Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Altirra 4.40 test 16 Nowa testowa wersja emulatora Altirra z odświeżonymi dialogami i poprawkami trybu ciemnego.
Echa Silly Venture 2025 SE Sprawdź oficjalne wyniki konkursów z letniej edycji Silly Venture 2025 w Gdańsku!
Jak napisać grę na Atari - cz. 8 Premiera ósmej części popularnej serii poradników Larka o tworzeniu gier na Atari już 28 lipca!
TONY - Ark of the Covenant Kontynuacja przygód Tony'ego na Atari 8-bit, bez przemocy, z naciskiem na spryt i eksplorację.
ABBUC Software Contest 2025: Zgłoszenia Sprawdź aktualną listę programów zgłoszonych do konkursu ABBUC Software Contest 2025. Termin mija 31 lipca!
Opcje wyszukiwania (Strona 113 z 464)
możesz mi fotkę tej konstrukcji wykonać, bo też tak próbowałem ale doszedłem do wniosku, że bez zdemolowania gniazda VME się nie obejdzie.
@dippaolo - to teraz pytanie. Otóż po wykonaniu kolejnego już kabelka na relacji ET4000 -> śledź zauważyłem zakłócenia na obrazie. Nie występują one w chwili, gdzie mam kabel VGA wpięty wprost do ET. Teraz pytanie, czy ten kabelek co masz w środku masz ekranowany, a jeśli nie to czy masz zakłócenia na VGA.
Willy - ileś dał za to cudo??
Pytanie - w 1064 masz zaślepkę do PBI? ;)
Ok - zmieściło się i działa. O dziwo nie trzeba było wycinać podpórki do śruby mocującej obudowę.

Jedną sprawę na którą trzeba zwrócić uwagę to jakość kabla do przedłużenia VGA. U mnie z tym cienko i jakość obrazu spadła. Pytanie przy okazji do znawców tematu - czy linie DATA LINE są tu do czegokolwiek potrzebne?
EDIT: Dobra, widzę. Te linie to do negocjacji tego co monitor może -> PC. Tu niepotrzebne. Ok, czyli starczy RGB, masy i H/V
tak.
Tak na szybko, to w karcie NOVA od sttrony taśm trzeba od spodu z pianki, czy czegoś tam zrobić dystans tak, by oparło się to o gniazdo ACSI i drukarki (z 1cm). Nie mam jeszcze pomysłu na mocowanie samego ET4000, choć przyznam że jak to wcisnę między adapter do usatana i tylną ściankę kompa, oraz slot VME - to siedzi samo z siebie względnie stabilnie ale - proponuję to na wszelki wypadek odizolować od możliwości dotknięcia SIMMów, bo tu można coś upalić ;)
hahahahh, dokładnie tak to robię.
Wywaliłem sanki z VME, grafę dałem zamiast HDD, przedłużka do śledzia oryginalnego i nad kartę gfx uSatan zamiast HDD ;)
Dobrze zaizolować to tylko trzeba w środku.
ED:
tak jakoś to widzę:

Niestety na zewnątrz. W dziurze na rozszerzenia VME jest adapter i wyłażą z niego dwie taśmy na zewnątrz. Tam pcb ze slotem isa i karta.
Ogólnie to odnoszę wrażenie, że powinno się to dać wrypać w środek i z użyciem oryginalnego śledzia wyprowadzić VGA w cywilizowane miejsce.
Zzziieeń dobry. Dziś w menu Atari Mega STE zakupione dzięki uprzejmości kol. Jenota ;)
Zawiera: 4MB ram, usatana, grafikę ET4000 (ISA)




.. przyznam, przy rozdziałce 1024/768 256 kolców wygląda to zacnie ;)
.. a ja rozważył bym Minta zamiast Magica. Magic jest cholernie niestabilny.
... ta sentencja zawiera sama w sobie tyle bzdur, że ciężko logicznie złożyć choć jedno sensownie zbudowane zdanie.
.. czyli to będzie Wielki Piątek? ;)
erOS napisał/a:Może telefon
Nokia xpress music starczy? ;)
mam to, i tragedii nie ma.
wiesz, niektórzy są postscenowcami a niektórzy nigdy na tej scenie nie byli. :D
tak - i dzięki temu nie trzeba być na party i płacić wejściówki :)- Ale czy to dobra metoda na marketing imprezy? :P
erOS - chodzi o ilość gratów które w tym celu musiałbym wydobyć z przydomowej kopalni sprzętu. Wylądowało tam wszystko po ostatnim LastParty i to nie jest wesoła historia ;)
.. jak patrzę po avatarach .. to miewam wątpliwości :)
Spokojnie, pójdą na kompo przy następnej edycji :P
dało by się, jak bym wiedział 2-3 dni temu, oraz jak by UJ za to zapłacił ;)
To coby była sprawiedliwość :) - Jedna uniwersalna od Simiusa, jedna sprężynkowa od Duddiego.
Simius - a twoje folie w jakiej cenie ostatecznie, i czy te "popychacze" do sprężynkowych masz już opracowane?
pajero napisał/a:Dziś już drugi raz czytam "w rozsadnej cenie"
Dlatego osobiście nie marudzę, że ktoś robi i winszuje sobie to czy owo. Trzeba poświęcić czas i środki więc to chyba normalne że produkcja kilkudziesięciu sztuk ostatecznie nie sprowadzi się do jakiejś symbolicznej kwoty. Niech ktoś to zrobi, to pewnie raz na jakiś czas wystarczy mi na zreanimowanie jakiejś klawiatury. Szczególnie po ostatnim wybryku z mste... ;)
Podtrzymuję więc na dzień dobry kwestię typu raz sprężyna, ale w niedalekiej przyszłości to raczej nie koniec.
jeśli już ma tu miejsce koncert życzeń to osobiście uważam, że szkoła to gorsza miejscówka. No i jeśli akurat spełniłaby się jakimś cudem / przypadkiem obietnica Nolana to wyobraźcie sobie jak taką szkolną imprezkę zobaczy od podszewki. Pełna profeska :D Nie byłem na ostatniej edycji, ale wydaje mi się że z miejscem to był strzał w 10. Problemem może być tylko kubatura tego lokalu w chwili, gdy pojawi się więcej ludków niż ostatnio. Przynajmniej takie wrażenie odniosłem po zapoznaniu się z materiałami video.
Grey - fedruj dziurę w kolanie Nolanowi, może się uda że wpadnie. No to by było coś. Nikt by nawet nie płakał za małą czarną :)
Znalezione posty [ 2,801 do 2,825 z 11,586 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.315 sekund, wykonano 10 zapytań