576

(6,281 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

+1

577

(6,281 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Może sprzeda. Zaxon brał mniej.

578

(43 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

O... Fajnie... No to czas wyciągnąć Falcona z szafy :-)

579

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

I'd be interrested in one as well. By the way, there's a Super Salt cartridge with a different, more dophisticated software for this interface. It's not for a "regular" simpler SALT cart.

580

(117 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

_tzok_ napisał/a:

tylko się zastanawiam do czego to może być przydatne. Sygnał CSYNC (w miejscu CVBS) generowały Atari ST bez modulatora TV, bo niektóry monitory RGB (w tym TV z wejściem SCART) potrzebowały złożonej, a nie oddzielnej synchronizacji, ale małe Atari nie generuje sygnału RGB, a wszystkie inne standardy (CVBS, S-Video, Component Video) mają synchronizację "zaszytą" w sobie.

Do tego samego co w ST, czyli do RGB po SCART - w przypadku użycia VBXE.

581

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja obstawiam, że w tym, w którym chcesz - Cart po wykryciu zera na nCCTL powinien ustawić starsze bity adresu tak jak chcesz (czyli np. tak, żeby to było ostatnie 256 bajtów kości pamięci) i tyle. A JMP $A000 czytany z $D5xx przestawia nCCTL na 1, na co cart reaguje podstawiając ostatnio ustawiony blok 8KB. Po prostu w carcie musi być odpowiednio szybka i skomplikowana logika, żeby nadążyć. W szczególności ustawienie tych wysokich bitów musi się wyrobić w trakcie ustawiania niskich bitów. Tak to widzę.
No, chyba że psuje to jakiś pipeline'ing ;-)

Ale, jak wspomniałem, nie znam się :-D

582

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie znam się Ale logika podpowiada, że powinieneś wszystkie starsze bity zignorować i sobie je w takiej sytuacji ustalić tak jak potrzebujesz. Czyli jeśli ncctl jest 1 to bierzesz z szyny a jak 0 to ustalasz na jakąś wartość konkretną. W zasadzie to mógłbyś mieć do tego nawet osobny układ adresowany wyłącznie niskimi bitami adresu.

Ma to sens?

583

(10 odpowiedzi, napisanych Konsole)

DiskDoctor napisał/a:

Da się gdzieś kupić ten cart?  Orientujecie się?

Zerknij tu (na górze w menu jest "Order")

584

(10 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Uno może nie obsługiwać tego konkretnego bankowania. Zaraz zerknę jak to wygląda na Harmony.

[Edit]
To o to demo chodzi? https://www.pouet.net/prod.php?which=51961 Puściłem z mojego Uno2600 i działa. Na kostce pasek też jest. Na twarzy na początku gliczy nie widzę.
[Edit]
ale jednak z Uno nie jest dobrze. Też brakuje początku. Puściłem z Harmony i jest zupełnie inaczej - pojawiła się pierwsza połowa. I idzie całość.

585

(117 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dobrze wyświetla. Ona wygenerowała ciekawość i pytanie @peterkaczorowski. Aczkolwiek robi za taką moją płytę testową więc nie jest ciągle używana.

586

(117 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Moja wewnętrzna (zapewne błędna) teoria jest taka, że przy tym przełączeniu GTIA dostaje zadyszki i przy przejściu na 1000 najpierw zeruje młodsze bity - przez co dostaje w pewnym momencie 0000. I nie zdąża z ustawieniem 4-go bitu na czas. Dlatego masz czarny pasek. Oryginalny 4050 najwyraźniej jest bardzo wierny i nie pomija tego paska. Zamiennik za to - a i owszem. I go kasuje.

587

(117 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tam się akurat zmieniają na raz 4 bity

588

(55 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Trzeba było obciąć przy płycie i wtedy odgiąć. Wiadomo, lepiej wylutować ale jak nie idzie to czasami lepiej radykalniej żeby płyty nie zniszczyć.

Jeśli wziąłeś ten mocniejszy to mam nadzieję, że zauważyłeś, że wymaga zmiany wtyczki ;-)

590

(14 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

"Cudzesy"

591

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No właśnie jak patrzę na kolory na tym 1200XL to powiem, że ta paleta NTSC wygląda ciekawie.

