451

(250 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Wymiana plików muzycznych w internecie raczej napędza sprzedaż niż jej szkodzi - mam kilkanaście ulubionych kapel których cała legalna dyskografia stoi na półce - to zespoły których każde g. kupie w ciemno w empiku czy też innym sklepie. Reszta moich legalnych płyt to właśnie w głównej mierze pozycje odkryte tylko i wyłącznie dzięki sieci - jeżeli coś mi się podoba idę i kupuję bo chcę być fair w innym wypadku ląduje to w koszu...
Analogiczna sytuacja jest z książkami - Metro 2033 czytałem z pdf'a chociaż taka forma mnie ostro męczy, aktualnie egzemplarz papierowy stoi już na półce wraz z kolejną częścią, chociaż dostałem go dopiero w 4 księgarni.

452

(250 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Wymóg wysyłania egzemplarzy do archiwum spoczywa również na każdej gazecie.

453

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Rysiu dzięki za kolejne udane party, mam nadzieję, że za rok partyzanci odmeldują się w takim samym lub większym składzie.

Nosty trzymam kciuki za wydanie gry - bo już teraz wygląda nieźle!

Vasco - wielkie dzięki za pamięć i zaklepanie miejsca noclegowego.

454

(250 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A producenci czystych nośników CD-R, DVD dodatkowy podatek

455

(250 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

kurcze czyli jestem jednak złodziejem - bo chodzę do biblioteki wypożyczam ZA DARMO książki i okradam w ten sposób autora :(

456

(250 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

U mnie uśmiech na twarzy wywołują wywiady z niektórymi obecnymi firmami fonograficznymi/wydawcami dotyczące piractwa i jego szkodliwości m.in Takt, CD-Projekt, ITI (bo jakimś dziwnym trafem prezesi mają amnezję na czasy, kiedy to sami dorabiali się fortuny właśnie na piractwie).

457

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

solucja opisana jest przecież na oficjalnej stronie..  po co tworzyć v4 pcb...

458

(100 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

pajero napisał/a:

ilu już jest userów SD, nie tylko Pigułowych (patrz zagranica) ?

Ja ci mogę podać liczbę Pigułowych ;)

459

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

mnie podszedł ostatnio mocno kasztelan ale tylko w szkle... jakiś taki wybredny się zrobiłem na stare lata...

460

(45 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

STE Satan 4MB Tos 2.06 blitter off jakby co... i bez hdd drivera  poszło i rzeczywiście wymiata!

461

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przecież zastosowany stabilizator ma obciążalność do 150mA więc w czym problem...

462

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

To ma być dziewica czy jakieś rozbudowane?

463

(70 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Miałem konto na paypalu - limit roczny 9600pln - jak zostalo mi okolo 800zl limitu - zalożyłem drugie konto, i cierpliwie czekalem aż na tym pierwszym limit mi się odnowi.

Niestety paypal ma jedną wadę - limit się sam nie zeruje - zeruje go pierwsza płatność po terminie odnowienia (sprawdzone - bo taką sytuacje miałem już 3 razy) - ale nie może ona być większa niż pozostały limit bo inaczej konto jest blokowane - co mnie osobiscie spotkało z pierwszym kontem - przez pomyłkę jednego klienta....

Standardowo żądali skanu jednego z dokumentów - przesłałem prawko, to zażądali dowodu osobistego i rachunku - wiec grzecznie im odpisałem, że ilość informacji powinna im już wystarczyć i więcej papierów nie dostaną, na szczęście przy blokadzie można pieniążki klientowi zwrócić - co też uczyniłem, a on dokonał płatności na drugie konto... i tyle.... teraz cierpliwie czekam aż im przejdzie to jest minie 6 miesięcy....

464

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

seban napisał/a:

to teraz dwie sprawy...

#1) pewnie jakiś niedouczony jestem... ale czemu z tym cukrem jest taka panika? Ile tego cukru zużywa się miesięcznie? 1KG? 2KG?

Seban jeżeli ktoś piecze dużo ciast to niestety podwyżki cen cukru są dla niego zabójcze, okres powideł i dżemów jeszcze przed nami, ale jakiś tam odsetek osób też pewnie pod tym kątem kupiła na zapas, druga sprawa to pasieki i dokarmianie pszczół... wymieniać można jeszcze wiele....

465

(29 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Piesiu napisał/a:

Uwaga: aby mieć dostęp do wszystkich artykułów umieszczonych w zinie, należy uruchomić go na Atarynce wyposażonej w co najmniej 192 kB RAM'u, przy 128 kB dostępne są niemal wszystkie teksty, przy 64 kB jedynie kilka.

