Hahaha...
Eurokomunofaszyzm - to u nas. Zapowiada się to coraz ciekawiej, tylko nie wydaje mi się żeby mi się chciało w tym czymś żyć.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Atari800 7.0.0 Pierwsza wersja emulatora z funkcją pobierania z sieci i mnóstwem nowości.
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
atari.area forum » Posty przez tOri
Hahaha...
Eurokomunofaszyzm - to u nas. Zapowiada się to coraz ciekawiej, tylko nie wydaje mi się żeby mi się chciało w tym czymś żyć.
-> drygol - jeśli uda mi się coś wylicytować, to jakby co - nie ma spiny :)
tOri
Aż strach pomyśleć jakie cierpienia musiały przeżywać rośliny przed rewolucją przemysłową...
Taaaa... Ciekawa konkluzja - jaka przesłanka?
Hej,
Zdjęcie Low-res Atari MegaST 4:3 - te prążki widać tylko na zdjęciu - obraz jest bardzo dobry jak na tor video ST.
W mono nie ma kompletnie jail-bars.
Po prostu super :)
Szkoda, że nie są już od dłuższego czasu produkowane.
tOri
P.S. Ciekawostką jest to, że ten sprzęt może wyświetlać obraz także jako nieskalowany, czyli oglądamy natywny rozmiar, np. 640x400 mono w jakości "żyleta", ale rozmiar na ekranie jest dosyć mały ;) w stylu SM124. Oczywiście używam tego monitora również z kilkoma PC-tami wiszącymi z Atari na KVM.
P.P.S. Na OLX jakiś gość z Gryfic ma po 120złotych sporą ich liczbę (dn. 04.05.2024)
#1 - 20 zł leonlas
#2 - 50 zł Artu2tu
#3 - 10 zł BartoszP
#4 - 20zł artik-wroc
#5 - 30 zł seb@stian
#6 -
#7 - 30zł Dalton
#8 - 30 zł szymonu
#9 - 20 zł rj1307
#10 - 50zł tOri
#11 - 50zł tOri - może się podzielimy tymi PS3 - ja mogę powalczyć z RLOD na 2 sztukach -> leonlas?
Wątek poboczny w tym wątku - relokator dla Atari MegaST (taki potrzebowałem :)
Sprawdziłem wszystko - działa w 100%. Jako najdalszy moduł użyłem ATSpeed, który się nawet nie zająknął :) Podejrzewam, że inne rozszerzenia też powinny działać. Zastosowane rezystory 33 ohm są przeciw "dzwonieniu" na liniach magistral, czyli pomagają w ograniczaniu zniekształceń impulsów związanych głównie z niedopasowaniami (m.in. długością, impedancją, itd).
Obecnie mam taką konfigurację:
W podstawce na MoBo siedzi M68K z nalutowaną podstawką (dlatego na górze jest jedno wolne miejsce). W tej podstawce siedzi sobie relokator i w dalszej podstawce relokatora został umieszczony do testów ATSpeed. Tak jak na zdjęciu.
W wolnej chwili wrzucę projekcik na www.
P.S. Myślę, że możliwe jest większe przesunięcie w razie potrzeby, bądź nawet i obrócenie podstawek o 90 stopni. Trzeba tylko by wtedy trochę dopasować długości ścieżek.
->laoo/ng - OK - dzięki.
tOri
Hej,
Gratki!
Ciekawy gadżet. Taki "na grubo" ;) Można go sobie złożyć samodzielnie?
tOri
-> artik-wroc sprawdzę i dam znać co do PCB.
Z tymi pamięciami to różnie może być - Atonce jest taktowany 16MHz, więc okres zegara jest ciut powyżej 60ns z tym, że na pewno dostęp do pamięci odbywa się wolniej :) To ewentualnie kwestia sprawdzenia doświadczalnego. Do prototypu dam szybsze. GEMbench raczej nie powinien nic pokazać - ze względu na czas dostępu mogłoby się ewentualnie coś wywalać w systemie. Ale nie wiem tego ze 100% pewnością.
tOri
-> artik-wroc takie też mogą być tyle, że 80 są za wolne. W oryginale siedzą 70ns, a ja zamówiłem 60ns żeby uniknąć sytuacji, że coś może przeszkadzać w pracy. Tak profilaktycznie :) Dlatego wszystkie układy muszę zastosować z serii F albo ACT. Dopiero potem ewentualnie będę próbował innych serii aby sprawdzić stabilność systemu. Prawie zawsze tak robię, że montuję układy ciut szybsze niż oryginalnie o ile to możliwe.
Powiedz jak się ma ten relokator do tego co robiłeś w związku z c't IDE?
tOri
P.S. Wskoczyłem do Twojego wątku gdzie piszesz o problemach z c't IDE. Moja plytka jest krótsza. Posprawdzam to, gdy będę mógł. Może zrobię dłuższy relokator i tez za jakiś czas sprawdzę? Jaką masz odległość podstawek procesora i rozszerzenia? pisałeś o 4-5cm ale chyba tam jest więcej?
Hej,
Wystartowałem ze składaniem wersji DIP (bo PCB nadejszły :) i okazało się, że nie mam kupy części. Zamówiłem scalaki serii F i czekam na dostawę - nie chcę wsadzać jakichś HCT zamiast.... Najgorsze są pamięci 4bit 256kbit - te będą zapewne używane z Chin, hehe. Mam nadzieję niedługo to odpalić wraz z moim relokatorem MegaST. Także położenie kilku elementów wypadałoby zmienić nieco w docelowym projekcie. No - zobaczymy. Za jakiś czas dam znać co z projektem.