592

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dzięki @Sikor ale chyba nie będzie trzeba. @AS..., lookaj na to:

Zrobiłem upgrade ROM-u z bazowej wersji Rev.10 na poprawioną Rev.11 i lotharkowe SIO2SD zaczęło działać. Tak po prostu. Bez problemu załadował się też DOS II+/D, który wcześniej nie chciał działać (linia poleceń się nie odpalała tylko dawała czarny ekran). Także wniosek jest taki, że winien był OS.

O, ale fajna... Jakby @maw nie chciał to ja chętny.

594

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Na PAL to nie chcę. Ale OS zaktualizować to co innego.

595

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Na pewno podmienię mu OS na wersję 11 bo mam wersję 10. Coraz bardziej mam ochotę przerobić go na OS z 800XL.

596

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przede wszystkim sprawdź, czy nie zawinęły się ścieżki na skraju taśmy, na jej końcu wkładanym w złącze na płycie głównej. Potem sprawdź, czy nie wygiął się pin w tym złączu (bywa, miałem). Który pin - popatrz na schemat. A na końcu miernikiem sprawdź ścieżkę w taśmie odpowiadającą niedziałającym klawiszom (znów schemat pomoże). Ta klawiatura jest pancerna, ja ją lubię najbardziej.

Po bliższym przyjrzeniu się fotografii - nie przejechałeś przypadkiem po PCB nożem czy czymś ostrym? Nie przeciąłeś ścieżek?

Próbuję oswoić (się z) 1200XL w wersji NTSC i zauważyłem kolejną dziwną przypadłość:
- Bez problemu bootuje z 1050. oczywiście.
- Bez problemu bootuje z FN. Potem bywają jazdy (ale to patrz dalej).
- Bez problemu bootuje z SDrive Nano od Zaxona.
- Nie chce zabootować ze SIO2SD od Lotharka (wersja Bugus Dickus). Samo wgrywadło widzi komendy ale albo nie reaguje, albo komputer nie reaguje na reakcję.
- Dokładnie taki sam efekty jest jeśli podepnę SDrive Max (też produkcji Zaxona). Wgrywadło widzi komendy ale nic z tego nie wynika.
- Jeśli podepnę SIO2SD przez przelotowy FujiNet - nagle zaczyna działać. Mogę montować obrazy/pliki, mogę je ładować - wszystko działa (z dokładnością do patrz dalej).
- Tak samo jest z SDrive Max - podłączony przez FujiNet działa, można ładować pliki/obrazy i nawet magnetofon się emuluje (i wczytuje).
Dla formalności nadmienię, że zarówno SIO2SD jak i SDrive Max bez problemu działają z innymi moimi komputerami - aczkolwiek one wszystkie są PAL i to inne modele (zarówno nowsze, jak i starsze). Komputer ma fabryczny ROM w dwóch kościach, jeśli to ma znaczenie. Wszystkie testy Acid800 przechodzi z wyjątkiem jednego - wywraca się na teście Pokeya "Asynchronous receive mode" przy podłączonym FujiNet (z niego ładuję i uruchamiam test).

Wyżej wspomniałem, że bywają później inne problemy - np. konfigurator FujiNet potrafi się losowo zawiesić - albo zaczyna wyświetlać krzaczki zamiast normalnego tekstu, albo po prostu mam zwis i klawiatura przestaje reagować. Zrzucam to na karb tego, że to NTSC aczkolwiek wydaje mi się to dziwne. No i trochę softu się w ogóle nie odpala, z czego część jest zaskakująca (np. nie uruchamia mi się DOS II+/D).

Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Może znany jest powód takiego a nie innego zachowania komputera? Szczególnie dziwi mnie niekompatybilność ze SIO2SD, który jest tak prosty i "obcykany", że powinien działać ze wszystkim (zasilanie nie jest problemem).

598

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Istnieje egzemplarz 65XE bez ECI z dorobionym i wyprowadzonym na zewnątrz brakującym złączem. Obudowa jest zbodyfikowana (podziurawiona jak należy). Widziałem kiedyś fotkę. Tylko takie modyfikacje to na stałe mają sens, a do diagnostyki to już lepiej wylutować kość z OS-em i podmienić na diagnostyczny.

599

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mam, wiem. Tylko podłącz ten Sys-Check pod Atari bez ECI... ;-)

Myślałem, że wysokość przekładasz na skok i to właśnie to cię interesuje :-)
Klawisze są raczej takie "laptopowe" jak ze starszych (ale nie najstarszych) lapków i mają ok. 3-4 mm wysokości.