Temat: Głośniki 5.1 - problem

Mam odtwarzacz DVD Manta z wyjściem 5.1, do którego podłączyłem zestaw głośników 5.1 tej samej firmy (typ MM2850). To właśnie takie głośniki: http://tiny.pl/hhzrg Problem polega na tym, że po podłączeniu kolumny buczą. Sprawdzałem - żadnych zwarć nigdzie nie ma. Co robić?

Loading... Please wait!

2

Odp: Głośniki 5.1 - problem

odlaczyc i zobaczyć czy dalej buczą
to pozwoli wyeliminować jeden ze składników

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Głośniki 5.1 - problem

Nie napisałem jeszcze, że wzmacniacz jest wbudowany w subwoofer, tzn. subwoofer jest aktywny. Przewody z sześciu wyjść DVD idą do wejść subwoofera, a z kolei z subwoofera - do pięciu głośników. Buczenie słychać w subwooferze i w pięciu głośnikach. Jeżeli na subwooferze  ustawię potencjometr na minimum lub włączę "mute", to buczenia nie ma. Sam subwoofer, tzn. bez podłączonych do niego głośników, też buczy, jeśli do jego wejścia "sub in" jest podłączony dźwięk z "sub out" DVD (lub z któregokolwiek innego "out" na DVD). Zaczynam podejrzewać - chociaż może się mylę - że to buczenie jest spowodowane przydźwiękiem sieci, bo częstotliwość prądu w sieci 230 v wynosi ok. 50 Hz, a pasmo przenoszenia głośników zawiera się w przedziale od 45Hz do 20kHz. Tak przynajmniej podaje producent ;)

Loading... Please wait!

4

Odp: Głośniki 5.1 - problem

A może lepiej zamiast zestawu głośników z aktywnym subwooferem kupić jakiś niedrogi wzmacniacz do kina domowego - np. coś takiego: http://tiny.pl/hhz98  Wiadomo, że jakość dźwięku nie będzie taka jak np. przy wykorzystaniu tego: http://tiny.pl/hhz9v , ale myślę, że do oglądania filmów powinno wystarczyć. Jak myślicie?
P.S. Nie jestem wymagającym audiofilem ;)

Loading... Please wait!

5

Odp: Głośniki 5.1 - problem

Jakim przewodem podłączasz do sieci 230V subwoofer i mantę? Spróbuj odwrotnie wetknąć jedną z wtyczek.
Sprawdź połączenie masy i ekranowanie przewodu sygnałowego odtwarzacz-subwoofer.
Sprawdź, (jeżeli są gniazdka z bolcem) czy nie zasilasz sprzętu z różnych faz (najlepiej mieć jedną listwę zasilającą do całego kompletu i z niej zasilać całość).
Najlepiej zasilać z gniazdek z bolcem (o co w pokoju mieszkalnym trudno, ale można poprosić elektryka o założenie).
No i ostatnia rzecz - zajrzyj do subwoofera (chyba że jest na gwarancji), czy nie ma spuchniętych kondensatorów elektrolitycznych wewnątrz.

Ostatnio edytowany przez jer (2009-08-30 15:56:01)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: Głośniki 5.1 - problem

Odrobinę uzupełnię to co napisał jer, jeżeli masz spiętych ze sobą kilka urzadzeń, np. źródło(cedek/komputer/dvd/magnetofon/tuner), przedwzwacniacz, wzmacniacz(ew. aktywne kolumny), to staraj się aby tylko jedno z tych urządzeń było uziemione.

wszystkie trzy strony świata

7

Odp: Głośniki 5.1 - problem

jezeli okaze sie, ze to nie wina pradu, to sprobuj na innym urzadzeniu, komputerze, innym kinie, bo moje manty i wiwy mialy dziwne przeboje jezeli idzie o czystosc dzwieku, lub wogole ciaglosc emitowania dzwieku.
manta po analogu 5.1 miala delikatny szum na wszystkich kanalach, za to po spdif (chyba) grala dobrze. nie pamietam dokladnie, bo to dawno temu bylo ;)
wiwa po spdif dostaje czkawki i dzwiek idzie przerywany, za to po optyku dzwiek jest piekny, ale chyba procek nie wyrabia, bo czesto gubi synchronizacje zdwieku z obrazem, zwlaszcza przy odtwarzaniu z USB.
zobacz jeszcze czy to kwestia starego, niedporacowanego softu do kina, bo po updacie moze byc lepiej.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

8

Odp: Głośniki 5.1 - problem

Lt_Bri napisał/a:

Odrobinę uzupełnię to co napisał jer, jeżeli masz spiętych ze sobą kilka urzadzeń, np. źródło(cedek/komputer/dvd/magnetofon/tuner), przedwzwacniacz, wzmacniacz(ew. aktywne kolumny), to staraj się aby tylko jedno z tych urządzeń było uziemione.

To wcale nie jest najlepszy pomysł...