Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
Opcje wyszukiwania (Strona 214 z 294)
YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:piter napisał/a:hej
mam remont u siebie w domu, z tego powodu żona mieszka u mamusi :) tak wiec pomyslalem ze mozna by zorganizowac sztaba :)
stanowiska juz gotowe: falcon CT60 plus CTPCI, Mega STe, Jaguar CD, Lynx...
Kuuuuuuuurwa, zaczynam żałować, że nie mieszkam przynajmniej w centrum kraju, żeby wszędzie mieć blisko. ;)
Ostatnio to już wręcz sam se siedzę nad STfm i demami, bo nie mam z kim. ;)
To pakujcie się w auto Pinka, Kroll pewnie też by przyjechał :)
A jak przyjedzie Pinek nie będzie problemu z małm atari :P
To teraz czekamy tylko na konkretną datę!!!
Termin to kwestia remontu....
Ale fakt sztab ze sprzętem /I\ to jest to :)
W końcu info!!! :P
-Dopisz jeszcze instalacja softu w flaku z turbo ct2b :P
I takich tam :) w tym flaku :P
to klawiatura Square keys, unikat ...!
ostatnio był flak na allegro z taką klawiaturą:
http://allegro.pl/atari-falcon-030-duzo ... 49696.html
Marek z homocompute oczywiście łyknął flaka, teraz ma już 520st Square1040stfm (+emu pc at386) i flaka Square..
tutaj jest troszkę o nim:
http://homecomputer.pl/tommark/sprzet/202
Sam kiedyś szukałem info o takiej klawiaturze, ale jedyne co się dowiedziałem pocztą pantoflową to atari z taką klawiaturą to "resztki" magazynowe...
I nic więcej o tym nie znalazłem.
tak wyglądał mój:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=7725
Ale iż nie jestem i nigdy nie byłem stkowcem poszedł do HomeComputer...!
Yerzu,
tutaj trzeba wgrać/zainstalować i coś tam jeszcze zrobić około 30programików/sterownikwo i dopiero turbo ruszy.
Po włączeniu flaka w tryb turbo jest z 9stron textu o tym co i jak trzeba zrobić po co i itd itp.
Nie ma magicznego ekranku z Atari itd.
Da się to wyłaczyć ale, trzeba chyba poprawnie wszystko zaintalować.
W piatek się okaże co i jak :P
Po przełączeniu w tryb turbo to flak nawet nie widzi dysku twardego :) (obecnie mam tam chyba z 7partycji po 1gb i już trochę softu :) )...
Piter wie co trzeba tam powgrywać i co poogarniać....
Oczywiście jak flak chodzi jako zwykły flak 030 to botuje się z dysku itd....
Na stronie Czuby są do tego pacze i stery?!?!
Nie bawiłem się jeszcze turbo w Falconie ale czas najwyższy spróbować...
a tutaj paczka którą trzeba ogarnąć:
http://rodolphe.czuba.free.fr/CT2/CT2.zip
i z tego co wyczytałem to trzeba trochę tych programów zainstalować i wrzucić do autostartu :)
Yerzu,
Dzięki za rady na razie czekam na kabelek falcon-rgb na poniedziałek ma być gotowy.
Szkoda tylko że nie można łatwo ogarnąć monitor/tv lcd do Falcon-a.
A co do demek na F060, na razie muszę ogarnąć turbo 030 50mhz i takie tam :)
Jak znam życie do kiedyś wjedzie 060 do mojego flaka a "wyleci" turbo 030/50mhz (centurbo 2b) które i tak niestety jest cały czas wyłączone bo trzeba do tego pacze i sterowniki. Ale w gołtym Tosie falcon na turbo działa jak wściekły :P
Spox,
Dzięki za odpowiedź...
Tylko niekture produkcje, to u mnie większość :(
Sqward
to jak z działaniem dem na Twoim lcd?
Daj znać czy na nim działają Tobie demka....
Jeszcze nie trenowałem jakie lcd nie działają z vbxe, ale Jaques kiedyś coś pisał.
Więc też trzeba się zainteresować od razu tematem :P
a jaki masz monitor???
lcd?
Czyli muszę jechać na 2kablach???
-jak robię sobie sesję z demami to falcon-scart
i jak chcę coś innego to falcon-vga ...
