysk 2,5 cala od vitka, 3,2gb seagate i 2,1gb chyba maxtor.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

11

Odp: HDD ruszyl

Axe bo masz fuxa i trafiaja ci sie dyskli ktore musza dzialac

odpal sobie ibm-a :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: HDD ruszyl

U mnie działają poprawnie dyski (z SIO2IDE 4.2):
Seagate 2,5" (120MB) oraz Szajsung 3.5" (2,16GB).
--

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: HDD ruszyl

Miker zadne zlomy, z PC ci zadziala, oprogramowanie do kontrolera jest wymagajace, napisz lepsze to zadziala ;)

Jedynie czego wymaga driver w IDEKMK, to rozkręcenie się talerzy w ciągu 256 ramek (>5 sek.) oraz możliwość odczytu konfiguracji dysku (liczba glowic, cylindrów, sektorów). Tego drugiego nie spełniają w zasadzie tylko przedpotopowe Seagate'y montowane kiedyś w PC XT. Problem może bardziej dotyczyć podłączenia dwóch dysków do Atarki (nie wszystkie modele lubią się nawzajem :( ).

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.