Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 12 z 294)
Na sąsiadującym forum, piszą że Nosty i nie tylko też dowiedzieli się że ich artykuły znalazły się w tym dziele.
pancio.net napisał/a:Ja oczywiście będę ze sprzętem... no i od czwartku... mam nadzieję, że będzie się dało!
Pancio, Sok ;)
Z przecieków wiem że będzie się działo, tym razem przetestuję atari fx-1
z ostrym 060@110mhz ;)
Bo nie ma dem na falcon-a a ja nie mam falcona :)
Sikor napisał/a:Niestety, nie mam ich, ale o nich wiadomo. Nie wiem, czy @As.. nie ma kompa modyfikowanego w TOMSie.
.
Miałem i żałuję że została odTOMS-owana i teraz jest podstawowym monstrum 130xe ;)
Rom toms-a miał fajne skróty klawiszowe, to było przydatne w epoce ..
Tja, to był Ultra Sztab kto był ten wie /i\
Jak odpalisz tę grę, to Falcon będzie też tam zarządzał :)
*plus ten dźwięk w tej grze ;)
Kto nie był u Ciebie, przykładowo na grójeckiej itp.
-to nigdy nie widział co Ty tam masz..
Bardzo fajne miejsce...
Fakt wiele razy przetestowane :)
pajero napisał/a:To ja teraz w sprawie wypracowania standardu dla złącza GTIARGB
Z tego co wiadomo mamy 8 linii do wyprowadzenia
Sygnały na złączu RGB, licząc od strony klucza:
1 - CSYNC (0,3Vpp/75ohm)
2 - RGB Switching (2V/75ohm; pin 16 SCART)
3 - RED
4 - GND
5 - GREEN
6 - GND
7 - BLUE
8 - GND
Jeśli można połączyć "do kupy" linie GND to możemy dostosować się do standardu VBXE - złącza DB9.
Ale może warto zastosować gniazdo DIN 8 lub może lepiej miniDIN 10 by wyprowadzić jednocześnie dźwięk ?
Najbliżej penie do Segi, przerabiając ich gotowe kable.....

... na nasze standardy:
miniDin - Scart: opis
1 - 2,6: mono
2,3 - 2,6: stereo
4 - 16: RGB Switching (tylko do pin 16 SCART, u nas bez opornika)
5,6,7 - 15,11,7: RGB
8 - 20: CSYNC
9 - 13,9,5: masa RGB
10 - 4: masa Stereo
obudowa -obudowa: masa mono (koniecznie rozdzielone od masy RGB i całego Atari)
Proszę o sugestie
PS. nie każdy kabel od Segi można zastosować do ww. idei !
podbijam
willy napisał/a:Mini din 10 w standardzie SEGA SATURN jest bdb rozwiązaniem.
http://www.hardwarebook.info/Sega_Saturn_A/V
Pin Description
1 Sync
2 Stereo Left
3 Stereo Right
4 +5VDC
5 Red
6 Green
7 Blue
8 Composite Video
9 Luminance
10 Chrominance
Shell Ground
- Wyprowadzone są wszystkie sygnały.
- Są gotowe kable które wcale nie są drogie.
- Można zaprojektować pcb które się wstawi w miejsce modulatora i NIC nie trzeba będzie rzeźbić przy scarcie. Nic (trzeba by było sprawdzić wymiary czy aby na pewno) nie trzeba dziurawić w obudowie.
Narzekanie że lutowanie mini din 10 jest trudne ... to taka sama kategoria jak narzekanie że nielegale są be, czy atari tak chciało.
Ciekawe dlaczego nikt nie narzeka że lutowanie tqfp 100 czy 144 jest trudne.
Jedyny problem to dostępność gniazd mini din 10. Ale taki problem to nie problem. W chinach są dostepne z pólki.
tak podbijam do góry ;)
Melduję że już na miejscu ..
Będzie konkretna ekipa :)
Dodam że będzie trochę więcej osób i sztab, trochę wcześniej się zacznie.
Nawet desant Atarowców ze Szczecina się szykuje ...
O Yezusie brodaty,
-jak retro to retro..
Nawet nie pytam czy działa to z macami na silicon m*
Lizard napisał/a:XF-551 ma dwa mankamenty:
nie potrafi przełączyć gęstości na podwójną,
używa otworu indeksowego do formatowania dyskietki, więc nie potrafi tego robić z drugą stroną.
Tę stację bardzo dobrze obsługuje SpartaDOS X, który potrafi ominąć pierwszy z powyższych problemów oraz domyślnie włącza szybką transmisję. Oprócz tego z tą stacją dobrze działa MyDOS, który obsługuje format dwustronny i można z jego poziomu ręcznie przełączyć stację na gęstość podwójną.
Qrde,
-same zalety :)
Dla mnie stacje spod znaku atari to jakieś nieporozumienie, ostatnio sobie przypomniałem, dawką przypominającą 1050 z is płatę.
Nigdy więcej ;)
Sikor zdrowia dużo i polecam Animal flex-a https://www.fabrykasupli.pl/sklep/unive ... -saszetki/
Nie ma nic lepszego na stawy.
Znalezione posty [ 276 do 300 z 7,327 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.233 sekund, wykonano 16 zapytań