251

(126 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

    lmb #1
    org $8000

    .pages 32

    nop

    .endpg


    lmb #2
    org $a000

    .pages 32

    nop

    .endpg

252

(19 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

well done :)

253

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

zapis do pamięci podstawowej czy do rejestrów sprzętowych zwalnia Rapidusa do 1.79MHz, z pełną szybkością działa kiedy operuje na swojej pamięci, czyli jak jest czarno i głucha cisza to jest najszybciej ;)

254

(142 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

w nawiązaniu do  https://atariage.com/forums/topic/29891 ... nt=4917573

to ciekawe podejście wykorzystania znacznika C do tworzenia bajtów grafiki, nie przypominam sobie abym robił to w ten sposób

    org $2000

main    clc

    ldx #0

    lda #0

    cpx test
    ror @

    cpx test+1
    ror @

    cpx test+2
    ror @

    cpx test+3
    ror @

    cpx test+4
    ror @

    cpx test+5
    ror @

    cpx test+6
    ror @

    cpx test+7
    ror @

    nop
    brk

test    dta $1,$1,0,$1,$0,$1,$1,$0

    run main

w efekcie działania w/w programu otrzymamy tablicę TEST, w odwróconej kolejności z bitami ustawionymi przeciwnie

255

(53 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

czy jest jakis nowy nagłówek dla pliku obsługiwany przez SDX pozwalający ładować bezpośrednio do pamięci wysokiej Rapidus-a  (65816) ?

W załączniku instrukcja w formie pliku PDF (katalog \doc\) oraz przykład użycia (katalog \example\) silnika Shanti-ego pozwalającego na wyświetlenie do 16 duszków 8x16 pikseli w 3 dowolnych kolorach każdy.

Źródła w postaci kodu relokowalnego Mad-Assemblera są w katalogu \src\

Dodatkowo w katalogu \convert\ jest programik którym możemy przygotować klatki duchów dla silnika, domyślnie zawsze generowane jest 8 klatek z pliku MIC (MIC o szerokość 40 bajtów na linię).

Jest to wersja zintegrowana i mieszcząca się w 4KB pamięci, w formie łatwej jak sądzę do wykorzystania. Maksymalnie 16 obiektów, 128 kształtów, zmiana zestawu znaków co wiersz, zmiana jednego z rejestrów GTIA co wiersz.

Nowy etap tworzenia gier stoi przed Wami otworem :)

p.s.
Dodatkowo Shanti udostępnił kod silnika z gry "The Last Squadron" w pliku 'src\multi_tls.asm' (możliwe różne wysokości duszków) oraz z jego nowej gry "Bomb Jack" w pliku 'src\multi_bj.asm' (mniejsza zajętość pamięci kosztem szybkości generowania duszków)

pliki 'multi_tls', 'multi_bj' nie są zintegrowane z tą wersją przykładowego silnika

257

(142 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

taka ciekawostka

dzielenie div 3 zastępujemy mnożeniem przez "magiczną" stałą ;)

 ( int16 * $5556 ) shr 16

 (int32 * $55555556) shr 32

258

(127 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

przez 'X' czyli prawidłowo

259

(89 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mamy bardziej paletę C4 Plus

260

(20 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

niekończąca się opowieść, jak to hardware wyprzedzał software

261

(20 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tyle samo programów napiszą co na 65816 ;)

262

(20 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

"włączając w to nieudokumentowaną instrukcję testującą szynę adresową określaną jako HCF (Halt and Catch Fire)."

jest świetny serial pod tytułem "Halt and Catch Fire" opowiadający o dawnych dziejach branży IT

263

(174 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

noooo, ładne cacko :)

264

(25 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

czyli Atari nie chciało wyświetlać więcej niż 8 kolorów ;) ?

265

(25 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

taki oto schemacik nie załączyłeś ...

266

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

razem z programem Piccolo są filmy instruktażowe

267

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

najnowszy program Piccolo, generuje pliki PSD, które używamy w wybranym programie graficznym (Paint.NET, Photoshop etc.)

https://atariage.com/forums/topic/30857 ... /#comments

p.s.
pluginy do Paint.NET są w sieci (PSD, PDF etc.)

268

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

http://madteam.atari8.info/uzytki/ags.7z
AGS (Atari Graphics Studio) ma więcej możliwości niż G2F dla konwersji grafiki

http://g2f.atari8.info/bmp2mch.7z
BMP2MCH oprócz BMP także obsługuje pliki PNG, plik MCH zostanie zapisany jeśli wysokość obrazka nie przekracza 240 linii, inaczej zostaną zapisane tylko pliki MIC i COL, trzeba wczytać *.MIC do G2F potem *.COL

269

(13 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Dracon skąd pomysł że ten tracker "dotyka" POKEY-a ? skąd pomysł że ktoś chciałby pisać tracker dla POKEY-a ?

270

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

na dłużej starczy jak będziesz miał listing programu, będziesz mógł go sobie wklepać ;)

271

(77 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

tego fejkowego Barbariana widziałem u Roberta Osypowicza, tutaj jego strona https://robosy.wordpress.com/blog/

obecnie Robert szuka programu którym mógłby przenieść programu z Turbo 2000 na PC

osobiście nie zajmowałem się nigdy przenoszeniem czegokolwiek z kaset, macie jakieś linki do owych programów ?

272

(77 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ja pamiętam że był, ale gdy okazywało się że nie działa to nie było potrzeby tego kopiować dalej

273

(34 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

XXL spróbuj zrobić wersję dla 65816 na 20MHz, jak zabrzmi 1bit GTIA przy takiej MOCY :)

274

(13 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Savage, grafika rypana z ZX Spectrum, jeszcze był Trantor bodaj

275

(7 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jaki cart z grą dla PSG i SID? nie ma takich gier