kolejna zatwierdzona funkcja w ramach jednokilobajtowej biblioteki xBIOS to:
xBIOS_XERAM equ xBIOS+$2D
w odroznieniu od spotykanych wybieraczek bankow dodatkowej pamieci z ktorych uruchamiany program bedzie korzystal zastosowalem rozwiazanie w ktorym nie ma kolizji miedzy np. bankami RAMDysku i EXTRAMu. w rejestrze X przekazujemy numer banku do przelaczenia (liczony od 0). oczywiscie jesli nasze Atari ma EXTRAM, w przeciwnym wypadku dostaniemy blad.
xxl napisał/a:jesli nasza gra laduje DANE uzywamy xBIOS_LOAD_FILE a jesli doladowuje pliki binarne, ktore same ustalaja miejsce ladowania lepiej uzyc xBIOS_RUN_FILE (taki plik binarny nie powinien miec sekcji RUN jesli chcemy wrocic do miejsca wywolania, ale moze miec bloki INIT)
moze miec blok RUN, sterowanie zostanie przekazane do zaladowanego programu. do programu z ktorego wywolalismy ladowanie wracamy rozkazem RTS
Candle napisał/a:xxl napisał/a:po co? np. gry ktore doczytuja dane z dyskietki mozna bedzie nagrywac na kardrydze (beda doczytywac dane z karta) bez rekompilacji gry :-) czy ktorys flashcard ma takie mozliwosci?
niech no pomysle... spartadosx i jego CAR:?
czy na CAR: Sparty mozna umiescic program w pliku ktory bedzie mial rozmiar wiekszy niz 8KB lub 16KB?
xBIOS moze teraz tez sluzyc jako burner dla flashcartow :-) w odroznieniu od rozwiazan konkurencji ;-) na carcie zaklada standardowy FS wiec mozna pojedyncze pliki kasowac/kopiowac bez poniecznosci przefashowania calego carta nowym utworzonym na pc wsadem.
xBIOS nie korzysta z zadnych procedur w ROM komputera wiec jakiekolwiek modyfikacje OS nic nie zmienia. najprawdopodobniej bedzie wersja hispeed xBIOS (SIO) ktora nie bedzie miala ustalonej szybkosci (przelaczy sie na najszybsza mozliwa dla urzadzenia) poki co nie mam jeszcze takiego urzadzenia do testow.