5,451

(60 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Lizard napisał/a:
BartoszP napisał/a:

Zawsze mnie zastanawia dlaczego "frasunek"...przecież to oznacza zakłopotanie/problemy...

Vasco kiedyś dokonał werbalnej literówki, jak to z literówkami bywa - przypadkowej, i wyszedł mu z "szacunku" - "frasunek". ;-)

http://atariki.krap.pl/index.php/Folklor

Blisko jesteś...
Vasko na którymś chyba lecie ludzików jak wypił zbyt  duża ilość wina "vasco" to mówił do wszystkich frasunek i tak jakoś zostało....

5,452

(60 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Skoro siedzisz na dupie w domu to wrzuć na lepszy serwer.

Ja na gównianym internecie mogę sobie wrzucić conajwyżej .........

5,453

(60 odpowiedzi, napisanych Zloty)

JAk byś był na party to byś wiedział....
Tak się kiedyś to przyjęło....!

5,454

(60 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Właśnie wielki krokami zbliżają się kompoty.
Pierwsza porcja fotek:

http://www.eupload.pl/files/0FHIPFTN/20 ... 0Party.rar

2ga porcja Fotek:

http://www.eupload.pl/files/13P3XRQN/20 ... __%202.rar


Frasunek dla Grey-a za zajebiste party.

Zdjęcie bez cenzury i selekcji.

5,455

(33 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

.

5,456

(180 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Nie tylko zoppot ale całe 3city.
Jadąc bolidem tragedii nie ma, tylko nie pchać się na obwodnicę trójmiasta, bo tam jak zawsze tiry się ślizgają a za chwilę pewnie ją zamkną...

5,457

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Falcon licytacja 2450  ma ofertę:
http://allegro.pl/atari-falcon-030-box- ... 56488.html

5,458

(180 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Niestety niet com-ów tylko same nowe porty typu usb i takie tam.
Ale po jakimś sd/compact flash można coś tam przenieść zapewne na Twoją maszynkę /I\

5,459

(180 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Grey
-Nie musisz nigdzie skakać na net-a..
Będę miał ze sobą net:)

5,460

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Weź se sobą Zając-a...

5,461

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

MEisia,

nie pitol mi tu o Amigach tylko dawaj na party...
Drewniakowy wyrusza z tego co wyczytałem w czwarte(!)k

5,462

(180 odpowiedzi, napisanych Zloty)

jury napisał/a:
grey/msb napisał/a:

nie, raczej nie. sorki, ale ledwo się wyrabiam z innymi sprawami, nie chcę brać na głowę kolejnych :D

OK, to cos trzeba bedzie zaradzic, notebooki na pewno beda, wiec czy ktos moglby zabrac siec na pcimci ? ja wzialbym switcha i jakos by sie po kablu dalo rade :)


Jak będziesz bardzo potrzebował netu zabeiram na party blueconnect-a .
Można spróbować udostępnić to po wifi N.

5,463

(180 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Dracon napisał/a:
AS... napisał/a:

Gep,
mnie uprzedził...
Ale mogę zabrać nawigację i trafimy nawet po pijaku:)

Jak lubisz calowac klamke podczas nieobecnosci glownego "poszukiwanego", to nie ma sprawy, zapraszam! :D

Przypomnialem sobie jak to wtedy (szesc lat temu?)  bylo, najpierw mnie "ktos" powkurzal, a potem naiwnie dziwil sie, czemu nie chce sie sie z nim widziec na party....  I stracilibyscie wtedy swoj cenny czas na bezowocna wedrowke, bo jakos potrafilem sobie ciekawie(j) zorganizowac czas w zupelnie innym miejscu :D :P ;)



Oj po ostatnich głuchołazach i ilus już tam sztaback 3city minął mi etap nie pojawiania się:)
tylko Ciebie na nich nigdy nie było...

Wiesz, nie wszystkim musi zalezec na tym samym, co Tobie....  A poza tym to wez sie w garsc, sprawdz sobie Atariki albo
scenowa galerie fotosow na PIGWIE i stwierdzisz, ze bywalem na lokalnych sztabach jak zes sam jeszcze w swoje 100lycy
brylowal i kazal sie nazywac "WieŚniakiem" (slad byl nawet na Twojej sygnaturce).  Na drugi raz lepiej sprawdz, jak juz
cos z(a)rzucasz.... :D 

Bede, czy nie, i tak zycze wszystkim udanej zabawy na SV2k10 w atarowskim duchu!!! :)


Dracon to bądź!

Postowanie powoli zaczyna iść w emocje..
Ale od kiedy mieszkam w3city nigdy nie byłes na sztabie.

Koniec skończyłem, mam nadzieję że w końcu napijemy się razem piwa...

5,464

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nie!
- dlaczego party miało mi się pomylić???
Jak jest party Atarowskie to zawsze są zdjęcia, bywały nawet filmy...

I każdy kto bawi się w fotografię również oprócz "partowania" może tam popstrykać fotki:)

5,465

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Już niedługo każdy fotograf, będzię się mógł sprawdzić na party i z tym tanim i drogim sprzętem.....

5,466

(180 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Gep,
mnie uprzedził...
Ale mogę zabrać nawigację i trafimy nawet po pijaku:)

skręć w lewo, później w prawo jesteś u celu, zacznijcie wołać :)

To wydaje się być całkiem dobry pomysł...
Znam nawet kilka osób które chętnie się przejdą... Ciekawe czy Pin będzię miał megafon....


Dracon.
Oj po ostatnich głuchołazach i ilus już tam sztaback 3city minął mi etap nie pojawiania się:)
tylko Ciebie na nich nigdy nie było...

