Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 240 z 329)
jaki tam emulator, nazwal bym to loaderem ;-) w stosunku do loadera z apple2 i bbc micro trzeba zmienic jedna rzecz dosc istotnie... i najprawdopodobniej dzis jeszcze zacznie dzialac :p :D
co do zxemulatora to zobaczymy co przyniesie nowy rdzen vbxe...

spostrzezenia:
- chyba nie ma czegos takiego jak wygaszanie pionowe, przerwania sa generowane przez uklad VIA,
- grafika: bajt niesie tylko 6 bitow grafiki (z grubsza) wiec trzeba fartownie trafic (najlepiej gry mono) zeby to jako tako wygladalo (a i tak jest smietnik ;-)
- pamiec obrazu jest ustawiona na stale i to dosc nieszczesliwie dla atari :/ (czarna kreska) trzeba grzebac w programie zeby tego uniknac (ograniczenia antica)
- dzwiek, nie wiem, nie moge znalezc opisow dobrych,
- klawiatura - interesujaco sie czyta (chyba mozna zlapac nacsniecie 8 klawiszy na raz)
- emulator nie pozwala zapisywac stanu emulatora - trzeba z debuggera robic zrzut pamieci :/ co oznacza ze nie bedzie mozna z dowolnego miejsca wystartowac gry jak z bbc micro lub apple2 ;-)
sie zobaczy mape pamieci ATMOSa, sie zobaczy ;)
ciekawe, niby komputerek o ktorym nikt nie slyszal a tu takie tytuly...
patrzcie jakie ostatnio wychodza gry na ten komputer!
http://space1999.defence-force.org/
http://stormlord.defence-force.org/
http://1337.defence-force.org/
sprzet jest delikatnie mowiac taki sobie
http://www.old-computers.com/museum/com ... 9&st=1
co ciekawe mial AY i proca 6502 :-) moze kiedys udalo by sie w koncu podlaczyc AY do atari :-)

http://atari.pl/untangle.obx
dodane:
- jesli zlapiemy jakis punkt to wszystkie punkty polaczone z nim odcinkiem zostana zaznaczone (dla lepszej orintacji gdy bedzie wiecej punktow na ekranie)
- badanie przecinania sie odcinkow wykonywane jest nie na biezaco podczas ruchu (jak do tej pory) tylko po puszczeniu punktu (gdy bylo duzo odcinkow gra zwalniala - teraz dziala plynniej) jesli ktos ma procesor 4mhz w atari (watpie) to mozna przelaczyc sprawdzanie na biezaco...
pierwszy utwor juz jest :-)
przelew bedzie za interface myszki dla atari CMI08
moze ktos sie skusi?
witam,
chce cos kupic w niemczech, nie mam konta paypal a wlasnie w taki sposob nalezy zaplacic.
szukam kogos, komu bede mogl przelac kase na konto w polsce a on dokona za mnie wplaty...
pozdrawiam
--
kwota to 30 euro
optymalizacja oraz dodanie obslugi tabletu i myszki (klawisze j/m/t)
dla emulatora: http://atari.pl/untangle1.a8s
nie mam ani tabletu ani myszki cmi08 ale powinno dzialac...
przydalaby sie jakas rozsadna osoba do przetestowania na prawdziwym atari
---
i poprawka:
http://atari.pl/untangle2.a8s
oraz filmik:
avi: http://atari.pl/untangle1.rar
---
pierwszy wip: http://atari.pl/untangle.obx
umieszczam jeden level w pliku dla emulatora:
http://atari.pl/untangle.a8s
mozna obejrzec jak gra bedzie mniej wiecej wygladac i o co w niej chodzi.
jesli ktos ma jakis fajny pomysl to slucham.
jesli tlo zacznie migac oznacza ze prawidlowo level zostal rozwiazany
gdyby ktos znalazl blad w algorytmie szukania przecinajacych sie odcinkow to prosze o save z emulatora.
nie, nie moze, chyba ze po 10 sekundzie "to" idzie jakos inaczej ale watpie ;-)
bardziej wlasciwe jest to http://www.piano-midi.de/chopin.htm - moze pomoc ( zwlaszcza ze jest w midi :D )
utwory nalezy przesylac na maila xxl AT atari dot pl
... jesli jestes muzykiem i masz choc odrobine szacunku dla naszego najwiekszego kompozytora to proponuje jednak zabrac sie za klawisze... bo jak nie... to wlasnorecznie skonwertuje jakiegos mida w rmt a znajac swoje mozliwosci bedzie to prawdziwy gwalt na uszach :D
Witam,
w tym roku obchodzimy 200 rocznice urodzin Fryderyka Chopina.
oglaszam konkurs na napisanie atarowej muzy inspirowanej tworczoscia Szopena
wymagania: muzyka musi byc stworzona w RMT (Raster Music Tracker)
deadline: do 10 pazdziernika
trzy najlepsze utwory zostana uzyte w mojej grze ktora ukaze sie w polowie pazdziernika.
da sie kilka rzeczy poprawic, chociazby cala klawiature zaemulowac (jest tylko czesc), wprowadzic wiecej rozkazow...
1. da sie, ta sama procka co w xshow to zalatwia, nie bylo by tylko migania (rzadko uzywane)
reszta na vbxe nie bardzo, w watku o vbxe pisalem wiecej o tym... dopoki nie bedzie mozliwosci z poziomu vbxe modyfikowac pamieci vbxe (nie, blitter to nie to)... a zreszta odyslam do tamtego watku.

