Wyobraźmy sobie taka sytuację: grafik 'rzeźbi' pół roku grafike na swoim 800XE z uwalonym GTIA
nie zauwazyles oczywiscie ze nie kazde atari ma uszkodzone GTIA :-)
obrazowo: sa atarki xl/xe w ktorych tryby GTIA dzialaja lub nie dzialaja :-)
ale nie ma atarek w ktorych rozkazy nieudokumentowane stabilne dzialaja lub nie - dzialaja zawsze i zawsze tak samo :D
czyli lepiej jest uzywac niepublikowane rozkazy bo jest gwarancja niezawodnosci, niz tryby gtia ktore niezawsze sa na atari wyswietlaja poprawnie ;)
w troll regulaminie tamdemu Pin&Mono pojawi sie zapis o zakazaniu uzywania trybow GTIA?
:D