Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 19 z 91)
Wymiana plików muzycznych w internecie raczej napędza sprzedaż niż jej szkodzi - mam kilkanaście ulubionych kapel których cała legalna dyskografia stoi na półce - to zespoły których każde g. kupie w ciemno w empiku czy też innym sklepie. Reszta moich legalnych płyt to właśnie w głównej mierze pozycje odkryte tylko i wyłącznie dzięki sieci - jeżeli coś mi się podoba idę i kupuję bo chcę być fair w innym wypadku ląduje to w koszu...
Analogiczna sytuacja jest z książkami - Metro 2033 czytałem z pdf'a chociaż taka forma mnie ostro męczy, aktualnie egzemplarz papierowy stoi już na półce wraz z kolejną częścią, chociaż dostałem go dopiero w 4 księgarni.
Wymóg wysyłania egzemplarzy do archiwum spoczywa również na każdej gazecie.
Rysiu dzięki za kolejne udane party, mam nadzieję, że za rok partyzanci odmeldują się w takim samym lub większym składzie.
Nosty trzymam kciuki za wydanie gry - bo już teraz wygląda nieźle!
Vasco - wielkie dzięki za pamięć i zaklepanie miejsca noclegowego.
A producenci czystych nośników CD-R, DVD dodatkowy podatek
kurcze czyli jestem jednak złodziejem - bo chodzę do biblioteki wypożyczam ZA DARMO książki i okradam w ten sposób autora :(
U mnie uśmiech na twarzy wywołują wywiady z niektórymi obecnymi firmami fonograficznymi/wydawcami dotyczące piractwa i jego szkodliwości m.in Takt, CD-Projekt, ITI (bo jakimś dziwnym trafem prezesi mają amnezję na czasy, kiedy to sami dorabiali się fortuny właśnie na piractwie).
solucja opisana jest przecież na oficjalnej stronie.. po co tworzyć v4 pcb...
pajero napisał/a: ilu już jest userów SD, nie tylko Pigułowych (patrz zagranica) ?
Ja ci mogę podać liczbę Pigułowych ;)
mnie podszedł ostatnio mocno kasztelan ale tylko w szkle... jakiś taki wybredny się zrobiłem na stare lata...
STE Satan 4MB Tos 2.06 blitter off jakby co... i bez hdd drivera poszło i rzeczywiście wymiata!
Przecież zastosowany stabilizator ma obciążalność do 150mA więc w czym problem...
To ma być dziewica czy jakieś rozbudowane?
Miałem konto na paypalu - limit roczny 9600pln - jak zostalo mi okolo 800zl limitu - zalożyłem drugie konto, i cierpliwie czekalem aż na tym pierwszym limit mi się odnowi.
Niestety paypal ma jedną wadę - limit się sam nie zeruje - zeruje go pierwsza płatność po terminie odnowienia (sprawdzone - bo taką sytuacje miałem już 3 razy) - ale nie może ona być większa niż pozostały limit bo inaczej konto jest blokowane - co mnie osobiscie spotkało z pierwszym kontem - przez pomyłkę jednego klienta....
Standardowo żądali skanu jednego z dokumentów - przesłałem prawko, to zażądali dowodu osobistego i rachunku - wiec grzecznie im odpisałem, że ilość informacji powinna im już wystarczyć i więcej papierów nie dostaną, na szczęście przy blokadzie można pieniążki klientowi zwrócić - co też uczyniłem, a on dokonał płatności na drugie konto... i tyle.... teraz cierpliwie czekam aż im przejdzie to jest minie 6 miesięcy....
seban napisał/a:to teraz dwie sprawy...
#1) pewnie jakiś niedouczony jestem... ale czemu z tym cukrem jest taka panika? Ile tego cukru zużywa się miesięcznie? 1KG? 2KG?
Seban jeżeli ktoś piecze dużo ciast to niestety podwyżki cen cukru są dla niego zabójcze, okres powideł i dżemów jeszcze przed nami, ale jakiś tam odsetek osób też pewnie pod tym kątem kupiła na zapas, druga sprawa to pasieki i dokarmianie pszczół... wymieniać można jeszcze wiele....
Piesiu napisał/a:Uwaga: aby mieć dostęp do wszystkich artykułów umieszczonych w zinie, należy uruchomić go na Atarynce wyposażonej w co najmniej 192 kB RAM'u, przy 128 kB dostępne są niemal wszystkie teksty, przy 64 kB jedynie kilka.
