Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 250 z 294)
-ale my chce dobry system, windołwsa to każdy ma
No to super jest już parę osób termin ustalony, Sikor przebadaj tę knajpę !!!
Bit jak byś chciał tanio oddać, mi osobiście pudełko styropiany i inne śmieciuchy nie są potrzebne, chociaż są na tym forum ludzie którzy dali by się za nie pokroić (<..>)
BTC napisał/a:AS, jak się wycofasz to może za 150 zł ... :D =D
A tak poważnie , to w sezonie wakacyjnym był taki w wersji boz i z 5 grami i z tego co pamiętam poszedł za niecałe siedem stów
nie zawalcze: kasy brak, wycofałem się z aukcji z xfką...
Ale to i tak za mało aby zgarnąć tego jag-a...
23ci wydaje się być lepszym terminem,
A co z resztą Warszawiaków?
* 16.09.2006 są ćwiartki na Bemowie, będzie to po raz ostatni z najszybszymi firmami i ogólnie w takiej formie...
** 23ciego co prawda są finały rally crossu ale dam radę
ciekawi mnie tylko za ile pójdzie ten jag...
ale szybko idzie w górę...
Miker obecnie aż tyle kasy aby sobie go qpić,ale przez przypadek jak wygram to na najbliższym sztabie...
Co wy na to? Mamy wrzesień czas się zabrać na naukę bądź iść na sztaba .........
Niech każdy zaintresowany poda termin sztaba, może odwiedzi nas w końcu Dely z Mikszeyem...
Knajpa, zna ktoś ciekawą knajpę?
- w myśl ostatniego sztabu każdy następny powinien być w innej knajpce ( chyba że któraś nam się spodoba )..
A więc jak Warszawcy i nie Warszawcy Atarowcy (.........)
Ja bym się chętnie znowu napił piwka a wy?
świetna reklama, tylko zaraz wszyscy nabijacze "gwiazdek" zaczną licytować...
BTC napisał/a:miker - w mojej opinii licytowanie polega na kupieniu jak najwięcej za jak najmniej , bez nakręcania ceny wcześniej niż 5 minut przed zakończeniem aukcji. ponieważ 90% aukcjonerów tego nie rozumie , skutki są takie takie są
Bez sensu jest ciągle przebijanie ofert, gdyż nie na tym polega licytacja. Na aukcji licytuje się raz pod sam koniec - podaje się wtedy swoja maksymalna ofertę - i wygrywa. Cala sztuka polega na tym, żeby swoja maksymalna kwotę trzymać w ukryciu do samego końca, aby konkurencja jej nie znała. Sam pomyśl: wbijasz swoją cenę na długo przed końcem aukcji, po czym za chwile dowiedziała się o tym Twoja konkurencja i przebiła Twoją ofertę. Ty zdenerwowany i zaniepokojony ponownie przebijasz ofertę konkurencji, po czym konkurencja znowu przebija Ciebie - i tak w nieskończoność aż do końca aukcji. A na końcu okazuje się, że przez ciągłe przebijanie ofert PRZEPŁACIŁEŚ ZA PRZEDMIOT ! Lub też przegrałeś - ponieważ Twoja konkurencja chciała udowodnić Ci kto tu jest lepszy - nawet kosztem przepłacenia za przedmiot
Swojego 2giego Toms-a licytowałem i prowadziłem grubo przez ponad tydzień, w ostaniej minucie musiałem zawalczyć, qpiłem go za naprawdę śmieszne pieniądze.
Więc teoria się naprawdę nie sprawdza porównując ją do sprzętu Atarowkiego
W tym tygodniu miałem w domu 3ciego Toms-a ( fajnie mieć dwa Toms-y 720 i jednego 710 )
, ale naszczęście koleś został przy Atari jak odpaliłem mu na emu parę demek () tak tak 256kb przestało wystarczać ()
Aż boje się pomyśleć co będzie jak ktoś wystawi jakąś ciekawą stację, przy obecnym szaleństwie na allegro ....
może jestem skrzywiony na tym punkcie bo inni zaczynali od 1050 ca ldv xf itd, ja miałem od zawsze złomsa który:
był szybki, pojemny, miał bufforowanie ścieżek i był debilo oporny..
Pracowałem nie jeden i nie 2razy na różnych stacjach,tylko ca z multi była już naprawdę szybka, a kiedyś jak zobaczyłem jak kopiowała 1050 z is plate czy jakoś tak to zbladłem ( pod toms copierem szła jak szalona ).
