5,601

(39 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

TomsNavigator...(mydos z nakładką)
Prostota obsługi, kopiowania, formatowania, przenoszenia itd.

5,602

(67 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Łoooszesz Ty!
Sztab był killerski to i party będzie jeszce bardziej killerskie.

5,603

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jacq,
sprzedałem kiedyś jakieś atari 65xe@320kb ram+stereo+stary qmeg.
W sumie za 75pln+łażenie na pocztę dwa razy bo trzeba kupić karton itd.

Po tym jak doszło do kupującego okazało się że nie działa, chyba niebieski ektran po włączeniu.
Od 2lat cokolwiek jak sprzedaję coś na allegro, to  przed włożeniem do kartonu, robię film fullhd że działa i plombuje sprzęt swoimi plombami.. (sporadycznie coś sprzedaję bardzo sporadycznie)

Koleś który je qpił okazał się wzwykłym oszustem, zerwał plomby i coś tam namieszał w środku, plyta była w środku inna niż ta z mojego filmu przed wysyłką...
Kupa nerwów i szarpania się za 75pln + łażenie dwa razy na pocztę.
Dopiero jak mu wysłałem film, i zapytałem czemu zerwał plomby, to zakończył spór na allegro itd.
Jak mu napisałem że zgłoszę na policję próbę wyłudzenie na mojej osobie czy jakoś tak...

I 2gi raz miałem taki przypadek z zasilaczem do pc-ta.
Kupił jakiś gnojek, który oczywiście zerwał plombę i podmienił bebechy ze swojego(na aukcji było zdjęcie z nr. seryjnym)
Zasilacz odesłał do mnie, po wyjęciu z paczki śmierdział jak ...
do akcji jeszcze wkroczył tata prawnik tego gnojka..
Zasilacz sprzedałem za 91pln. Zasilacz do dzisiaj wala się w piwnicy, chciał abym mu go odesłał, napisałem żey przelał kasę na koszt wysyłki...

Więc naprawdę nie dziwi mnie jak ktoś pisze że coś nie działa mimo że działa.
Kupujący też potrafią być naprawdę wredni...
Szczególnie w tak leciwym sprzęcie jakim jest atari.

5,604

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jacques napisał/a:

Cena nadal za wysoka, zwłaszcza w przypadku cwaniactwa w rodzaju: "Ze względu na wiek  sprzedaję jako uszkodzone."

@Cyprian:
miałem na myśli, że to moje rozszerzenie pozwala tylko na max. 4 MB TT-RAM.
A poza tym podczas startu TOS pokazuje i testuje 10 MB ST-RAM i 4 MB TT-RAM bez żadnych błędów, więc może być więcej niż 8 MB TT-RAM. Za Atariki: #  ST RAM: 2 MB (standard), 4 MB, 8 MB, 10 MB, 14 MB (max),


Szczerze nie dziwi mnie że ktoś coś takiego pisze ze względu na wiek...!!!
Osobiście jak sam coś tam sprzedałem do atari też tak pisałem, dzisiaj działa jutro nie.
-nasze zabawki to naprawdę wiekowe sprzęty i lubią sobie padać.
Cena wg. mnie normalna, skoro na początku była x2, gdybym miał tt to bym od razu kupił tt ram.

5,605

(22 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Bit, jeśli poluszesz na unikaty ( tak wiek stryjek i cox mi nie płacą)...
na allegro od iluś tam lat sa tomsy

5,606

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Dobra nie róbmy ot, bo zawsze mnie ponosi wodza pisania o tych stacjach.

5,607

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Ja jestem pasjonatem i bardzo cenię tomsy...
W czerwcu kupiłem w stanie agonalnym toms-a 720..
Cena była baaardzo męska.
Skoro idelał poszedł za 2k pln to  1/2 tej ceny wydaje się być dobra za stację która nawet nie działała i potrzebny był elektronik aby ją ogarnął..
Ale ja jestem porąbany na punkcie tomsów.

5,608

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Dokładnie:
- na allegro np. taki toms 720kb pojawia się raz na parę lat i znika z ceną 2k pln..
w kilka godzin.

5,609

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

tylko że ja je nawet używałem, opakować nie mam bo zawsze wywalam, a zwłoki gdzieś walają się w piwnicy...

A wracając do tematu to na allegro pojawił się toms 710 i toms 720.

Ale jazda!!

