5,351

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a jest taka wersja do zaprogramowania z poziomu atari?

5,352

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kto instaluje Qmegi?

jak, gdzie i za ile.

5,353

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

http://atari.pl/cyber1.avi

5,354

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tymczasem na planecie CYBER http://youtu.be/lMpxI-lqIAs


---
dodatkowy upgrade statku w stosunku do oryginalu

5,355

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

no ale to jest kolorowy stateczek. kolorowy statek a cala reszta mono chyba nie bedzie dobrze wygladac.

poza tym chodza sluchy o jeszcze jednej tworzonej wersji cybernoida wiec pewnie i kolorowa powstaje :)

5,356

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

przesylajac do stacji odpowiedni program stacja moze odtwarzac muzyke slyszana w glosniczkach niezaleznie od atari, probowal ktos?

wlasne procki maja tez gry: The Eidolon, Spellunker, Spelldiver

5,358

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

poprzednim razem mowiles ze interesuje mnie tylko emulacja z80 ale widze ze baza Twojej wiedzy jest dzis dla odmiany lewy kciuk :-)

http://atari.pl/cyber1.avi

100% poziomow i grafiki przeniesiona

zmiany:
- joy w dol to bedzie zmiana broni a nie jak w oryginale klawisze 1-5
- kolizje zoptymalizowane ale do sprawdzenia

5,359

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Pin, nie planyje wersji VBXE

> no to co ja (lub electron) moge?

Candle, Ty nie mozesz, Electron nie chce. jak zrobisz emulacje GTIA na poziomie tej Electrona to pogadamy ;-)

---
no i trzymajmy sie tematu :-) dyskusje o rdzeniach vbxe i samym vbxe do odpowiedniego watku kierowac prosze :D

5,360

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

oryginalny czyli z zx spectrum, pozniej ta wersja byla portowana miedzy innymi na c64 co oczywiscie nie znaczy ze wersja z c64 jest gorsza.

http://www.worldofspectrum.org/infoseek ... id=0001196

co do rozdzialki, silnik jest elastyczny, moze dzialac na waskim/normalnym i szerokim ekranie to kwestia przygotowanych leveli...

---
VBXE? bez problemu: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=8378

5,361

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

to nie jest glupie pytanie. tryb mono poniewaz mozna zaimportowac grafike z oryginalnej wersji (zero pracy), gdyby byl tryb kolorowy (w zalaczniku) nalezaloby zmienic cala grafike (wielokrotnie to przerabialem np. w hobgoblin2 zachcialo sie przerabiac grafike i skonczona gra lezy chyba 2 rok)

http://atari.pl/cybcolo.avi (dwa wulkany, a co)

5,362

(23 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

@Pin nazwiska, adresy! jakie programy! konfiguracja!

@Jacques: moja stopka to cytat jednego z niedowiarkow, ktory ze zdziwieniem zauwazyl ze moje gry dzialaja bez rekompilacji mimo zmiany wersji rdzenia vbxe :D

5,363

(23 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

> lecz ułatwia uruchomienie programu na nieco bardziej dopalonych maszynach.

na bardziej "dopalonym" sprzeciej powinno sie latwiej uruchamiac programy a nie trudniej tymczasem na atari jest odwrotnie :-) ale wiesz dlaczego :-) nie trzeba wiele zeby uzdrowic sytuacje.

5,364

(23 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

tez jestem za usunieciem punku regulaminu w ktorym mowa o zostawieniu bankow pamieci na potrzeby dosa oraz punkt ktory mowi o tym, ze to user decyduje o tym z ktorych bankow demo moze korzystac :-)

5,365

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

kiedys mowilem, ze grafike do gry robi sie dluzej niz sama gre, dzis moge smialo powiedziec ze nawet sfx robi sie dluzej niz sama gre. a odpowiadajac - kolorowo to juz bylo

chyba ze jakis szlaczek...

;)

5,366

(42 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

http://www.youtube.com/watch?v=lMpxI-lqIAs

nowy level format,
23 dodatkowe klocki (2x2) na grafike
zmodyfikowane powerupy i strzelanie

5,367

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Wesolych Swiat!


http://www.youtube.com/watch?v=vc5dKqoFtKk

5,368

(169 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

facet rozszerza funkcjonalnosc urzadzenia a tu go odrazu na ziemie ze kabelek trzeba przylutowac pol centymetra w lewo czy prawo. pozbycie sie wyswietlacza LCD na rzecz OSD to swietny pomysl.

ale zeby wpasowac sie w koncert zyczen to nowe SIO rozkazy do odtwarzania na lini sio audio dzwieku zapisanego na karcie sd a moze tez emulacja xc12, wczytywanie casow z sio2sd :D

nie wiem czy dobrze pamietam ale amiga 1200 z karta 040 byla tansza od falcona 030

5,370

(5 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

nie wiem czy TOSEC ma war.zy ale jak sie przeklikasz (niekoniecznie atari) znajdziesz gry ktorych gdzie indziej nie sciagniesz...

5,371

(5 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

spore archiwum...

http://nitroroms.com/list/Atari%208Bit/by-name/page-1

@Gzynio, boxa sobie mozesz zostawic :)

5,373

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

>  odbierać na małym Atari transmisję MIDI? (MIDI in).

to mnie zmylilo :)

5,374

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

pisz na forum 8bit a nie tu. http://ixkuczek.republika.pl/ixkuczek_pol.html

nie chcesz sprzedac 600XL tanio?