26

Odp: Karin Maxi Drive

beda, ale na twoim miejscu ajaxa bym wrzucil w st/ste a wyszabrowany wd w karinke

dla ludzikow ktorzy chcieli by zewnetrzna karinke - przemyslcie sprawe podeslania mi sf314/sf354, tak abym mogl zwymiarowac plytke tak zeby pasowala do srodka tej obudowy bez zbednych ceregieli

przechodze na tumiwisizm

27

Odp: Karin Maxi Drive

jestem zainteresowany, wewnetrzna lub zewnetrzna = 1 szt. :)

Ostatnio edytowany przez mk (2009-09-20 05:07:10)

28

Odp: Karin Maxi Drive

też bym kciał, tylko kompletne "urządzenie"...
bo elektronik ze mnie maaarny!!!

29

Odp: Karin Maxi Drive

wszyscy by chcieli, tylko pomocy i odzewu na konkretne pytania brak

wiec jeszcze raz:
ktos moze udostepnic sf314/354?

czy ktos ma karin maxi w postaci w ktorej moglby ja pozyczyc do testow?

przechodze na tumiwisizm

30

Odp: Karin Maxi Drive

Candle,
ja traktuję tego posta tak:
czy chcesz zrobić,

ja chcę kupić,
-nawet nie pytam o cenę, bo to nie o to chodzi :)

31

Odp: Karin Maxi Drive

Candle napisał/a:

[...]wiec jeszcze raz:
ktos moze udostepnic sf314/354?[...]

Mam nie całkiem działającą SF354, mogę pożyczyć. Wal na priv, ustalimy dostawę pocztą lub na PGA w Poznaniu.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2009-09-20 20:43:08)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

32

Odp: Karin Maxi Drive

As, ja chce zrobic dla siebie, nie podejmuje sie robienia gotowych dla n ludzikow, bo juz mam dosc rozpoczetych projektow
ale na pewno ktos ci to posklada
ja mam tylko takie cele: zrobic tak zeby bylo male i przydalo sie wiekszej liczbie osob (stad pytanie o stacje sf)

z analizy wynika ze cala transmisja miedzy kontrolerem a atari odbywa sie na pollingu, bo atari jest za wolne aby moc dostarczac inaczej dane dla kontrolera
rejestr 259 zostal zastosowany w ten a nie inny sposob aby obnizyc koszt calosci - inaczej musialby byc to rejestr rw, wtedy mozna by bylo modyfikowac pojedyncze bity
tak zostal rozbity na wiele adresow - niezbyt to piekne, ale ujdzie
drugie 259 sluzy do wyboru polowek epromu 2732 i do odpowiedzi na ustawienie bitu 7 w d1ff - czyli karinka na sztywno ma przypisane ID

dziwi mnie sposob obslugi otworu indeksowego - mozna go odciac od stacji albo wymusic na stale stan aktywny na wejsciu indeksowym kontrolera

to pewnie uklon w strone napedow 5.25" i przekladania dyskietki na druga strone - tutaj tez ktos moglby sie wypowiedziec

czy ktos robil dezasemblacje kodu karinki?

przechodze na tumiwisizm

33

Odp: Karin Maxi Drive

mowny napisał/a:
Candle napisał/a:

[...]wiec jeszcze raz:
ktos moze udostepnic sf314/354?[...]

Mam nie całkiem działającą SF354, mogę pożyczyć. Wal na priv, ustalimy dostawę pocztą lub na PGA w Poznaniu.

A widzę, że mowny znowu na miejscu :)

Właśnie zaczynam się BIĆ ;) na allegro o obudowę: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=748535887
Jak się uda - to pewnie wezmę PCB na 100%

Tak więc proszę - Candle - dopisz mnie na listę PCB.


-------------------------
http://atariki.krap.pl/index.php/Karin_Maxi

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-09-21 07:51:58)

34

Odp: Karin Maxi Drive

Candle napisał/a:

dziwi mnie sposob obslugi otworu indeksowego - mozna go odciac od stacji albo wymusic na stale stan aktywny na wejsciu indeksowym kontrolera
to pewnie uklon w strone napedow 5.25" i przekladania dyskietki na druga strone - tutaj tez ktos moglby sie wypowiedziec

To jest pytanie czy stwierdzenie? Moge odpowiedziec jak jest to zrobione w SN360.
Index jest czytany z flopki (otworek) na stronie A, na stronie B na wejscie index _napędu_ podawany jest puls z 74ls123.
Co ciekawe jak sie poda ten sygnal na index na zlacze, to nie dziala, znaczy stacja nie widzi flopki po stronie B. To samo jesli sie wogole go odepnie.

Ogolnie olanie otworka indeksowego w stacji do atari jest dobrym pomyslem, jesli karinka tak ma to dobrze, nie ruszac :)

35

Odp: Karin Maxi Drive

to dla tego, ze w dyskach 5.25 jest cos takiego jak index hole i jak przekrecisz dysk, to niestety, ale ten index hole laduje po przeciwnej stronie czujnika - wiec go ni ma
stad koniecznosc wytworzenia sztucznego

na flopach 3.5" nie ma otworu indeksowego, nie da sie ich tez przekrecic na druga strone
jest za to w mechanizmie czujnik HAL, a sama dyskietka ma zawsze ustalona pozycje wzgledem tego czujnika

czy moglbys sprawdzic, co bedzie, jesli na index podasz nie wyjscie '123, ale mase na stale?

przechodze na tumiwisizm

36

Odp: Karin Maxi Drive

Ja sobie dorabiałem drugi czujnik indeksu i było OK.
Próbowałem też drugiego otworu w kopercie dyskietki, ale to precyzyjna robota i włóknina wyściełająca się strzępiła.