5,610

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

to dowiedziałem się o tym o 15lat za późno:)

5,611

(5 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

niestety nie mam normalnego pc, tylko laptopy:(

5,612

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

tak normalna na allegro!! bo stacja była w wersji box(pudeko można kupić na allegor za 30pln!) a folie bąbelkową którą była okręcona stacja za 15pln w każdym obi czy castoramie...
Ktoś kto wygrał aukcję, stację schował pewnie głęboko w szafie, mam nadzieję że się mylę:)
wg. tomsów 710tki powstało około 100szt.
To było na końcu już ich działalności w kwestiach atari.
Wiem że mają kilka kompletnych nie ukończonych 720stek które nie mają napędów (i nawet je kastowali na 360)

Na allegro od kiedy obserwuje atari toms 710 był dwa albo trzy razy(tak z 8lat! obserwuje allegro w tej kwestii)

5,613

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Czyli trafiłes w sedno, ca2001 multi z trackkopierem to była super zabawka do kopiowania całodyskówek zabezpieczonych itp.
Jedna z moich 720leżała u pewnego gościa który miał na nią zrobić trackkopier-a, przez chyba nawet 8lat je nie włączył.
A kiedyś był wielkim pasjonatą, ale robił kasę na atari na giełdzie na grzybowskiej we wczesnych latach 90tych....
Próbował nawet oddistalować stecowe dopałki:)

Obecnie masz rację jesteśmy grupą hobbystów, chociaż ja wychowałem się na stacji i małe atari kojarzy mi się z toną dyskietek 5 i 1/4 cala...

5,614

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

W californi co mi się nie podoba to to że psuje się mechanizm zamykający...
Miałem 2 w obu to trafił szlag (miałem z tomsem turbo i z tomsem multi w zasadzie to jeszcze je gdzieś mam w warszawie w piwnicy: ) .
Po za tym stacja jedyne co potrafi to kopiować zabezpieczenia.
A wbudowany w nią jakiś kretyńwski bido dos to :)
Ale to wszystko było dobre w czasach ich świetności.

Do t710 przekonuje mniej najbardziej tomsnavigator i trochę szybsze rozpoznawanie gęstości od t720.
A i to że bufforowanie ścieżek działa lepiej od t720, tam dość często wypada (testowane na kilku wersjach tej stacji!).
Desing stacji toms to :) szkoda pisać

p.s. Adam K pewnie znowu się śmieje jak to czyta:)

5,615

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

stryker napisał/a:

AS... - ile moze byc wart toms 710 ?

Jakiś czas temu gościu chciał nam go tutaj sprzedać, ale wiadomo jak to jest..
Stał na allegro tak z pół dnia i poszedł za 2k pln.
Cena wg. mnie normalna.

5,616

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Ja znam siebie tylko siebie.
Ale i tak jak pisałem da się podłaczyć 2tomsy na raz, Żbik swego czasu przewaliłem sporo stacje do atari (nie miałem tylko właśnie karinki, xfki to syf, sn-to syf, ca2001/ldw totalny syf, 1050 hmm ale tylko z is plate niesamowicie szybka stacja! I mógł bym tak do jutra... mam nadzieję że nikogo nie urażę!!)
Tak jak rozmawialiśmy na sztabie, wszystkie kucają do t710.
Swappując w starych dobrych czasach było trochę osób z 720kb stacjami (Vasko, Piguła, Vidol i jeszcze parę innych o których zapomniałem).
Wiem że obecnie są dyski twarde, sam zresztą mam jakiś w atari....

5,617

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Jakiego prostownika?? prędzej zwrotnica kolejowa............

5,618

(58 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Żbiku nie kuś...

Tomsy mają pewną wadę:
nie da się podłaczyć ich więcej niż 2 do jednego Atari:)
I można je tylko ustawiać d1 bądź d2 (mowa o wszelkiej maści tomsach 720 i tomsie 710).:.
*rozwiązując nawet problem z podłaczeniem 2 tomsów 720 do jednego atari (trzeba po prostu dolutować do atari dod. złacze 5din i wylać na "firmową" przejściówkę tomsów..
I tym sposobem można podłaczyć 2szt 720 albo użyć kabla od t710...

5,619

(7 odpowiedzi, napisanych Zloty)

tak....
poproszę o maila, czy mam wysłać rawy???(przypominam raw to taki negatyw:))
czy jpg już wywołane??

5,620

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zacny pomysł, na pewno dla organizatora lepiej.

5,621

(12 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Panowie,
qrna to jest wątek o fotkach na sztabie w3city a nie o lokalu na sztab w wawie!

5,622

(7 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Spoko zaraz zapodam linkownię do rapid-a i każdy będzie sobie mógł "pociągnąć"....
FOtosik jest nawet bardziej niż straszny..

czy ktoś może to wrzucić na jakiś normalny serwer???
http://rapidshare.com/files/413932667/dupo__azy.rar

ponoć tylko 10razy da się ściągnąć..?
i już się wyczerpało, ale wrzuciłem jeszcze tutaj
http://www.megaupload.com/?d=O0AOQ01W

5,623

(7 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Wczoraj na sztabie zostałem trochę pogoniony ze zdjęciami.
Jest ich około 1k. Po jakiejś tam wstępnej selekcji.
Jak ktoś potrzebuje w normalnej rozdzielczości i jakości to proszę o info.
Tylko jawnie uprzedzam jest tego ok. 8giga w jpg-ach.......
MIłego oglądania:)

niestety ale normalnie nie umiem tego wstawić tak aby nie było sieczki i zdjęcia były po kolei...
Bezpośredni link do albumu:
http://as-sword.fotosik.pl/albumy/779758.html

5,624

(28 odpowiedzi, napisanych Zloty)

jakiego regulaminu?

5,625

(12 odpowiedzi, napisanych Zloty)

dawaj!