@perinoid: jakies fotki masz? tabliczki znamionowe, zlacza? możesz zrobic?
Fotki poniżej. Mam chyba trochę nowszy, gęstszy napęd bo dyskietki są 24MB a nie 12 jak u ciebie. Ale poza tym wygląda to podobnie.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Echa Sommarhack 2025 Podczas szwedzkiego party Sommarhack zaprezentowano kilkadziesiąt produkcji,
atari.area forum » Posty przez perinoid
@perinoid: jakies fotki masz? tabliczki znamionowe, zlacza? możesz zrobic?
Fotki poniżej. Mam chyba trochę nowszy, gęstszy napęd bo dyskietki są 24MB a nie 12 jak u ciebie. Ale poza tym wygląda to podobnie.
Mam taki napęd (wewnętrzny, SCSI) i mam 3 dyskietki. Ale tylko 3. Jeszcze go nie podłączałem I nie odpalałem, jestem w trakcie składania PC-ta, który to pociągnie. Kiedyś nawet udało mi się dowiedzieć, jak się te dyskietki (i ten system) nazywają. Niestety, nie zapisałem tego, ani nie zapamiętałem
Soft na C64 używa mniej pamięci bo często doczytuje dane z dysku. Np. Bruce Lee 2 - każda kolejna plansza jest doczytywana. Jest wolniej, ale jest.
Ale... Side III jest jeszcze nieosiągalny, a UnoCart obsługuje tylko obrazy do 1Mbit (czyli 128KB(, a wymaganie jest na co najmniej 4x więcej. Zostaje The!Cart.
Podpinam się. Mam 3 monitory bez fizycznego gniazda S-Video, może chociaż jeden obsługuje S-Video po SCART.
W tym kompie winna była kość pamięci U12. SysCheck 2.2 pokazał, wymieniliśmy i komputer - mam nadzieję - cieszy już właściciela.
Napisz na priv.
Napisałem. Dzięki.
Chodziło o 2 SIMM-y. Nie musisz wkładać 4-rech, tylko 2. Może spróbuj wziąć jedną parę, potem drugą.
Dwa zawsze lepsze niż jeden. Przełącznik sobie zamontuję, to nie problem.
Nabędę drogą kupna kostkę z wysmażonym ROM-em Hyper-XF do stacji XF551.
Dioda jest prostokątna. A ROM chętnie bym zmienił, bo jakoś lubię przerabiane sprzęty ;-) Spytam w dziale Giełda, może ktoś ma kość.
Czy znacie może link do jakiegoś dokumentu opisującego możliwe "fochy" stacji XF551? Udało mi się taką nabyć, ale chociaż działa, sprawia wrażenie dość kapryśnej (np. przy zmianie gęstości dyskietki albo dzisiaj po formatowaniu nie zgłosiła zakończenia akcji i komputer po prostu zawisł). Jakiś opis możliwych reakcji i problemów pomógłby mi w takich sytuacjach.
PS1. Czy w razie czego można wymienić napęd na dowolny PC-towy napęd DD?
PS2. Czy można do niej włożyć tak po prostu gęstą stację zakładając, że nadal chcę używać tylko rzadkich gęstości? Będzie działać?
No to może sprawdzę. Wyjmę z A800. Jak zadziała to się zobaczy.
Pytanie do Simiusa - czy da się założyć Sophię do Atari 400? Mam egzemplarz, który został przerobiony z NTSC na PAL oraz ma rozszerzoną pamięć. I ma na pokładzie GTIA. Czy jakbym zamiast niego założył Sophię to będzie działać i dostanę obraz RGB?
KAZ gwiazdą telewizji?! :-D
A ja tak się zastanawiam, czy - przy założeniu, że w środku jest GTIA, nie dałoby się zainstalować Sophi... Simius, co ty na to?
Oryginalnie jest PALCE, docelowo nie pogardzę jakimkolwiek jeśli tylko będzie działał. Ale bez wsadu nic się nie osiągnie.
Rozumiem. Czyli jakby udało się dorwać lub zczytać wsad, to można zaprogramować zarówno GAL, jak i PAL. Napisałem do toms.pl z pytaniem, ale nie spodziewam się odpowiedzi. W razie czego pożyczę komputer od Mikera i spróbujemy tą kość zczytać i jej nie popsuć ;-)
To PAL, nie GAL - o ile to ma jakieś znaczenie.
Bardzo proszę o oświecenie mnie lub skierowanie do miejsca w sieci, gdzie mógłbym się sam oświecić w temacie adresowania / wykorzystania pamięci w Atari 400. Mam jednostkę odkupioną tu na forum (maszyna NTSC przerobiona na PAL z rozszerzoną pamięcią - działa wyśmienicie). Chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o tym komputerze i dzisiaj go otworzyłem, żeby sobie pooglądać środek. Wiedziałem, że ma pamięć rozszerzoną do 48K - ale sądziłem, że to polega na dodaniu 32KB do stockowych 16-tu. A tu niespodzianka - komputer ma włożoną kartę z 64K RAM. I karta nie wygląda na samoróbkę tylko dedykowane rozwiązanie. I tu pojawiło się w mojej głowie pytanie: skoro na karcie pamięci jest 64K, to dlaczego Atari widzi tylko 48K? Co się dzieje z resztą? Dlaczego nie jest dostępna tak, jak w serii XL/XE? I czy da się uzyskać więcej bez zakłądania Incognito (bo dostępność tego jest zerowa, a Lotharek jeszcze chyba jest dość daleko od produkcji wersji II, chociaż się odgrażał, że będzie to robił).
PS. Tak na prawdę zaczęło się od pytania, czy dałoby się do 400-ki założyć Antonię. Ale obstawiam, że nie.
Mogę Ci zaprogramować.. ale wsadu nie mam...
A czy gdbybym dostarczył poprawnie zaprogramowany i działający układ, byłbyś w stanie skopiować zawartość i zrobić duplikat? Miker zadeklarował, że ma taki komputer z działającym rozszerzeniem i można by spróbować z niego zgrać. O tyle to może być upierdliwe, że kość jest nalutowana na PIA, a część nóżek ma obciętą (te niepotrzebne). No i generalnie nie wiem, czy da się zgrać wsad.
Potrzebuję zaprogramowanego PAL-a dla rozszerzenia Toms 260XE. W komputerze, który próbuję postawić na nogi, ten element uległ najwyraźniej uszkodzeniu i muszę go wymienić (albo zdemontować rozszerzenie, czego trochę szkoda). Kość w tej chwili zamontowana ma oznaczenie PALCE16V8H-25PC/4.
No niestety to nie multipleksery. Wygląda na to, że walnięty jest GAL, czyli potrzeba nowy :-( Ma może ktoś wsad i mógłby mi zaprogramować? Napiszę ogłoszenie do giełdy.
No to spróbuję wymienić. Może gdzieś mam na jakiejś dziwnej karcie.
atari.area forum » Posty przez perinoid
Wygenerowano w 0.121 sekund, wykonano 13 zapytań