Oj chyba biedno złącze nie wytrzyma ciągłego "przełaczania" kabli.
Yerzu a bawiłeś się jakimś konverterem
np. czymś takim?
http://www.ambery.com/rgbcgatovgac.html
Ats, Dreem Dimension, Hmmm
-więcej nie pamiętam :) wieczorem mogę wypisać jeszcze więcej.
Nawet jak demka mają do wyboru tryby rgb i vga 60/100hz to i tak niestety od razu obraz zostaje odcięty...
Jedynym demek które działa na lcd to jest wait by toys v1.2 i też ma wybieraczke trybów i na vga60hz działa pięknie.
Reasumując co stracę jak podłacze falcona przez rgb(scart) zamiast vga??
Rozumiem że na rgb(scart) to już wszystko zacznie działać??
Jer,
To teraz tylko dorobić do napędu Toms-a 720 albo 710tkę :P
Qrde do czego to oni nie wkładali tych napędów Teac...
Pomijam demka na 060 :P (tryb turbo jeszcze nie skonfigurowany...)
Z lcd to Falcon działa jak pisalem w Tosie itd. Działa idealnie obraz jest piękny.
Ale problem pojawia się przy demach które zazwyczaj mają vga100hz...albo crt/rgb
Czy ktoś trenował falcona z demami na lcd???
Dżem dobry!
Do czego podłaczacie swoje Falcony???
Zauwarzyłem że Falcon nie lubi się z tv lcd.
Tzn. działa na lcd tos i jakieś tam programy, ale jak próbuję odpalić jakiekolwiek demko/grę to niestety mam qpę.
Lcd się broni przez sygnałem większym niż 60hz i po prostu wyłącza obraz z flaka.
Testowałem flaka w pracy z kilkoma monitorami lcd i jest tak samo.
Szukałem i nie znalazłem nie ma czegoś takiego jak lcd 100hz(nimy sprzedaję tv lcd 100hz ale nie jest to 100hz crt)
Wyczytałem że produkcje scenowe wymagają zazwyczaj vga 100hz.
Flak jest podłaczomy kablem vga do lcd.
Czekam na kabelek rgb flak który mam nadzieję rozwiąże mój problem.
I czekam na info od was jak udaje się Wam na lcd oglądać dema.
Mimo iż dema niekture demka można z nich wybrać tyb vga60hz to i tak jest qpa.
Jedyne co mi działa godnego to wait by toys :)
Ale moje ulubione hmmm czy inne stare produkcje dhs mogę zapomnieć.
p.s.
dzięki Adam k i Jury za odpowiedzi na moje debilne pytania flakonowe...
Draco 030,
ma toms-a multi ca2001 i jak dobrze pamiętam miał go wywalić i wstawić cp/m .....
I to jest informacja...
Dzięki Pinku (!)
To poczekam aż Pinokio się wypowie jak to zrobił..
że działą i falcon się nie spalił :P
Pin napisał/a:jury napisał/a:O to jeszcze nie widziałem taśmy do dysku IDE 2,5 na dwa urządzenia :) muszę się zainteresować tematem
Jaki to problem. Ostatnio zrobiłem taki kabel YerzmYeYowi. Kupujesz taśmę ide 2.5" 3 wtyczki i zaciskasz to w byle imadle :) Problem z głowy ;)-
A nie trzeba przez przypadek przerobić czegoś przy 1wtyczne???
tzn. odwrócić zasilanie???
Sam jestem bardzo zainteresowany taką taśmą, ale ponoć nie jest to tak łatwo..
Pin,
napisz więcej o tym jak to zrobiłeś i czy działa dwoma dyskami ide 2.5.
Temat wałkuję już jakiś czas
hmmm
nieznam siem :P
ale bez dopałek taki config to wyzwanie dla flaka..
Zenon!
Spokojnie!!!
"Nasz" beezrobotny(aka antybrygaW) ...
atari falcon sqare keys
http://allegro.pl/atari-falcon-030-duzo ... 49696.html
Marek z homecomputer oczywiście zakupił falcon-a..
W takim razie ma już wszystkie dziwne klawiatury w atari tych większych :P
Znalezione posty [ 5,326 do 5,350 z 7,330 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.229 sekund, wykonano 10 zapytań