5,467

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W głuchołazach udało mi się zrobić z 20dobrych zdjęć.

Na sv2k10 też pewnie mi się z tyle uda zrobić, no dobrze z 5 zdjęć mniej bo mój std. zoom nie jest canon tylko tani zamiennik:) za 1/3 ceny canon-a:)


Ale schodzimy z tematu...

5,468

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dracon napisał/a:

Nic z tego. Jesli bede, to nie na calym party, wiec to Twoja broszka aby wcielic sie w "archiwiste" scenowego. :P
To raczej Ty powinienes udowodnic, ze sens posiadania tego drogocennego, markowego sprzetu, jaki masz (i bezwzglednie polecasz...), przedklada sie na prawdziwie adekwatna jakosc zdjec. :]


Nie zrozumiałeś:)
Nie mam drogiego sprzętu, nie każdy drogi sprzęt jest dobry:)

5,469

(180 odpowiedzi, napisanych Zloty)

gepard napisał/a:

tylko nie gadajmy o aparatach, bo zaraz przyjdą As z Draconem  ;)


Ciekawe czy Dracon przybędzie na party...?!

5,470

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

NIEdługo jest party i mam nadzieję że Dracon i Pecuś zrobią na nim sporo dobrych fotek.

5,471

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ale ja mam lampę i to nawet całkiem dobrą, do niedawna miałem 2 lampy jedna jako master 2ga jako Slaves....:)
Wiem że amatorzy piszą że nikom bądź canon coś tam.
Ja jestem amator ale ciężko się robi zdjęcia na party nocą w ośfietleniu zastanym..( ekspozycja przy f2.8 i iso1600 = 1/10)
I jak wiadomo o tej godzinie to już ma się kilka promili %%% w sobie.. hi hi...
tak sobie ubzdurałem że światło zastane...
A na  sv2k10 pojadę zdjęcia z  lampą:)

Dobra nie roztrząsajmy się.
Wiadomo lustrznka to studnia bez dna.

Ale można w końcu dojść to tego jakie chce się mieć szkła i jak ich używać:)

5,472

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Bo robiłem bez lampy (światło zastane) a ciężko się trzyma czasy 1/10 mając w sobie 0,5 redlabla i kilka browarów:)
Mimi że obiektyw ma stabilizację na poziomie 3v i stałe f2.8
Ja jestem tylko amatorem.

dobre zdjecia to robi np. Gosia Janiks...

http://www.flickr.com/photos/gosiajanik/

Jak widzę jej zdjęcia to zawsze mam opad szczęski, fakt że dużo tam cs5, ale ff(pełna klatka) w połączeniu z 50L u niej rządzi

5,473

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dracon,
wiedziałem że Ciebie sprowokuję:)

a tak poważnie..
Sigma i tamron to są tanie zamienniki.
Mają cholerny problem z af bf/ff to u nich std. co gorsza aby trafić właściwą sztukę trzeba poprzebierać w nich jak w jabłkach na bazarze.

Przewaliłem sigmę 18-50 i dla mnie jest to syf, który mydli na f2.8 i ma bardzo mało pewny af, przewaliłem naprawdę dużo szkieł typu 17-40L 17-55 t17-50 70-200L f4 70-200L f2,8 t50-135f2,8 s70-200 itd....

dawaj na optyczne bo tutaj nie będę marudził o obiektywach, sytem canon-a jest niestety najlepszy.
NIkt nie ma takich szkieł jak 24L 85L 135L 100-400L i mógł bym tak do rana.
NIkon nawet nie dawno wprowadził odpowiednik 24L .... Jeszcze z 30lat i będzie miał takie same szkła jak canon.

5,474

(38 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Draconiasty.
to pokaz  mi dobry i tani obiektyw firmy sigma bądź tamron dla Canon-a.
Czekam na odpowiedź.

NAWIĄZYWAŁEM DO TEGO ŻE GRZYBKOWI NIE PODOBA SIĘ JAKOŚ CYFRY, DOMYŚLAŁĘM SIĘ TYLKO DLACZEGO...

Lki wcale nie kosztują fortuny, wiesz ile kosztuje wyczyszczenie soczewek w canonie 17-55 f2.8 is którym zrobiłem może z 5k zdjęć i od zawsze miał uv, nigdy nie używany w trudnych warunkach....
Zakup jego + czyszczenie = 16-35L który nie żre pyłków jest pancerny itd.
A o tym że jak padnie is  w 17-55 f2.8 is to dochodzi jeszcze 700-800pln bo dość często w nim pada is. mi na szczęście padł na gwarancji(!) Czyli już jestem z 1k pln do przodu jak bym kupił 16-35L

Ludzie w naszym kraju kupują body za 2-3k pln i do tego mają obiektyw za 300pln.
Dla mnie rozwiązanie totalnie bez sensu. Af też nie musi w nim działać jak karabin maszynowy i mieć trylion punktów krzyżakowych, nawet jak je ma to i tak obiektyw kitowy za 200bądź300 ich nie umie odpalić do jest za ciemny..
Ja proponuję rozwiązanie odwrotne, po co mi tryliony megapixeli w aparacie skoro to szumi pow iso 400....

p.s. Ja się tylko bawię bardzo amotorsko w fotografię, ale jak ma się dobre szkło nawet z kiblem typu 350d to aż chce się robić zdjęcia.

5,475

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Oj Pinek Pinek..

Można też położyć klucz płaski na + i - w akumulatorze.
I akumulator będzie miał rączkę za którą można go nosić :)....
*zakładając że nie wybuchnie