5,701

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Dzisiaj falconik poszedł za 2.7k pln!!!

a tutaj ciekawa amiga:
http://allegro.pl/item1100907512_amiga_ ... esign.html

5,702

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Ale w takim stanie to ciężko znaleźć falcon-a.!

5,703

(22 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Trochę mało osób..
A 3miasto nie chce jechać.

p.s. Mac zamiast pisać o tirówach wsiadaj w pociąg do 3city i dajemy do głuchołazów!

5,704

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

czy hemat robi Falcony??
http://allegro.pl/item1103423099_atari_ ... 0_box.html

Skąd on je ma..
Cena męska ale stan ..!

5,705

(95 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

!
ostatnio sam własnoręcznie zepsułęm do końca swoje 130xe (z niewiadomo czym ma dużo kabli przełączników i takich tam i nawet nie pamiętam do czego większość służy:)Tomsi na pewno by wiedzieli:) ) I zapodałem mu sio2ide+cf.
Więc temat lutowania odkładam na kolejne 15lat.
Chyba że dorwę kmk..! Bądź qmeg-a 4.x bo mój 3.x + toms os chyba jest słaby i tylko U mam przy drive#1...
Nieważne co podłaczę (np. dwa tomsy 720...! to i tak tylko jeden jest U)

A tak poważnie to porównując tomsy do innych stacji(1050, ca2001, ldw, xf551{2wersje} sn360 itd. to wypadają słabo, nie ma co porównywać jeśli chodzi o prędkość i udawanie się odczytania danej dyskietki (dalej mam w oczach 1050 is plate masakrator jeśli chodzi o prędkość pod tomscopierem, bo karinki to jakieś syfy robią na ekranie podczas wczytywania i nie działa overmind, ale te to dopiero dają czadu)..
Szaleństwem jest bufforowanie ścieżek i tu ciekawy jestem badań prędkości nawet tomsy 720 mają je mało stabilne (kilka sztuk ma tak samo) tylko toms 710 ma naprawdę stabilne bufforowanie!
Ciekawe jak bufforowanie wpływa na prędkości......! I testy..
*Bardzo mnie to ciekawi a sio2ide to robi pipipi i nie ma odspępów między ścieżkami:(

5,706

(54 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Qrde,
a 3miasto nie chce jechać na party:(
Nie wiem czy będzie mi się chciało samemu przelecieć w 1stronę 650km....

5,707

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

czy ktoś wie co ma za rozszerzenie ta 1050??
http://allegro.pl/item1090805748_atari_ ... 800xl.html

5,708

(95 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

tzn.????

5,709

(95 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pecus napisał/a:

Robiąc poprawki do Toms MULTI, dawno temu przetestowałem różne prędkości transmisji. Stabilność prędkości wyższych niż 100 kbps była mocno dyskusyjna. Co z tego, że ładnie brzmiało, jak co drugi transmitowany sektor, to była powtórka nieudanego przesłania :)
Pisk był zabójczy, realna prędkość transmisji już nie. przy transferze w okolicach 120 kbps, realnie było około 70-80, tak wiele było wymagających powtórnego przesłania błędów komunikacji. Do tego wymaga zoptymalizowanej procedury transmisji (ja testowałem na Speed Start Inicjalizer, który taką prockę ma. Taka procedura US jest też w Micro Sparta DOS :)


Ciekawe, to ile wyciągają toms-y????

5,710

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

1050 is plate
http://cgi.ebay.com/3-Atari-1050-disk-d ... 0441149223

sądzę że z tych stacji da się jedną uratować.
1050 is plate to chyba najszybsza stacja sio ...

5,711

(95 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Toms ładnie robią pi brum pi z włączonym bufforowaniem zakładając że dysk jest sformatowany w przeplocie ultraspeed.
Pamiętam jak kiedyś chyba P.W. obok swojego toms-a 720 miał 1050 z i.s. plate na chwilę od kogoś ją pożyczył..
I przestałem wtedy wierzyć że tomsy są najszybsze!
A co się działo pod  tomscopierem  z wyłączonym anticiem?!!
Masakra jak 1050 z i.s. plate kopiowało.

