w A600 chyba tez tak bylo, ale nie jestem pewien. natomiast na A500 nigdy nie widzialem dblPala.
patent z podwajaniem jest naprawde super,
ale A600 iA1200 to rok '91 czyli juz inna epoka...
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Jagracer - nowa gra na Atari Jaguar Niesamowite, teksturowane wyścigi na klasycznego Jaguara.
Sfotty Pie Sfotty Pie, emulator Atari i narzędzia 6502, otrzymuje dużą aktualizację i wersję przeglądarkową.
Harmonogram Lost Party 2026 Poznaj szczegółowy plan kultowego zlotu demoscenowego Lost Party 2026 w Licheniu Starym.
Drwal 1.3 od Larka Nowa wersja gry Drwal przynosi poprawki w algorytmach i balansie rozgrywki.
FujiGPT - klient LLM dla Atari XL/XE FujiGPT pozwala na rozmowę z modelami językowymi na klasycznych ośmiobitowych komputerach Atari.
atari.area forum » Posty przez Cyprian
w A600 chyba tez tak bylo, ale nie jestem pewien. natomiast na A500 nigdy nie widzialem dblPala.
patent z podwajaniem jest naprawde super,
ale A600 iA1200 to rok '91 czyli juz inna epoka...
56 kHz? mozesz cos wiecej powiedziec o tym? na jakich Amigach to dziala i czy to nie jest przypadkiem dblPal z A1200?
a tu moje trzy grosze :)
...
ale zgadzam się że paula ma po prostu większe możliwości. STe po prostu kultywował tradycję Atari z Jacka Tramiela. żadnych dopałek. czysty framebuffer, prosta konstrukcja.GUS do odtwarzania modułow rulez :)
heh dokladnie, konstukcja cepa ale jest to jednak 50kHZ a nie 28
dokladnie miker - w RAINBOW TOSach - 1.04, 1.6, 1.62 - logo Atari jest teczowe
...JEDNĄ dla świętego spokoju
JEDNA CZYSTA ;)
falcon rowniez ma jeden stereofoniczny przetwornik, CD-player rowniez, profesjonalne karty dzwiekowe do MASTERINGu rowniez (karty do miksowania za to maja wiecej niz jeden).
sumowanie sygnalu w programach audio do jednego kanalu stereo nie jest niczym dziwnym (robi tak Cubase, Nuendo, Logic i tona innych softow).
oprocz dynamiki dziwieku liczy sie rowniez pasmo przenoszenia - a to ST ma wysokie bo az 25 kHz (pasmo przenoszenia = 1/2 czestotliwosci probkowania).
Nie twierdze ze Protraker na ST jest dobrym programem (a nie jest poniewaz pracuje z niska czestotliwoscia - taka jak w Amidze) tylko ze ST ma lepsza jakosc dzwieku, wlasnie ze wzgledu na dwukrotnie wieksze pasmo przenoszenia sygnalu.
artek poszedl na maila
tak oto doszlismy do tzw. 'kamienia filozoficznego':
co jest lepsze:
jakosc czy ilosc,
dwa kanaly 50kHz czy cztery 28kHz,
jajko czy kura...
:lol:
czyli jednak uwazasz 28 kHz jest lepsze niz 50kHz.hehe ok, prosze cie bardzo hehe
ps.
TT ma filtry microwire
ps.
moge sie mylic ale wydaje mi sie ze TT nie ma blittera poniewaz organizacja ST-Ram jest tam 64 bitowa! a blitter wymaga 16 bitowej (wide ST/Falcon!)
w poniedzialek moge zrobic skan tego artka.
artykul jest autorstwa Paskuda, jakby co atakuj go na maila
no sqward jesli uwazasz ze 50kHz czestotliwosc odtwarzania dzwieku z STE jest gorsze niz 28kHz z Amigi oraz ze filtry lo/hi ktore w Atari maja 16 stopniowa regulacje to badziew w porownaniu z Amigowymi ktore mozna tylko wlaczyc, to chyba cos nie jest tak :D
jak na moj gust to Atari ma lepsze mozliwosc dzwiekowe wlasnie ze wzgledu na bardziej elastyczne filtry i dwa razy wieksza czestotliwosc probkowania,
natomiast prawda jest ze w Amidze latwiej sie programuje.
ja rowniez zflaszowalem sobie biosa tak z 4 lata temu, ale kolory dalem STkowe - czarne logo i literki na bialym tle
...uderz w STół, a... ;- Cyprian się odezwał! :D Chłopie, co się z tobą działo??.
nic :p jestem tu reguralnie - niestety brak czasu nie pozwala na aktywny udzial. wiesz - praca, muzyka...
ps.
wybieram sie na najblizszy warszawski sztab, moze wpadniesz?
Stkowcy sie uciesza bo konwersje formatow z/na ST tez zrobie
GIT!!! to ja sobie zamawiam spc, spu, img(wlacznie z rgb32), PI1, PC1, PI2, PC2, PI3
A nie przypadkiem 1985r. w przypadku Amigi (A1000) ? Radzę sprawdzić. Napisałem 5 lat dlatego, że export STE do państw byłego bloku wschodniego nastąpił nie prędzej niż w 1990 roku. Rachunek więc jest prosty 8)
A1000 nie bralem pod uwage, poniewaz w polskich realiach wlasnie A500 byla pierwsza dostepna Amiga.
Swoja droga, w '91 kiedy kupowalem swoje 1040STfm to na polkach bylo rowniez dostepne STE ale o 1.000.000 zeta drozej (5.5mln) czyli w cenie A500
a poza tym 1040 ST powinien już mieć odrazu wbudowany blitter
od '87 blitter montowano seryjnie w Mega ST
ale przydal by sie wczesniej
to bardzo dobry pomysl!!
Pomysł z STEkiem był fajny ale niestety o 5 lat spoźniony ;(.
jakie 5 lat :) przeciez seria STE wyszla w '89 niedlugo (2 lata) po A500
koniecznie oblukaj Darkness/DHS
rozumiem ze obraz łapał w rożdzielczosci "tv" siedemset pare na 512?
interesuje mnie tez przy okazji czy mozna było zgrywać krótkie animy i w jakich formatach...z góry dzienx Sikor.
VidiSTlapie animacje i obraz w 320x200 w 16 i chyba w 512 kolorach
Faktycznie, a ja prawie o pol dnia "starszy" jestem :)
a ja o 20 minut :]
12:09 - Sobota 09 Marzec 2002
Teradesk nie pojdzie z AUTO. W trakcie uruchamiania programow z Auto po prostu GEM jest nieaktywny wiec Teradesk nie jest w stanie dzialac.
Na szczescie jest wyjscie...
wystarczy ustawic Teradesk'owi 'autostart' w GEMie:
'OPTIONS --> INSTALL APLICATION... --> Boot Status: Auto'
ja niestety nie moglem, 28 gralem w lesznie koncercik...
podstawowym bledem TOS 4.02 jest zla obsluga DSP
ustawiles output w winampie na diskwriter wiec nie dziw sie ze wszystko nagrywa Ci na dysk :)
wystarczy ze przestawisz output spowrotem na directsound...
cos mi sie pamieta ze pierwsze pentiumy to wlasnie 50 MHz i bylyone bardzo krotko na rynku
atari.area forum » Posty przez Cyprian
Wygenerowano w 0.147 sekund, wykonano 12 zapytań