Gratuluje finalnego produktu - czekam na kolejne numery, bije się w pierś za brak votki ale z braku czasu wynikającego z powiększenia rodziny jakoś mi umknęło info o głosowaniu...

466

(20 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

lotharek napisał/a:

10 minut temu napisalem posta o moim 1mb do atari

Testuj, lutuj i publikuj, reszte olej!

467

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Witam szukam do pożyczenia  płyty Atari Secam na kościach jednobitowych, chyba że ktoś ma uszkodzoną i chce się pozbyć - może być nawet bez scalaków....

468

(253 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

wilkwcieniu napisał/a:

no nic, bedziemy probowac. perhydrol 30 brzmi makabrycznie, ale skoro sie udalo :)....

Tylko przy tym środku obowiązkowo grube gumowe rękawiczki - bo jego stężenie jest dużo większe niż krem zastosowany przez kierownika - chyba że chcesz cierpieć i stracić cały naskórek.

Ja czyściłem w nim klawisze od XE - były wrzucone do przezroczystego pojemnika z perhydrolem i stały sobie na parapecie, po 1-2h zaglądałem i patrzyłem w jakim stanie są klawisze, gdy efekt był zadowalający dokładne mycie pod wodą z mydłem.
Musisz uważać aby nie trzymać ich za długo - bo ja jeden komplet zrobiłem prawie biały ;(
(zapomniałem i leżały tak prawie cały weekend).

469

(7 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Lotharek - nie kumam - ja tu widzę biurko, kable i sio2sd i żadnej obudowy od XE

470

(22 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zakładam, że masz 4 sloty, jeżeli włożysz 2 kości masz 4GB w dualu, dokładając 3 stracisz opcje Dual.
Czyli lepiej wkładać parami. Druga sprawa jaki system 32 czy 64 bitowy, przy 32 raczej więcej jak 4GB nie wykorzystasz, przynajmniej system w oparciu o taką wielkość pamięci będzie pracował - nie wiem jak aplikacje które wspierają więcej pamięci Adobe, AutoCad, 3d studio itp... czy pod takim systemem będą używały tych dodatkowych 2GB.

471

(38 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

zaxon napisał/a:

Ale  przeiesz mozna drucikami simma podlutowac , nie? Walic gniazdo i podstawki,1 mega widac w testach i sklepie...

Zaxon - widziałeś compa rozszerzanego kiedyś przez słynną legendarną osobę ze ściany wschodniej?
Jak wyglądała w środku? Życzę powodzenia w późniejszej ewentualnej naprawie tak rozszerzonej Atarki.

Oczywiście, zawsze można ciąć koszty zero podstawek, zero pcb - wszystko na piramidkę i na pająka.
Wtedy to i nawet pewnie za 20zeta zrobisz to rozszerzenie - schody zaczną się jak coś pierdyknie i trzeba będzie wymienić jakąś zwaloną część - Atarki pochodzą z kilku fabryk, były przechowywane w różnych warunkach, są płyty z których każdego scalaka wylutowuje się prosto i przyjemnie, a są i takie gdzie trzeba się naprawdę ostro namęczyć.
Ja osobiście wolę wydać 2 razy tyle na rozszerzenie, ale mieć wszystkie scalaki w podstawkach - nie ma potem problemu i nie trzeba puszczać wiązki przewodów do simma.
Każdy wybiera to co lubi.. eot.

472

(38 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

epi napisał/a:

Moje +1MB kosztowało chyba 25 pln. Nawet biorąc pod uwagę inflację, jeśli ktoś będzie chciał więcej, to jest żyła. ;)

Epi trochę przesadziłeś - samo gniazdo pod simma to około 17-20 zeta - pod warunkiem, że gdzieś w Polsce jeszcze je znajdziesz.

473

(22 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Racja sprzęt i soft to Andrzej Gloger a Zbycho... wiadomo... było kiedyś ścięcie.... ale potem i tak ostro swapowaliśmy....

474

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Tylko insert załóż naprawdę dobre rękawiczki gumowe - bo jak polejesz sobie łapy.... to będziesz cierpiał.
Radzę każde miejsce na skórze które będzie miało styczność myć natychmiast wodą z mydłem i smarować kremem nivea!

475

(22 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Wielka - szkoda Facet z którym przegadałem małe czasu przez telefon, kilka lat niezłego swapu. Posiadał ogromną liczbę softu do malucha pewnie w spadku po Monsofcie....  spoczywaj w spokoju!