5,101

(58 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

no wlasnie, wszystko ok?

5,102

(11 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

italiance maja brazowego czlowieka, moze byc roznie... ale i tak pojde za glosem rozsadku: hiszpanie.

5,103

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

http://atariki.krap.pl/index.php/MapRAM

0x11xxx0 - włącz RAM $C000-$CFFF i $D800-$FFFF a RAM z adresów $D000-$D7FF mapuj do $5000-$57FF

bity odpowiedzialne za dostep cpu i antica sa ustawione co oznacza bank podstawowy. antic niezaleznie od typu rozszerzenia pamieci bedzie mial - podobnie jak i cpu - dostep do podstawowego banku.

5,104

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

gdyby ktos chcial sie pobawic MapRAM to nowa Altirra emuluje (ze wszystkimi rozszerzeniami pamieci) - bez rozszerzenia pamieci tez.

http://www.atariage.com/forums/topic/19 ... try2550870

5,105

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jellonek a co ja poradze na to ze "TurboSound do atari" rozumiesz jako 2 pokeye w atari.

soft do tworzenia na atari? cross edytory na (jak juz mowilem) wszystko co sie rusza. muza/grafa/program ma dzialac na atari ale nie musi byc tworzona na atari.

nie wiem czy warto to komentowac. jestem na siebie zly, ze poswilem czas na ta odpowiedz ;-)

5,106

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

> soundboard odtwarza .neo, .mod juz w tej chwili

pokey tez

:D


> na 6502 nie ma chyba ani jednego programu ktory by gral cokolwiek na YM czy dowolnym innym FM,

jest, jest

> wiec  te hektary programow jakos tak znikly

litosci. na jaka platforme chcesz przyklad?

5,107

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ze przez kolejny rok bede uzywal swojej starej webowej protezy do operacji na .atr zamiast normalnego programu

5,108

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

no wlasnie Seban zacznij w koncu sprzedawac SlightSIDy !!!

SlightYM/AY tez bym lyknal.

a co do kart z wlasnym "procem" to juz to na co Fox zwrocil uwage ( http://dangerousprototypes.com/forum/vi ... 944#p41517 ) wydaje mi sie jest lepszym rozwiazaniem, ciekawe jaka ma moc emulowany 6502 na takim karcie.


---
Seban, nie mowie, ze SoundBoard nie ma zalet, mowie ze wole AY lub YM na kardrydzu bo mam ogromny wybor programow i jeszcze wieksza biblioteke muzyki do natychmiastowego wykorzystania a soundoboarda moze beda mialy dwie osoby z czego jedna napisze muzyke a druga jej poslucha.

5,109

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ja chce ogorkowa a Ty mi proponujesz barszcz...

na YM czy AY masz hektar programow, trackerow do wyboru do koloru na wszystko co sie rusza i na drzewo nie ucieka... na SoundBoarda (jesli jest) w najlepszym wypadku bedzie 1 program i to jeszcze do uruchomienia w specyficznej konfiguracji atari. no nie wiem.

5,110

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

no tak, w kilku krokach mozna wykonac taka figure.

5,111

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

> majac ultimate + side - nie potrzebujesz kmk/sio2sd

dyskusyjne

5,112

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Frany wyciagnie plik podlug nazwy, a ja nie znam nazwy.

biblioteki nadal niet... kurde :(

5,113

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

a jakim programikiem rozdzielic .atr na pliki (programem z linii polecen) ?

5,114

(59 odpowiedzi, napisanych Zloty)

> Demo musi mieć możliwość powrotu do OS (przez naciśnięcie dowolnego klawisza lub po naciśnięciu klawisza RESET wykonywać JMP ($A))

?

5,115

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Beeper compo na DiHalt 2012

http://shiru.untergrund.net/1bit/pivot/entry.php?id=195

5,116

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

że co?

5,117

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Trumniarze zrobili sobie karta z dwoma YM2149 lub AY-3-891x do zx81.

A do atari?


---
do posluchania jak to brzmi na zx81: http://yerzmyey.i-demo.pl/

5,118

(644 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

chcemy okresowo zmieniac kolory sprita (kolor 01 i 10 zmieniamy miejscami).
wersja nie potrzebuje tablicy konwersji ani drugiej wersji danych sprita.

    ldx #%01010101
    lda dane,y
    sax temp
    alr #%10101010
    aso temp
    sta dane,y

5,119

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

tak, chce.

chcialbym tez zdjecia tych plyt z 8 kostkami pamieci - ogolnie - jesli masz plyte glowna inna niz juz zamieszczone to udostepnij zdjecie!

5,120

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zrob zdjecie.

ponawiam pytanie, bo pewnie gdzies leza zdjecia plyt glownych w roznych wersjach...

5,121

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

plyty z piercingiem na mnie nie dzialaja...

moze ktos ma zdjecia dojrzalej 800xl lub 600xl ?

5,122

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

gdzie moge znalezc zdjecia plyt roznych modeli atari?

oto moje, bez zadnych protez... 100% natura

5,123

(39 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@qbaHusak: jesli uwazasz, ze pomysl jest dobry to go realizuj; czekasz na czyjas aprobate?

5,124

(39 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@qbaHusak: genialne rozwiazanie. musisz jednak ustalic jakis format aby pc-soft wiedzial z jakiej wielkosci sektorem pracuje. pewnie tez dlugosc grania jednej probki musi byc ustalony na co najmniej 1-2 linie ekranu.


ciekawe spostrzezenie. dobry pomysl.


---
jesli dyskietka byla dosowa to obraz nie musi byc 1:1, pc-soft moze pieknie taka dyskietke optymalizowac przed zgraniem do ATR

5,125

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

pajero: hehe, swietne rozwiazanie :-)