Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 17 z 117)
tutaj chyba Miker, String i inni powinni się wypowiedzieć, jak to robią że im się udaje :)
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 30&p=5
jest przykład polygon, gdzie jest procka wypełniania linii bajtami
w MadPascalu są procedury HLine, w module GRAPHICS (tryb Hires), moduł FASTGRAPH (tryby kolorowe)
Bart Jaszcz w produkcji Fake Rotation też używa HLine
DMSC stworzył narzędzie do kompresji strumienia 9 wartości POKEY-owych
https://atariage.com/forums/topic/29115 ... nt=4283540
~6 linii obrazu to zajmie dla najszybszej wersji dekompresora
tutaj przykład (zapis wartości POKEY-a do pliku realizuje któraś wersja ASAP)
https://atariage.com/forums/topic/29115 ... nt=4283869
w przypadku Numena, Fox przerobił player MPT, tak aby zapisywał dane POKEY-a do bufora które potem są odtwarzane, wypełnienie bufora jest inicjowane w przerwach między kolejnymi efektami z pełną wolną mocą CPU
to jak brzmi na pececie zależy od użytego emulatora, sam sobie odpowiedziałeś, RMT używa bibliotek sa_6502 i sa_pokey
http://raster.atariportal.cz/sa_librari ... raries.htm
źródła są dostępne, ktoś musiałby nad tym usiąść, Ś.P. autor RMT już nie usiądzie
spróbuj też pobawić się na prawdziwym sprzęcie MPT, CMC, TMC itd.
w załączniku EnoTracker Epi-ego, na jakimś innym silniku, sprawdź czy występuje tam też ten efekt
jeszcze kolejny sposób dla PIC, skorzystać z G2F i zapisać jako XEX, albo Save As... -> *.PAS
można dla trybu DLI wygenerować gotowy program w Pascalu ze wszystkimi plikami potrzebnymi do kompilacji
przydatne jeśli nasz obrazek będzie miał zmiany kolorów co wiersz
możesz też w MadPascalu skorzystać z biblioteki IMAGE
uses crt, graph, image;
begin
InitGraph(15+16);
LoadPIC('D:RENDER.PIC', pointer(dpeek(88)) );
repeat until keypressed;
end.
pytanie? to było przed czy po tym jak już obaliłeś flaszkę ;)
MadRafi ostatnio nabył POKEY-a, kupił cart z grą do A7800
realizacja scrolla poziomego, pionowego w grach na konsolę NES, daje się zastosować tą technikę na A8
https://youtu.be/wfrNnwJrujw
Pang 4.6, usunięty błąd gdy po TIME OUT następował GAME OVER
http://madteam.atari8.info/gry/pang.7z
wcześniej nikt tego nie zgłosił
dziękuję Panowie, procedura InitGraph w MadPascalu jest teraz krótsza blisko 100 bajtów :)
Power Packer? Jest na Amigę :) XXL ma na myśli Super Packer od wersji 6.2
ok, a informacja o szerokości obrazu w bajtach, czyli ile bajtów przypada na poziomą linię obrazu ? też takim sprytnym sposobem czy tabelką ?
dziękujemy Tobie Candle, że chce Ci się robić :)
wg tego filmiku z YouTuba momentami player AY (Melody Carts) zajmuje blisko ~80% ramki, tak ma być ?
sporo narzędzi Pajero popełniłeś, loadery do różnych sprzętów, byłbyś dobrym kandydatem na autora takiego rozwiązania :)
coś czuję że z SDX to nie zadziała :)
albo zadziała pod warunkiem że wybrałeś odpowiednią konfigurację
no jeśli nie działa z XBIOS tzn. że to nie ATARI ;)
dodałem do G2F zapis obrazka jako program Pascala (Save As... *.PAS)
wersja uproszczona, tylko zmiany z pierwszej linii każdego kolejnego wiersza, tylko kolory bitmapy, bez PMG
Znalezione posty [ 401 do 425 z 2,918 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.097 sekund, wykonano 23 zapytań