Z tego co pamiętam stacja ma 120k bitów/bodów?, a tomsy mają 70k bitów/bodów.
Ale w moim mniemaniu 1050 is plate były co najmniej dwa razy szybsza od toms-a 720 i toms 710..

A Karinki to już zupełnie inna bajka?

tutaj jest ciekawa aukcja z 1050 plate...
szkoda że do końca nie działa
http://cgi.ebay.com/3-Atari-1050-disk-d ... 0441149223

5,712

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

.

5,713

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

tutaj jest nowy zasilacz:
http://allegro.pl/item1087281562_zasila ... _nowy.html
tu 2joye za 10pln
http://allegro.pl/item1087612100_komple ... oabcz.html

a tutaj sio2pc
http://allegro.pl/item1080378053_kabele ... do_pc.html

Kupię obudowę od 130xe, zależy mi na tym aby obudowa nie miała dziur po dodatkowych przełącznikach diodach itp.
Albo uwalone całe130xe.


Nikt naprawdę nie ma???
Szkoda aby wypatroszył jakieś dobre 130xe:(

5,715

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

bo to po prostu 40ścieżek.
zabawa jest przy 80ścieżkach, które są nagrane gęściej.
Ale o dziwo toms 710 lepiej wypada od tomsów 720

5,716

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

WIem wiem...
p.s. aż mnie kręci aby się lutownicą pobawić, Ty już wiesz czemu, ale obawiam się że jak zawsze po takich zabawach atari pójdzie z dymem.... a tomsi już nie bawią się atari...

5,717

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A nie lepiej zrobić rozszerzenie pamięci na jakimś 1simie????
wywalając całkowicie oe pamięc jaka jest w atarce?

5,718

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

eee tam mydos to jest dopiero upierdliwy, dla kogoś kto wychował na toms nawigatorze:)

czyli wszystko jasne w tej kwestii...
Albo i całkiem nie jasne:)

5,720

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czołgiem.
Moim sposobem jest toms710.
Tomsy 720 są bardziej wrażliwe na bardzo stare dyskietki nagrane kilkanaście lat temu(oczywiście na tomsie w ultraspeedzie z przeplotem itd.)
I nie tylko chodzi o 720kb.

Tomsy720 od razu wyłączają bufforowanie, zaczynają stękać, przechodzą z ultraspeed bądź toms turbo w std. transmicję. po czym pokazuje środkowy palec w toms kopierze.
Nie powiem 710 też tak czasem mam ale zdecydowanie mniej niż tomsy 720!

Jak masz kilka dyskietek(nie kilkaset) moge się podjąć próby ich przegrania.

a gdzie można kupić???

spoko spoko, pobawię się to zobaczę..

Szkoda że kmk nigdzie nie można kupić.

Pecuś,
a możesz jeszcze strzelić zdjęcia środka???
W jaki sposób od sio2ide podprowadzić kabelki do przycisku????

5,723

(23 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

bezrobotny napisał/a:

a nie wiecie Panowie czy ten TOMS Navigator zakłada ramdysk D8 jak wykryje dodatkową pamięć RAM? no i najważniejsze, czy wykrywa rozszerzenie 1Mb?


tak mydos 4.5 w instrukcji ma napisane że wykrywa do 1mb.

5,724

(220 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

stec i distal

5,725

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

hororus napisał/a:

ciekawi mnie autentyczność tej Stelli (?) Cena zabija. Za tę kwotę to se można chatę w stanach postawić;)
Nowe 130 palowskie są dostępne w B&C. A przynajmniej jeszcze do niedawna były. I oby były bo może w końcu się na jedną skuszę.


jak będziesz się skuszał daj znać, razem wysyłka będzie tańsza..
szkoda tylko że dolec tak ostatnio poszedł do góry...