Dostałem paczkę z płytkami dla mnie i lopeza. Przetestowałem wstępnie dwie płytki dla STE, na razie bez kabelka RESET. Z obydwu wstaje (po wciśnięciu RESET) polski EMUTos.
Pytanie #1. Czy to że najednej płytce jest dioda niebieska a na drugiej czerwona, coś znaczy, czy tak się nawinęły? :)
Pytanie #2. Dioda ma sobie migać?
Pytanie #3. Na obydwu płytkach zdarzył mi się zwis - raz w Sysinfo, a raz po prostu na desktopie po chwili bezczynności. W obydwu przypadkach było to po zabootowaniu z dyskietki (konkretnie .st. z Goteka) gdzie automatycznie ładuje się ControlPanel. Może on się gryzie z EMUTOS? Bez C.Panela na razie wszystko działa prawidłowo, przechodzi np. test RAM z ST DIAGNOSTIC, ale tak tylko chcę się upewnić, że mogę bezpiecznie uruchomić flasher i wgrać dodatkowe TOSy.
--poprawka--
Właśnie zaliczył zwis przy teście klawiatury w ST DIAGNOSTIC... ale może to też się gryzie z EMUTOS? Po zwisie dioda nadal miga. Nie kombinować, tylko flashować fabryczny 1.62 i testować dalej?
Rusza Outline 2026 Kultowe demo-party Outline startuje w ten weekend. Sprawdź harmonogram i transmisję na żywo.
Biblioteczna strefa retro w Kościanie Retro spotkanie z Larkiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie już 23 maja 2026 roku.
VBXETERM 0.19 Nowa wersja terminala dla Atari z VBXE wprowadza 11 fontów oraz ulepszony interfejs użytkownika.
Altirra 4.50 test 10 Nowa wersja testowa emulatora Altirra wprowadza usprawnienia w debuggerze oraz funkcję autosugerowania.
Heart of Neon "Heart of Neon" to film dokumentalny o Jeffie Minterze.