ostatecznie 3 rodzaje punktow:
1. standardowy - mozna nim poruszac
2. punkt staly, nie mozna nim ruszac
te dwa rodzaje sa zwiazane odcinkami
3. punkt kontrolny - aby zakonczyc level punkt kontrolny musi byc 'zajety' - musi byc kolizja punktu kontrolnego z dowolnym punktem 1-go rodzaju
warto zobaczyc jeszcze to:
http://www.youtube.com/watch?v=bHIxUK5-BD4
http://www.youtube.com/watch?v=djZ6bfB7qU4
:-)
silnik gry jest juz skonczony:
http://atari.pl/untangle1.avi
przy okazji pojawila sie mozliwosc dodania punktow, ktore mozna poruszac a nie beda brane pod uwage przy kolizjach (jest tez mozliwosc usuwania odcinkow w trakcie gry) oraz punkty, ktorych nie mozna ruszyc ale np. kolizja z nimi bedzie wymagana do ukonczenia gry.
licznik krokow tez jest juz dodany.
czyli ulozyc jakies ambitne levele uwzgledniajac te dwa rodzaje punktow dodatkowych (albo klasyka) i gra idzie w swiat ;-)
eee, na temat pliz
---
zeruja na cudzej popularnosci albo po prostu wiedza, ze nie tylko moja zona lubi duze zabawki ;)
@pajero, tak, to ma byc gierka na gora 20 minut :p
rozdzielczosc nie bedzie chyba problemem poniewaz odcinki ktore sie nie przecinaja beda standardowe a odcinki przecinajace sie beda rysowane z 'kropek' - tak jak jest na filmiku
@antek, muzyka nie jest narazie problemem
asteroids... troche liczylem na wsparcie ze strony vbxe ale chyba nic z tego nie bedzie... asteroids na atari bedzie mial premiere w przyszlym roku przed premiera filmu asteroids :D
---
licznik ruchow jest bardzo dobrym pomyslem - bedzie
jest taka gra: http://mostplays.com/play/Untangle_12_15164
moze wygladac na atari mniej wiecej tak:
http://atari.pl/untangle.avi
w grze nie ma jeszcze kolizji...
moze ma ktos pomysl na jakis nowy tryb gry? bo opublikowanie jakiejs okraglej liczby leveli (8/16) to za malo chyba.
rezerwacja pkt.3
moze na jakims zlocie odebrac?
L1 zapalone: racz czytalem ze to klawiatura zablokowana innym razem ze dma off (obraz wygaszony)
L2 zapalone: miedzynarodowy zestaw znakow wlaczony
jak jest aprawde.... ?
---
no i Drac030 mnie ubiegl,
L1: blokada klawiszy
L2: miedzynarodowy zestaw
bardzo smialy projekcik.
pamietam gdy raster oglosil prace nad swoim kros edytorem ludzie krecili nosami, a dzis? :-)
dopinguje.
blednych w jakim sensie?
dobrze, przemysl. w atariki brakuje opisow gier, moze warto uzupelniac?
na poczatek wez dosa z menu (nie trzeba znac rozkazow),
> po włożeniu bootowały się swego rodzaju MENU
to sa inicjalizery. http://atariki.krap.pl/index.php/Inicjalizer
> Jak dołączyć XEXy do ATRa?
moze byc np. makeatr
jesli nie czyta formatu double... sformatuj najpierw dyskietke w formacie double nagraj na nia cos, jesli nie bedziesz mogl tego odczytac to sie zastanowimy bo nie wiem czy na pewno myslimy o tym samym.
---
tych inicjalizerow jest znacznie wiecej tu sa wymienione chyba najpopulrniejsze. niestety bedziesz musial za nimi poszperac w internecie
Znalezione posty [ 5,976 do 6,000 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.247 sekund, wykonano 17 zapytań