401

(5 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

tutaj chyba Miker, String i inni powinni się wypowiedzieć, jak to robią że im się udaje :)

402

(3 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 30&p=5

jest przykład polygon, gdzie jest procka wypełniania linii bajtami

w MadPascalu są procedury HLine, w module GRAPHICS (tryb Hires), moduł FASTGRAPH (tryby kolorowe)

Bart Jaszcz w produkcji Fake Rotation też używa HLine

403

(3 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

DMSC stworzył narzędzie do kompresji strumienia 9 wartości POKEY-owych

https://atariage.com/forums/topic/29115 ... nt=4283540

~6 linii obrazu to zajmie dla najszybszej wersji dekompresora

tutaj przykład (zapis wartości POKEY-a do pliku realizuje któraś wersja ASAP)

https://atariage.com/forums/topic/29115 ... nt=4283869

w przypadku Numena, Fox przerobił player MPT, tak aby zapisywał dane POKEY-a do bufora które potem są odtwarzane, wypełnienie bufora jest inicjowane w przerwach między kolejnymi efektami z pełną wolną mocą CPU

404

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

to jak brzmi na pececie zależy od użytego emulatora, sam sobie odpowiedziałeś, RMT używa bibliotek sa_6502 i sa_pokey

http://raster.atariportal.cz/sa_librari ... raries.htm

źródła są dostępne, ktoś musiałby nad tym usiąść, Ś.P. autor RMT już nie usiądzie

spróbuj też pobawić się na prawdziwym sprzęcie MPT, CMC, TMC itd.

w załączniku EnoTracker Epi-ego, na jakimś innym silniku, sprawdź czy występuje tam też ten efekt

405

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

jeszcze kolejny sposób dla PIC, skorzystać z G2F i zapisać jako XEX, albo Save As... -> *.PAS

można dla trybu DLI wygenerować gotowy program w Pascalu ze wszystkimi plikami potrzebnymi do kompilacji

przydatne jeśli nasz obrazek będzie miał zmiany kolorów co wiersz

406

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

możesz też w MadPascalu skorzystać z biblioteki IMAGE

uses crt, graph, image;
begin

 InitGraph(15+16);

 LoadPIC('D:RENDER.PIC', pointer(dpeek(88)) );

 repeat until keypressed;

end.

407

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Atari Graphics Studio (AGS)

http://madteam.atari8.info/uzytki/ags.7z

408

(7 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

pytanie? to było przed czy po tym jak już obaliłeś flaszkę ;)

409

(2 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

MadRafi ostatnio nabył POKEY-a, kupił cart z grą do A7800

410

(142 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

realizacja scrolla poziomego, pionowego w grach na konsolę NES, daje się zastosować tą technikę na A8

https://youtu.be/wfrNnwJrujw

411

(316 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Pang 4.6, usunięty błąd gdy po TIME OUT następował GAME OVER

http://madteam.atari8.info/gry/pang.7z

wcześniej nikt tego nie zgłosił

412

(75 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

dziękuję Panowie, procedura InitGraph w MadPascalu jest teraz krótsza blisko 100 bajtów :)

413

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Power Packer? Jest na Amigę :) XXL ma na myśli Super Packer od wersji 6.2

414

(75 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

ok, a informacja o szerokości obrazu w bajtach, czyli ile bajtów przypada na poziomą linię obrazu ? też takim sprytnym sposobem czy tabelką ?

415

(74 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

dziękujemy Tobie Candle, że chce Ci się robić :)

416

(13 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

wg tego filmiku z YouTuba momentami player AY (Melody Carts) zajmuje blisko ~80% ramki, tak ma być ?

417

(5 odpowiedzi, napisanych Konsole)

atariage, VladR

418

(9 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Arok :)

sporo narzędzi Pajero popełniłeś, loadery do różnych sprzętów, byłbyś dobrym kandydatem na autora takiego rozwiązania :)

coś czuję że z SDX to nie zadziała :)

albo zadziała pod warunkiem że wybrałeś odpowiednią konfigurację

421

(31 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

https://csdb.dk/event/?id=2653

pomysły na nowe tła do IK

422

(16 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Folwark Zwierzęcy ?

poniekąd w temacie

https://atariage.com/forums/topic/25396 ... try3535843

424

(14 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

no jeśli nie działa z XBIOS tzn. że to nie ATARI ;)

425

(58 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

dodałem do G2F zapis obrazka jako program Pascala (Save As... *.PAS)

wersja uproszczona, tylko zmiany z pierwszej linii każdego kolejnego wiersza, tylko kolory bitmapy, bez PMG