Ostatnio edytowany przez jer (2009-09-21 12:41:49)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

37

Odp: Karin Maxi Drive

Candle napisał/a:

to dla tego, ze w dyskach 5.25 jest cos takiego jak index hole i jak przekrecisz dysk, to niestety, ale ten index hole laduje po przeciwnej stronie czujnika - wiec go ni ma
stad koniecznosc wytworzenia sztucznego

Alez ja to doskonale wiem. Stwierdzam tylko ze olanie tego otworka uproscilo by budowe stacji, bo nie jest on niczemu potrzebny przy tzw flippkach (czyli dyskietkach ktore obraca sie na druga strone).

Candle napisał/a:

czy moglbys sprawdzic, co bedzie, jesli na index podasz nie wyjscie '123, ale mase na stale?

juz to robilem. to samo. nie widzi drugiej strony - tyle ze tutaj winny jest firmware, o ile sie nie pomylilem.

38

Odp: Karin Maxi Drive

czyli wynika z tego, ze karinka programowo bawi sie w index pulse... czemu?!
druga polowka uklad '123 byla wolna i do uzycia

przechodze na tumiwisizm

39

Odp: Karin Maxi Drive

Może kontroler tego wymaga przy formatowaniu?

Ostatnio edytowany przez jer (2009-09-21 13:28:03)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

40

Odp: Karin Maxi Drive

komus by sie chcialo zajrzec w eprom?

przechodze na tumiwisizm

41

Odp: Karin Maxi Drive

http://dereatari.republika.pl/atariepr/maxi1.zip

"wszystko się kiedyś kończy......."

42

Odp: Karin Maxi Drive

slabo znam assembler 6502, a o maszynowym to juz w ogole moge zapomniec ;) czytaj pan ze zrozumieniem :P

przechodze na tumiwisizm

43

Odp: Karin Maxi Drive

http://www.elektronik-service.com.pl/show.php?id=182868 nowa cena wd1772.

Ponad 200 zł powariowali :(

44

Odp: Karin Maxi Drive

Hmm, ciekawe - robione przez Rolanda (wcześniejszy link) - grosze, sygnowane przez WD - setki... Chyba, że czytają nasze forum ;)

Sikor umarł...

45

Odp: Karin Maxi Drive

sikor: juz poprawili

przechodze na tumiwisizm

46

Odp: Karin Maxi Drive

Candle napisał/a:

dziwi mnie sposob obslugi otworu indeksowego - mozna go odciac od stacji albo wymusic na stale stan aktywny na wejsciu indeksowym kontrolera

to pewnie uklon w strone napedow 5.25" i przekladania dyskietki na druga strone - tutaj tez ktos moglby sie wypowiedziec

czy ktos robil dezasemblacje kodu karinki?

W 1995 zdezasemblowałem cały na kilka stron A4 maczkiem.

Kontroler potrzebuje otworu indeksowego do:
- formatowania - zaczyna zapis po napotkaniu otworu indeksowego, EPROM Karin go "emuluje", aby można sformatować drugą stronę
- wyłączenia silnika po kilku obrotach bezczynności - w Professional Copy 2.x w ten sposób wyłączam silnik, który normalnie na drugiej stronie nigdy się nie wyłącza
- (mogę się mylić) zgłoszenia timeoutu nieznalezionego sektora - jeśli po kilku obrotach nie znaleziono sektora

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

47

Odp: Karin Maxi Drive

W 1050 IP jest generowane przez system stacji za pośrednictwem RIOT 6532. W innych stacjach jest podobnie.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

48

Odp: Karin Maxi Drive

jer odbierz poczte ;)
mam klopotek a nie chce czego spaprac

przechodze na tumiwisizm

49

Odp: Karin Maxi Drive

dzis dostalem sf354 od Adama Mownego do przymiarek
jej... ja myslalem ze to jest polowe mniejsze! :D

mam taki pomysl, zeby nie dewastowac stacji do ST robiac z niej karinke, tylko zrobic plytke tak, aby mozliwa byla praca w obu trybach - jedyne co by bylo trzeba zrobic, to przelutowac sobie odpowiednie zlacza (din14 i din5 meskie) tudziesz wlacznik zalisiania i gotowe
zeby pogodzic wszystko nalezalo by zrezygnowac z jednego ze zlacz din14, ale to chyba wielki problem nie jest

czy ktos moglby potwierdzic lub zaprzeczyc, ze stacja sf314 jest tej samej wielkosci i obudowa (czesc dolna, mocowanie samej elektroniki w czesci gornej pasuje miedzy tymi dwoma stacjami?

przechodze na tumiwisizm

50

Odp: Karin Maxi Drive

Jak chcesz zmieścić D0-D7, A0-A12 i inne w 14 pinach sf-ki?
Chyba czegośnie kumam...

Ostatnio edytowany przez jer (2009-09-24 13:21:03)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware