Poniżej owoc wolnego poranka. Są dumpy oryginalnych kasetek, w których posiadanie wszedłem drogą kupna od Mawa.

Polskie Logo FLAC, CAS, okładka
Rachunek Prawdopodobieństwa FLAC, CAS, Okładka str. 1, okładka str. 2.

Pliki CAS działają pod Atari800Win, przepraszam za jakość okładki od Rachunku..., ale sama jest w dosyć kiepskim stanie, w chwili wolnej ją "odrestauruję".

3,977

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Seban mistrz!

Update:

Okładka, Wkładka str. 1, Wkładka str. 2.

3,978

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Podobno nigdzie nie ma, więc po odebraniu kasetek od danosa zrobiłem zrzuty. Kaseta jest (co rzadko występuje) dwustronna - na pierwszej stronie jest Atlas, a na drugiej Test, w którym możemy sprawdzić czy uważnie obejrzeliśmy Atlas :) Poniżej pliki FLAC do "wypalenia" na kasecie oraz CAS dla emulatora. Gdyby ktoś potrzebował okładeczkę oraz skan kasety i wkładki z instrukcją to proszę dać znać.

Strona A FLAC CAS
Strona B FLAC CAS

Do mnie dziś dotarło - dziękuję bardzo!

3,980

(41 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

A co mi tam, masz :)

3,981

(15 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

ArchieIl napisał/a:

W obu trybach mam 128 znaków + inverse

Hm, a to nie jest tak przypadkiem, że inwers jest robiony ZAWSZE z pierwszej połówki zestawu i nie może być inny niż znaki z tejże?

3,982

(41 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Na temat proszę.

3,983

(36 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Proszę uprzejmie nie robić ze mnie idioty.

3,984

(41 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Można, hint: sortowanie.

3,985

(41 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Propozycja wysunięta przez draco jest słuszna, ale wymaga modyfikacji kodu, na co ochoty nie mam niestety ze znanych powodów.

3,986

(36 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

mono napisał/a:

Dely - pamiętaj, że ce64 ma mapę kolorów i nie potrzbuje jej emulować za pomocą sprajtów.

Ale temat jest o duchach, a nie o mapie kolorów :P

Kaz napisał/a:

Poza tym, jak ktos Ci juz pisal - jest roznica miedzy pikselami 2x1 a 8x1.

Taaak? Nie zauważyłem wyobraź sobie.

Kaz napisał/a:

Wolalbym miec te pierwsze niz te drugie.

Każdy by wolał, ale rozwiązanie techniczne przyjęto takie, a nie inne.

3,987

(36 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

xxl napisał/a:

a CPC i NES?

A CPC miał w ogóle sprzętowe duchy? Co do NES to miałem na myśli komputery, ale faktycznie NES ma spore możliwości jeśli chodzi o sprite - może ich być bodajże 64, ale tylko 8 w linii.

3,988

(41 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

W związku (radzieckim) z tym, że stary system rang jest od jakiegoś czasu nieadekwatny do liczby postów niektórych użytkowników postanowiłem rozpisać przetarg nieograniczony na dostarczenie pomysłu na nowe nazwy rang wraz z przypisanymi progami postów.

Zwycięzca otrzyma uścisk ręki Pewnego Kiero [tm] lub inną czułość od członka Nabojki AA (np. przyjacielskie klepnięcie w plecy przez lewiSa) wraz z pamiątkową rangą specjalną do wyboru (wymyśloną przez siebie).

W przetargu bierzemy udział wypisując swoje pomysły poniżej.

UWAGA: Piszemy na temat, posty bez propozycji ew. dyskusji są i będą usuwane.

3,989

(36 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Przy odpowiednim zaplanowaniu obrazka (użycie szerokiego PMG do kolorowania dużych płaszczyzn, jako "underlay" z priorytetem poniżej tekstu/grafiki) oddaje ten sposób nieocenione przysługi i jest to jedyny plus atarowskiego PMG - nawet C64, które przoduje w sprite w gronie 8bit, tak "nie umi" :)

3,990

(36 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Kaz napisał/a:

10 duszkow w linii pozwalaloby pokryc caly ekran - toz to rewelacja!

Standardowa liczba PMG w Atari 8bit pozwala na pokrycie całego ekranu. Bez trików i haczyków.

OMG, współczuję.

3,992

(36 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Podejrzewam, że zasugerowałeś się duchami programowymi.

3,993

(36 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Ja nawet zaryzykowałbym, że w nieprzekraczalnej granicy 1 procenta :)

3,994

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Tutaj.

3,995

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Mi to raczej przypomina MIDI z karty muzycznej za 5 PLN. Słabiutkie niestety.

3,996

(2 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

W newsach jest od wczoraj.

To ogłoszenie leci już ze dwa lata chyba w Anonsach, na początku było 400 zł :) Poza tym 230 zł za 1040 STE to trochę dużo IMO :)

3,998

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

COPY D1:*.* H:*.*

"Use H: devices in Read Only mode" oczywiście niezaznaczone?

3,999

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Of course.

4,000

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Sure!