Tak wygląda mój model. Oczywiście można przeprojektować go w różne strony, a przede wszystkim sprawdzić, hehe.
P.S. Nie ma wlutowanej jednej podstawki precyzyjnej. Po testach będzie wlutowana.
-> Atreus
Weź chociaż KiCADa do ręki, albo starego Eagle. Wiem, że coś może się podobać bądź nie, ale szkoda ogromu pracy, gdy pojedynczy błąd może zniweczyć cały projekt, a przynajmniej narazić na dodatkowe koszty i niepotrzebny stres. Automatyczna kontrola ERC, DRC jest niezbędna. Taka porada...
tOri
Ja stoję na uboczu, przyglądam się na luzie i widzę jak ludzie mają coraz bardziej zryte banie.
"Uchodźcy", WEF, USA, ZSRR UKR wojenka, ISREAL i cała ta pozostała szmira to takie "pokłosie" skoku na kasę i chęć wyludnienia Ziemi - nic więcej.
Jak dla mnie - okrzyknięcie CO2 wręcz trucizną, bosz to spaaaaaaalinyyyyy są - nie wspominając o jego "wpływie na klimat" to mistrzostwo świata w ryciu beretów.
Napiszę krótko - CO2 jest jednym z PODSTAWOWYCH elementów ożywiających nasz świat. Rośliny mogą pobierać węgiel do budowy ich struktur WYŁĄCZNIE z CO2. Nie ma innej możliwości. Dla nas i reszty życia na Ziemi jest OK gdy tego gazu jest więcej niż mniej. bez roślin reszta świata nie istnieje! Jak ktoś uważa inaczej to jest po prostu świrem.
-> leonlas no to się jakoś stykniemy o ile wylicytujemy i żeby drygola naszymi kombinacjami nie obciążać.
tOri
#1 - 20 zł leonlas
#2 - 50 zł Artu2tu
#3 - 10 zł BartoszP
#4 - 20zł artik-wroc
#5 - 20 zł leonlas
#6 -
#7 - 20zł Lopez
#8 - 30 zł szymonu
#9 - 10 zł seb@stian
#10 - 10 zł tOri
#11 - 50zł tOri - może się podzielimy tymi PS3 - ja mogę powalczyć z RLOD na 2 sztukach -> leonlas?
Jak dla mnie - większość problemów to te przeklęte dyrektywy bezołowiowe. Z kulkami ołowianymi nie ma takich problemów bo są elastyczne. Do dzisiaj w sprzęcie medycznym i wojskowym nie stosuje się bezołowiowych lutowi bo to niebezpieczne.
Mac jest ołowiany, więc to nie ten problem. Zobaczymy :D
tOri
P.S. Mi chyba ze 3 płyty PC poszły w maliny, bo im kulki pod mostkiem popękały :( Oczywiście - może być wiele innych powodów, ale degradacja z powodu wysokiej temperatury jest raczej na pierwszym miejscu.
Dzięki @drygol - oglądam jego filmy. Dobrze opisuje swoje "boje" tak więc na pewno skorzystam jeśli te PS3 trafią do mnie. Możliwe, że zajmę się nimi po prostu zimą w ciemne wieczory, bo teraz siedzę w ogrodzie i nad ATonce na zmianę, he, he.
tOri
P.S. Ten Mac też mnie nurtuje - czytałem Twój opis w blogu i trochę mi to wygląda na "beznadziejny" przypadek z matrycą, ale może coś się uda zrobić? Czas pokaże
[W PS3 padają kondensatory, przy reballingu są przy okazji podgrzewane i przez krótki czas działają, robienie reballingu / grzanie jest bez sensu - tylko się niszczy konsolę, wystarczy wymienić kondensatory]
Zobaczymy. Dzięki za info. Tak czy inaczej - może być niezła zabawa :) Pierwsze słyszę, że reballing z Lead-Free na Full-Lead niszczy konsolę.
tOri
#1 - 10 zł BartoszP
#2 - 50 zł Artu2tu
#3 - 10 zł BartoszP
#4 - 20zł artik-wroc
#5 - 10 zł seb@stian
#6 -
#7 - 20zł Lopez
#8 - 30 zł szymonu
#9 - 10 zł seb@stian
#10 - 10 zł tOri
#11 - 30 zł za pakiet do treningu reballingu BGA tOri ;)
#1 - 10 zł BartoszP
#2 - 10 zł BartoszP
#3 - 10 zł BartoszP
#4 -
#5 -
#6 -
#7 - 10 zł Dalton
#8 -
#9 -
#10 - 10 zł tOri
#11 - 20 zł za pakiet do treningu reballingu BGA tOri ;)
Hej,
W końcu udało mi się skończyć projektowanie i tunning PCB dla wersji PLCC dla MegaSTe. Gerbery prototypu poszły już do Chin. Czekam więc na dostawę. Niedługo powinny dotrzeć PCB wersji DIP - jestem bardzo ciekawy czy to ruszy :)
tOri
Hej,
No i dobrze to wygląda w MegaST :) Dzięki!
tOri
Hej,
U mnie już wszystko ogarnięte. Dzięki!
tOri
Oczywiście tylko PCB. Wersja pod adapter z Chin ;-)
Hej,
Piszę się na IDE44. Czas zrobić upgrade MegaST :)
tOri
atari.area forum » Posty przez tOri
Wygenerowano w 0.081 sekund, wykonano 16 zapytań