Myślałem że złoms bł szybki, tamta to była rakieta, nie piszę o Karince bo to inna bajka (..)
ale to co się dzieje z ich cenami mnie przeraża...
np:
http://www.allegro.pl/item125120563_ata ... rawny.html
aby zwykła stacja szła za taką kasę...
BTC napisał/a:AS... napisał/a:...brakuje nam wszystkim dostępnych stacji..
proszę bardzo - nikt nie licytuje:
http://ssl.allegro.pl/item126217543_ldw ... obry_.html
Co do toms'a - jeśli nawet jakaś kiedyś sie pojawi to pewnie wszyscy sie na nią rzucą i pójdzie po 1000 pln :(
nie pisałem o śmieciu, ta ldw nawet na zdjęciu jest skatowana (.. )
dokładnie (..)
- patrząc po osobach lictytujących na allegro, widać jak bardzo brakuje nam wszystkim dostępnych stacji..
5eba napisał/a:AS... napisał/a:...z czego co się naczytałem w necie to nastpęca 1050 czli ogółnie qpa...
IMO 1050 jest najlepszą stacją do małego atari (na tle tych wszystkich, które posiadam). Pierwsze atari dostałem właśnie z tą stacją (w 88/89 roku), stacja działa do dziś - miała tylko jedną usterkę - zerwany pasek.
Na tą XF'kę może też się pokuszę, moja ma napęd mitsumi :P
bo ty jesteś kolekcjonerem, qp coś co wygląda jak "prostownik od polonez-a, zrobiony na pracę dyplomową"..
te stacje są mało pojemne i wolne, jak uda mi się jakąś wygrać to potraktuje ją jako ciekawostkę!
niech dodadzą stację Toms720 z opcją "qp teraz"
** he he he
-jeśli wygram tą aukcję ( chyba nie dzięki temu topicowi ) się zareklamowała opiszę wady xf, zalet jak dla mnie nie ma oprócz tego że to stacja "łoryginal' Atari................
* przychodzą mi na myśl 4 znaki:
- t o m s
** lepiej żebym nie wygrał ( te sprzedający kcem 4piwa ) bo pewnie bym zbeształ tą stację...............
z czego co się naczytałem w necie to nastpęca 1050 czli ogółnie qpa...
epi napisał/a:Co więcej, bardzo łatwo można i taki egzemplarz zmusić do współpracy ze stroną beeee.
możesz rozwinąć?
czyli ta jest be...
-a ja sobie prowadzę jak na razie w licytacji!
sid hmmm
- zawsze lubiłem pokey-a,
sid już fajnie grał w 1996roku... Ale w Atari .......
ale odwrotnie jest dużo lepiej !!!
ja też chcę quasta!!!
a wracając do tematu:
cichy piec w obecnych czasach to cieżka sprawa..
zasilacz valeo tanecs 460 (max. głośność 16db, zazwyczaj działa pasywnie)+arctic cooling vga silencer+arctic cooling Copper Silent 3 przy nich dysk twardy staje się za głośny a o napędach lepiej nie pisać..
to tyle jeśli ktoś poruszą kwestię ciszy w piecu
oj kiedyś się zagrywałem....
Toms 710 i 720 bez problemu nagrywa/odczytuje/formatuje dyskietki 720kb, 80 ścieżek w "formacie" pecetowym.
( rónież 180kb i 360kb ale wiadomo jak się ma 720kb to tak się kopiowało )
-Ba nawet ma wbudowany program "st-ibm?" ( czy jakoś tak ) który mimo tego że jest banalnie prosty działa świetnie. Kilka lat temu przegłem kilka mb modów z peceta na atari właśnie dzięki tej stacji..
Niestety 256kb ramu to było trochę za mało do zabawy dyskietkami 720kb.. ( trzeba było robić to na raty )
-Co do klonowania to jest to już kolejny temat....
Fakt Toms-a nie ma gdzie qpić, na allegro pojawia się raz na rok (!)..
Przydał by się klon.
*Potrafią to także Atari 1050 ( z Toms Turbo? ) Ca i Ldw ( z TOms Turbo i Multi ) tylko że jest to 180kb..
dokładnie
-źle to ująłem!!!
chociaż nie zdażyło mi się kożystać z jednogo i 2giego..
Znalezione posty [ 6,226 do 6,250 z 7,329 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.711 sekund, wykonano 13 zapytań