Gratuluje finalnego produktu - czekam na kolejne numery, bije się w pierś za brak votki ale z braku czasu wynikającego z powiększenia rodziny jakoś mi umknęło info o głosowaniu...
lotharek napisał/a:10 minut temu napisalem posta o moim 1mb do atari
Testuj, lutuj i publikuj, reszte olej!
Witam szukam do pożyczenia płyty Atari Secam na kościach jednobitowych, chyba że ktoś ma uszkodzoną i chce się pozbyć - może być nawet bez scalaków....
wilkwcieniu napisał/a:no nic, bedziemy probowac. perhydrol 30 brzmi makabrycznie, ale skoro sie udalo :)....
Tylko przy tym środku obowiązkowo grube gumowe rękawiczki - bo jego stężenie jest dużo większe niż krem zastosowany przez kierownika - chyba że chcesz cierpieć i stracić cały naskórek.
Ja czyściłem w nim klawisze od XE - były wrzucone do przezroczystego pojemnika z perhydrolem i stały sobie na parapecie, po 1-2h zaglądałem i patrzyłem w jakim stanie są klawisze, gdy efekt był zadowalający dokładne mycie pod wodą z mydłem.
Musisz uważać aby nie trzymać ich za długo - bo ja jeden komplet zrobiłem prawie biały ;(
(zapomniałem i leżały tak prawie cały weekend).
Lotharek - nie kumam - ja tu widzę biurko, kable i sio2sd i żadnej obudowy od XE
Zakładam, że masz 4 sloty, jeżeli włożysz 2 kości masz 4GB w dualu, dokładając 3 stracisz opcje Dual.
Czyli lepiej wkładać parami. Druga sprawa jaki system 32 czy 64 bitowy, przy 32 raczej więcej jak 4GB nie wykorzystasz, przynajmniej system w oparciu o taką wielkość pamięci będzie pracował - nie wiem jak aplikacje które wspierają więcej pamięci Adobe, AutoCad, 3d studio itp... czy pod takim systemem będą używały tych dodatkowych 2GB.
zaxon napisał/a:Ale przeiesz mozna drucikami simma podlutowac , nie? Walic gniazdo i podstawki,1 mega widac w testach i sklepie...
Zaxon - widziałeś compa rozszerzanego kiedyś przez słynną legendarną osobę ze ściany wschodniej?
Jak wyglądała w środku? Życzę powodzenia w późniejszej ewentualnej naprawie tak rozszerzonej Atarki.
Oczywiście, zawsze można ciąć koszty zero podstawek, zero pcb - wszystko na piramidkę i na pająka.
Wtedy to i nawet pewnie za 20zeta zrobisz to rozszerzenie - schody zaczną się jak coś pierdyknie i trzeba będzie wymienić jakąś zwaloną część - Atarki pochodzą z kilku fabryk, były przechowywane w różnych warunkach, są płyty z których każdego scalaka wylutowuje się prosto i przyjemnie, a są i takie gdzie trzeba się naprawdę ostro namęczyć.
Ja osobiście wolę wydać 2 razy tyle na rozszerzenie, ale mieć wszystkie scalaki w podstawkach - nie ma potem problemu i nie trzeba puszczać wiązki przewodów do simma.
Każdy wybiera to co lubi.. eot.
epi napisał/a:Moje +1MB kosztowało chyba 25 pln. Nawet biorąc pod uwagę inflację, jeśli ktoś będzie chciał więcej, to jest żyła. ;)
Epi trochę przesadziłeś - samo gniazdo pod simma to około 17-20 zeta - pod warunkiem, że gdzieś w Polsce jeszcze je znajdziesz.
Racja sprzęt i soft to Andrzej Gloger a Zbycho... wiadomo... było kiedyś ścięcie.... ale potem i tak ostro swapowaliśmy....
Tylko insert załóż naprawdę dobre rękawiczki gumowe - bo jak polejesz sobie łapy.... to będziesz cierpiał.
Radzę każde miejsce na skórze które będzie miało styczność myć natychmiast wodą z mydłem i smarować kremem nivea!
Wielka - szkoda Facet z którym przegadałem małe czasu przez telefon, kilka lat niezłego swapu. Posiadał ogromną liczbę softu do malucha pewnie w spadku po Monsofcie.... spoczywaj w spokoju!
Znalezione posty [ 451 do 475 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.135 sekund, wykonano 11 zapytań