Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
Opcje wyszukiwania (Strona 212 z 294)
Szanowny Panie Kierowniku Dely
-czy można trochę podkręcić wielkość avatarka???
10kb to baaardzo mało, nie chcę oczywiście w awatarze wstawić filmu full hd, ale tak z 30kb to było by już super!
Odkryłem to dzisiaj zmieniając avatara i ciężko w photoshopie tak wykastrować obrazek aby miał 10kb :P
Wiem że 5lat temu to by był problem, ze względu na wolne łącza..
Najłatwiej i najprzyjemniej to sio2sd:
http://allegro.pl/interfejs-sio2sd-do-a ... 89792.html
Przezucanie danych między atari a "pecetem" jest łatwe i przyjemne.
Tedec.
Nie wszystkie monitory LCD wytrzymują skrajnie małe odświeżania, a to się tu przyda. Proponuję jakiś Multisync lub przed zakupem go sprawdzić. Multisynce się zachowują najinteligentniej, np. mój NEC MultiSync LCD 1550 działa bez problemu zarówno jako VGA oraz RGB! Poza tym one sobie zapamiętują więcej ustawień typu BlowUp (a gdy monitor nie może wszystkich spamiętać to jest na Falconie kicha :(
Możesz rozwinąć temat Twojego minitora lcd?
działają na nim dema??
NEC MultiSync to jedyny typ monitora jakiego nie testowałem z flakiem..
Więc jest rąbek nadziei na flaka z lcd..
p.s.
Chociaż na rynku pojawiły się lcd 120hz..
Yerzu,
napisz czemu średnio?
tak!!
rozkręć klawiaturę i zobacz czy nic nie stało się "folii" albo "gumeczce"...
Mac,
dzięki za superowe porównanie, które trafia do mnie :P I to bardzo :)
A tak poważnie to jeszcze nie posmakowałem nawet ct2b :)
Mi w zasadzie nawet goły Falocon wydaje się piekielnie szybki (nigdy nie miałem nic innego oprócz 130xe z tomsami jeśli chodzi o Atari :) )..
A w moim flaku jest jeszcze bonus w postaci centurbo 2b, w przyszły piątek/sobotę posmakuję flaka z turbo.
Na sztabie będziemy go konfigurować pod turbo, mam już soft do turbo, jest na dysku w falconie...
Teraz tylko potrzebny Piter (chyba jako jedyny w PL umie to ogarnąć :) + kilka piwek do tego... :P
....
I będę testował turbo Falcon-a ...
Finalnie i tak pewnie skończę z ct6x
Spokojnie spokojnie...
TO przecież ma być na Atari 8bit..!
hmmm....
a widziałem ostanio kilkanaście kabli puszczonych w płytę od ct60....???!
czy naprawdę tam się nic nie lutuję???
z tym ab040 słyszałem coś podobnego, ale nie "znam siem" jeszcze na dopałkach..
MImo iż nowszy procek 040 to i tak jest to wolniejsze od ct2b :P magia ?
p.s.
wiadomo że najlepsz jest ct6x...
Fajnie mieć piekielnego Falcon-a...
I nie używać w nim piekielnego turbo :)
Na logikę i patrząc na wszystko co mam do tej pory powiniem wyciągać ciepłe powietrze...
YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:AS:
O ile pamiętam, u Jurego na 95MHz Quake chodzi... za szybko.
Więc u Ciebie, jak już będziesz miał to poprzednie turbo (ile ono miało?) powinno iść dobrze.
Yerzu...
Ja mam poprzednie turbo i ono działa...
-tylko nie jest skonfigurowane :P, dlatego nie używam flaka w trybie turbo..
Po sztabie 3city będzie skonfigurowane z pewnie postawionym mintem i inny zabawkami.
Turbo to centurbo 2b + 32mb fast ram, korci mnie aby wpakować 128mb fast, tylko ciężko upolować taki ram na allegro :P
turbo dopala jeszcze dsp na 50mhz oraz szynę na 25mhz i coś tam jeszcze :Pv (ide dopala to 7mb tylko nie wiem gdzie przylutować 2 kable od turbo :P ale z tym tematem zgłosiłem się do mistrza Czuby )..
Flak z włączonym turbo jest 7 bądź 8 krotnie szybszy od zwykłego flaka!(nie wiem dokładnie ile razy...)
Czuć to w gołym tosie strasznie!
*ponoć najlepsze turbo pomijając ct6x ..
Pajero:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=8474
tutaj masz odpowiedzi.
Swoją drogą dzwoniłem do kolesia który to atari sprzedaje....
I byłem już ponoć którąś tam z kolei osobą która dzwoniła..
Robimy zakłady z ceną :P
A tak poważnie rzadkie czy nie rzadkie. Mi całkowicie nie przypadło do gustu, miałem takiego 1040stfm + sprzętowy emul pc at 286!! i mój w stanie idealnym patrząc na tego..
Widać że latają :P
Ciekawi mnie jak zacznie to latać z ctpci....
Coś w tym jest bo wszystkie te klawiaturki są "szwabskie" ...
mowny napisał/a:Uprzejmie donoszę że duddie wystawił włąśnie na allegro nowy stuff, wić może uda się z nim skontaktować. życzliwy :-)
Tak,
wystawił..
Zakupiłem już jakiś czas temu :P
Trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale za to kabelki od niego są extra...
poczytaj:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=8454 7 post i tam masz zdjęcia conajmniej 3różnych wersji atari z tymi klawiaturami... :)
Miałem w rękach przez dluższą chwilę 1040stfm Square + pc emu...
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=7725
Specjalnie zrobiłem zdjęcia klawiatury i środka..
Klawiatura ma normalny numer Atari i to w std. Atari więc nie jest to samoróbka i zdecydowanie na taką nie wyglądała :)
Z tego co widzłem to klawiatura występowała we wszystkich dużych atari włącznie z falconem (!)
Tak naprawde to chyba nikt nie wie skąd się wzieły te klawiatury w atari :P
Zakupiłem wiatraczek 40x40x10 -19 db(całkiem cichy!) jak przyjdzie to trzeba będzie zamontować :P
Zrobiłem kilimmm...
Jest cisza, zostały dwa kabelki :P
Za to cicho działa wiatraczek od nieużywanego turbo :)
W niedalekiej przyłości wpakuję tam jakiś wiatraczek 14db :P
W końcu flak jest jak lenovo sl500 czy t61...
Po prostu jest cisza :P
Dzięki Panowie!!
Teraz to mam co ściągać :P
O w końcu jest tego trochę :)
Dziex Jury!
Gdzie w sieci można ściągnąć soft dla flaka???
Szukałem i znalazłem:
dhs pościągałem
pounet
a skąd porbrać wszystkie dema i gry oraz programy???
Znacie jakieś "fajne" stronki...
google niestety cienkie jest przy sofcie dla flaka..
tu tesz byłem:
http://www.1632systems.co.uk/www/html/P ... l_PDrm.htm
http://www.atari.org/links/Falcon/
http://www.atarimania.com/pgemainsoft.a ... p;system=S
http://falcdemos.atari.org/browser/inde ... ir=archive
http://nature.atari.org/
Znalezione posty [ 5,276 do 5,300 z 7,330 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.213 sekund, wykonano 13 zapytań