4,601

(11 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

- listwa 4 gniazda, zielony wlacznik

niech komus dobrze sluzy :D

4,602

(99 odpowiedzi, napisanych Zloty)

zgadza sie. sporo nowych twarzy, bardzo mila atmosfera, mnostwo nowych produkcji


chyba najlepsze party na ktorym bylem.

4,603

(166 odpowiedzi, napisanych Zloty)

gdzie to party?

no nic skoro juz przyjechalem do gdanska to pojde przynajmniej na plaze.

4,604

(166 odpowiedzi, napisanych Zloty)

reszta malopolski bedzie za 48h ;)

4,605

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

najlepiej link - wszyscy skorzystaja. widze ze Voy tez szuka.

4,606

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle napisał/a:

te 2k pod IO jest przeznaczone dla PBI wg specyfikacji

o wlasnie, trzymajmy sie faktow... gdzie one?

---
naprawde daruj sobie wycieczki osobiste - nie dziala; nie ten poziom :D -  moze w podstawowce taki cos dziala ;)

po prostu spamujesz...

4,607

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle napisał/a:

nie dla psa kielbasa


kulturka :-)

4,608

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle napisał/a:

te 2k pod IO jest przeznaczone dla PBI wg specyfikacji,

czcze gadanie? gdzie ta specyfikacja?

4,609

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

pajacuj dalej :) z kagankiem drugiego takiego ;)

4,610

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle napisał/a:

i ja również - te 2k pod IO jest przeznaczone dla PBI wg specyfikacji

prosze o zrodlo do weryfikacji :-)

4,611

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle napisał/a:

używając ramu który pokrywa się z obszarem IO (remapujac go w inny obszar) jesteś w bezpośrednim konflikcie z rzeczoną dokumentacją

heheh no to jestem pewny ze nie masz pojecia czym jest MapRAM :D


---
powiedz cos jeszcze :)

4,612

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

obawiam sie ze nie masz nadal pojecia czym jest mapram. nie ma nic wspolnego z pbi.

:D

4,613

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle napisał/a:

fakty są takie, ze niewiele potrafisz, niewiele rozumiesz i jeszcze mniej sobą reprezentujesz
chcesz z tym dyskutować? próbuj...

widzialem kiedys obejszczanego pijaczka w parku. z metnym wzrokiem mamrotal do mnie "ty taki owaki" ... wywolal litosc i szczypte niesmaku a nie zlosc... podobnie teraz. nie jestes w stanie mie obrazic, wywolujesz tylko odraze :D

Candle napisał/a:

ps. mapram jest sprzeczne z oficjalna dokumentacja PBI firmy atari (dokument "The Software Implementation of Parallel Device Handlers and Drivers, R. K. Nordin  February 15, 1984") jak i jej późniejszą rewizją z 22 lutego tegoż roku, dla kontrastu MMU z U1MB jest z nią zgodne

poprosze o linka lub zalaczenie dokumentu. nie moge znalezc w sieci.

4,614

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

na zlecenie wielkiego dyktatora wszelkich standardow dzis w nocy zespol projektowy dla dobra bialej wiekszosci wykonal optymalizacje biblioteki xBIOS, ktora obecnie - smiemy twierdzic - obsluguje wszystkie SIO-drajwy - rowniez te w posiadaniu ktorych jest Pin (z modyfikacjami Hyper XF lub 1050 oryginal).



nalezy zmienic rozszerzenie z .xex na .com

na zdrowie.

