5,276

(7 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Szanowny Panie Kierowniku Dely
-czy można trochę podkręcić wielkość avatarka???
10kb to baaardzo mało, nie chcę oczywiście w awatarze wstawić filmu full hd, ale tak z 30kb to było by już super!

Odkryłem to dzisiaj zmieniając avatara i ciężko w photoshopie tak wykastrować obrazek aby miał 10kb :P

Wiem że 5lat temu to by był problem, ze względu na wolne łącza..

5,277

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Najłatwiej i najprzyjemniej to sio2sd:
http://allegro.pl/interfejs-sio2sd-do-a ... 89792.html

Przezucanie danych między atari a "pecetem" jest łatwe i przyjemne.

5,278

(38 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Tedec.
Nie wszystkie monitory LCD wytrzymują skrajnie małe odświeżania, a to się tu przyda. Proponuję jakiś Multisync lub przed zakupem go sprawdzić. Multisynce się zachowują najinteligentniej, np. mój NEC MultiSync LCD 1550 działa bez problemu zarówno jako VGA oraz RGB! Poza tym one sobie zapamiętują więcej ustawień typu BlowUp (a gdy monitor nie może wszystkich spamiętać to jest na Falconie kicha :(


Możesz rozwinąć temat Twojego minitora lcd?
działają na nim dema??

NEC MultiSync to jedyny typ monitora jakiego nie testowałem z flakiem..
Więc jest rąbek nadziei na flaka z lcd..

p.s.
Chociaż na rynku pojawiły się lcd 120hz..

5,279

(1,653 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Yerzu,
napisz czemu średnio?

5,280

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

łokej!

5,281

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

tak!!
rozkręć klawiaturę i zobacz czy nic nie stało się "folii" albo "gumeczce"...

5,282

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Mac,
dzięki za superowe porównanie, które trafia do mnie :P I to bardzo :)
A tak poważnie to jeszcze nie posmakowałem nawet ct2b :)

Mi w zasadzie nawet goły Falocon wydaje się piekielnie szybki (nigdy nie miałem nic innego oprócz 130xe z tomsami jeśli chodzi o Atari :) )..
A w moim flaku jest jeszcze bonus w postaci centurbo 2b, w przyszły piątek/sobotę posmakuję flaka z turbo.
Na sztabie będziemy go konfigurować pod turbo, mam już soft do turbo, jest na dysku w falconie...

Teraz tylko potrzebny Piter (chyba jako jedyny w PL umie to ogarnąć :) + kilka piwek do tego... :P
....

I będę testował turbo Falcon-a ...

5,283

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Finalnie i tak pewnie skończę z ct6x

5,284

(106 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Spokojnie spokojnie...
TO przecież ma być na Atari 8bit..!

5,285

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

hmmm....
a widziałem ostanio kilkanaście kabli puszczonych w płytę od ct60....???!
czy naprawdę tam się nic nie lutuję???

z tym ab040 słyszałem coś podobnego, ale nie "znam siem" jeszcze na dopałkach..
MImo iż nowszy procek 040 to i tak jest to wolniejsze od ct2b :P magia ?
p.s.
wiadomo że najlepsz jest ct6x...

5,286

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Jaki slim???

5,287

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Fajnie mieć piekielnego Falcon-a...
I nie używać w nim piekielnego turbo :)

Na logikę i patrząc na wszystko co mam do tej pory powiniem wyciągać ciepłe powietrze...

5,289

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

AS:

O ile pamiętam, u Jurego na 95MHz Quake chodzi... za szybko.

Więc u Ciebie, jak już będziesz miał to poprzednie turbo (ile ono miało?) powinno iść dobrze.


Yerzu...
Ja mam poprzednie turbo i ono działa...
-tylko nie jest skonfigurowane :P, dlatego nie używam flaka w trybie turbo..

