To mój schemat, kiedyś zrobiony, ze 30 lat temu. Miałem okazję podejrzeć przez chwilę oryginał i tak go zmontowałem. Okazało się, że działa poprawnie, więc jeszcze w kilku egzemplarzach poszedł do ludzi.
Tranzystor jest włączony prawidłowo, to PNP, który ma plus na emiterze. W po naciśnięciu klawisza na klawiaturze na pinie 2 drugiego joya pojawia się zero, co powoduje wysterowanie tranzystora do stanu nasycenia i zasilenie elektroniki. Jeżeli kabelek do joy2 miał podłączony pin7 (+), to magnet 1010 mógł działać bez podłączenia kabla sio, bo miał swój zasilacz dla silnika. Z XC12 tak nie można zrobić, bo silnik jest zasilany razem z elektroniką z pinu 10 SIO, i zasilenie całości tylko z portu joy2 sfajczy dławik po pewnym czasie.
Altirra 4.40 test 24 Najlepszy emulator Atari, Altirra, ma nową wersję testową 4.40 test 24.
BBC BASIC - nowa wersja Naprawiono poważny błąd w obsłudze błędów w porcie BBC BASIC dla Atari XL/XE.
Gopher2600 0.52.0 Nowa wersja Gopher2600 0.52.0! Ważne zmiany w DPCp oraz poprawki działania PAL 50Hz.
5. edycja ATASCII Compo Głosowanie w 5. edycji ATASCII Compo Logikera dobiega końca. Ostatnia szansa na wybór najlepszej pracy!
Elite: Druga wersja demo na Atari 8-bit Brian Reifsnyder opublikował kolejną wersję demonstracyjną portu gry Elite dla Atari 8-bit.
