W sumie kilka razy zbierałem się żeby o podobny problem zapytać.
Wielokrotnie dyskietki w Falconie lub Mega STE (z flopkiem 1.44 z PC) zaczynały robić problemy. Dawno temu wyczytałem aby lepiej formatować na PC (nawet DD-ki - format a: /t:80 /n:9). Tak robię ale ciężko powiedzieć czy jest lepiej bo trudno to zmierzyć. W każdym razie problemy z odczytem dyskietek 3.5"często się zdarzają. Nagrywam np. driver hdd i na początku działa prawidłowo, a po jakimś czasie error, error, ...
Ciekawe też że dyskietki 5.25" na XL/XE to albo wczytują się za każdym razem albo wcale, a na ST/Falcon (przynajmniej pod TOSem) po błędzie można wcisnąć Retry i ładuje się dalej, czasem Retry 'łapie' dopiero za drugim, trzecim, albo dziesiątym razem, ale 'łapie'. I zwykle ta sama dyskietka sformatowana i nagrana tą samą zawartością zaczyna działać poprawnie.. choć zwykle po czasie znów zaczyna wariować.
Macie tak?
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Atari Floppy Image Toolkit Potężne narzędzie w stylu GEM do obsługi dyskietek Atari ST w przeglądarce internetowej.