4,615

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

:) chcesz dyskutowac z faktami :) probuj :)

4,616

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

oczywicie ze nie planowali uzywania nieudokumentowanych kodow... zadna firma nie opiera swoich projektow na nieudokumentowanych wlasciwociach jakis zasobow :D poza tym tym zasobem w czasie o ktorym mowimy byl 6502B :D

w 1984 to juz niczego nie planowali :D

mowimy o okolicach 1980 :D ewentualna migracja byla zwiazana z najpotezniejszym 8bitowym 6809 i 6516 mial byc na niego odpowiedza. mial ale sie nie stal. no to zmigrowali na 6502C :DDD

i juz do konca swiata w atari byl montowany 6502C.

no ale oczywicie garstka zapalencow wymienia procesor w atari na 6809E lub 65c816 ... no przeciez wolno im :D

ci z 65c816 sa w troszke lepszej sytuacji bo w jakms stopniu taki 16bitowy komputer emuluje 8-bitowe atari

4,617

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

electron napisał/a:

Tak naprawdę dopiero co nauczyłeś się wyłączać ROM Atari i odkryłeś tam RAM

tak naprawde dopiero co nauczylem sie chodzic a teraz odkrylem ze tu i owdzie juz siwy wlos... ale ten czas leci.

4,618

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

i dlatego sa undocumented - nieudokumentowane przez producenta. podobnie z nieudokumentowanymi mozliwosciami innych czipow w atari rozprawili sie programisci - udokumentowali je.

natomiast promowanie 16bitowego 65c816 jako nastepce 6502C w atari to kpina. atari (jesli juz) to myslalo o instalowaniu procesora 6516 - niektore zrodla mowia o tym ze to atari zaprojektowalo procesor 6516. procesor 6516 nie ma nic wspolnego z 65c816 - te procesory nie sa zgodne. future expansion w 6516 zastapione byly kodami zupelnie innymi niz te z 65c816...

65c816 w atari jest taka sama egzoryka jak 6809E w atari - obydwa te procesory mozna podlaczyc do atari ... tyle ze to juz nie jest atari :D

4,619

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle napisał/a:

dokumentacja do 6502 firmy synertek definiuje te rozkazy jako future expansion, nie illegal, nie undocumented, ale po prostu future expansion, no i future has happend i mamy 65816

doucz sie. synertek albo projektowal albo wykonywal 6516 ktory z 65816 nie ma nic wspolnego.


drac030 napisał/a:

Ta wersja OS-u jest prototypowa (nie weszła do produkcji i całe szczęście), ale ta wartość jest taka sama w seryjnym OS-ie XL/XE, zatem chyba można przypuszczać, że planowano komputery z prockiem innym niż NMOS-owe 6502, ale z nim zgodnym.

oczywiscie, atari mogla planowac ale nic z tego nie wyszlo i byl to procesor 6516 ktory nie jest zgodny z 65816 i nie ma z nim nic wspolnego :D

zreszta 6516 tez byl nmos :p

4,620

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

gdzie to "future expansion" firmy synertek :) ktore zostalo wprowadzone w atari? brak.

gdzie sie rozwija 6502C ktore bedzie instalowane w atari? brak.

pogodz sie z tym ze w atari xl/xe sa 8bitowe 6502C :)

4,621

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

tej firmy - tak: 6502C i tylko 6502C

4,622

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle napisał/a:

dokumentacja do 6502 firmy synertek definiuje te rozkazy jako future expansion, nie illegal, nie undocumented, ale po prostu future expansion, no i future has happend i mamy 65816 w ktorym te rozkazy sa zdefiniowane,

ale jaki to ma zwiazek z atari?

4,623

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

producenci oznaczaja te rozkazy jako "future expansion",

inne zrodla:
wiki mos: "The original 6502 and its NMOS derivatives are noted for having a variety of undocumented instructions,"
wiki: "An illegal opcode, also called an undocumented instruction"
nes: "Unofficial opcodes, sometimes misleadingly called illegal opcodes or undocumented opcodes,"

moglbys podac zrodla ktore mowia tylko o "nielegalnych" instrukcjach?

4,624

(2 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Pin napisał/a:

Po pierwsze - wszystkie prace są prezentowane na ATARI, nie na emulatorze.

zdrowy rozsadek zwyciezyl. brawo.

4,625

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Pin napisał/a:

dlaczego sporadycznie nielegalne rozkazy 6502c były używane

bo nie bylo informacji jak dzialaja, nazwa "nieudokumentowane" zobowiazuje.

teraz informacje na temat dzialania nieudokumentowanych rozkazow jest dostepna, nie zawiera bledow - mozna czerpac.