Po sztabie 3city będzie skonfigurowane z pewnie postawionym mintem i inny zabawkami.
Turbo to centurbo 2b + 32mb fast ram, korci mnie aby wpakować 128mb fast, tylko ciężko upolować taki ram na allegro :P
turbo dopala jeszcze dsp na 50mhz oraz szynę na 25mhz i coś tam jeszcze :Pv (ide dopala to 7mb tylko nie wiem gdzie przylutować 2 kable od turbo :P ale z tym tematem zgłosiłem się do mistrza Czuby )..

Flak z włączonym turbo jest 7 bądź 8 krotnie szybszy od zwykłego flaka!(nie wiem dokładnie ile razy...)
Czuć to w gołym tosie strasznie!

*ponoć najlepsze turbo pomijając ct6x ..

5,290

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

pajero napisał/a:

Czy  taka klawiatura dla STków to samoróba?

http://allegro.pl/atari-520-st-atari-ok ... 48545.html


PS. Nie pytam Sikora, i niech mi nie odpowiada poniżej ani powyżej :lol:

Ciężko coś znaleźć i to nawet z Twoją uszczypliwą pomocą. Jak coś wiesz to pokaż mi link na AA !
ST Square Key

Pajero:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=8474

tutaj masz odpowiedzi.

Swoją drogą dzwoniłem do kolesia który to atari sprzedaje....
I byłem już ponoć którąś tam z kolei osobą która dzwoniła..

Robimy zakłady z ceną :P

A tak poważnie rzadkie czy nie rzadkie. Mi całkowicie nie przypadło do gustu, miałem takiego 1040stfm + sprzętowy emul pc at 286!! i mój w stanie idealnym patrząc na tego..

5,291

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Widać że latają :P

Ciekawi mnie jak zacznie to latać z ctpci....

5,292

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Coś w tym jest bo wszystkie te klawiaturki są "szwabskie" ...

mowny napisał/a:

Uprzejmie donoszę że duddie wystawił włąśnie na allegro nowy stuff, wić może uda się z nim skontaktować. życzliwy :-)


Tak,
wystawił..
Zakupiłem już jakiś czas temu :P
Trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale za to kabelki od niego są extra...

5,294

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

poczytaj:

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=8454 7 post i tam masz zdjęcia conajmniej 3różnych wersji atari z tymi klawiaturami... :)

Miałem w rękach przez dluższą chwilę 1040stfm Square + pc emu...

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=7725

Specjalnie zrobiłem zdjęcia klawiatury i środka..
Klawiatura ma normalny numer Atari i to w std. Atari więc nie jest to samoróbka i zdecydowanie na taką nie wyglądała :)
Z tego co widzłem to klawiatura występowała we wszystkich dużych atari włącznie z falconem (!)

Tak naprawde to chyba nikt nie wie skąd się wzieły te klawiatury w atari :P

5,295

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Zakupiłem wiatraczek 40x40x10 -19 db(całkiem cichy!) jak przyjdzie to trzeba będzie zamontować :P

5,296

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Zrobiłem kilimmm...
Jest cisza, zostały dwa kabelki :P

Za to cicho działa wiatraczek od nieużywanego turbo :)
W niedalekiej przyłości wpakuję tam jakiś wiatraczek 14db :P

W końcu flak jest jak lenovo sl500 czy t61...
Po prostu jest cisza :P

5,297

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Dzięki Panowie...!

5,298

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Dzięki Panowie!!
Teraz to mam co ściągać :P

5,299

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

O w końcu jest tego trochę :)

Dziex Jury!

5,300

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Gdzie w sieci można ściągnąć soft dla flaka???

Szukałem i znalazłem:
dhs pościągałem
pounet

a skąd porbrać wszystkie dema i gry oraz programy???
Znacie jakieś "fajne" stronki...

google niestety cienkie jest przy sofcie dla flaka..

tu tesz byłem:
http://www.1632systems.co.uk/www/html/P ... l_PDrm.htm
http://www.atari.org/links/Falcon/
http://www.atarimania.com/pgemainsoft.a ... p;system=S
http://falcdemos.atari.org/browser/inde ... ir=archive
http://nature.atari.org/