6,676

(102 odpowiedzi, napisanych Zloty)

nie wiem zaginął ale się odnalazł... 8)
czy jakoś tak....  :P

6,677

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Miker dzięki pomęczyłem...
Ale chyba jeszcze pomęczę to będzie pewnie do odbioru na chwaście.. 8)

6,678

(11 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ech profanacja...
:evil:

6,679

(102 odpowiedzi, napisanych Zloty)

eee tam jak ściągnąłem sobie *.sworddvdrip.* coś tam to trochę się rozjaśniło, potem divx-y Delego... ;)

po co nam opowiadający :D

6,680

(102 odpowiedzi, napisanych Zloty)

a czemu 8)

6,681

(102 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Słort softy przybędą...

Mam nadzieje że z jakąś nawet malutką produkcją ;)

Jutro idę sobie wypisać wniosek urlopoowy :twisted:  :lol:  :twisted:

6,682

(32 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Powodzenia!

6,683

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Nie Robbo  :D

6,684

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie wiem jak 710, ale jej starsza siostra miała jeszcze RS'a i Centronics - dla mnie rewelka..... Plusem w obu stacjach była jeszcze możliwość sformacenia stacji na 720KB zjadliwie dla Pieca. Z czego bardzo często korzystałem - kochane mody...

Tak ale Toms kazał sobie za to dopłacać.. Chociaż gdybym miał mieć 720stkę to chciałbym obydwa 8)
tak pamiętam też przeżuciłem mb mody z pieca dzięki 720kb ...

256 kB przydaje się przy kopiowaniu całodyskowym, a ja pisałem o kopiowaniu dużych plików przy użyciu Toms Navigatora, a tu Ci się nie przyda rozszerzona pamięć (chyba, że kopiujesz pomiędzy dyskietką a ramdyskiem).

Czytaj uważniej, zanim odpiszesz.

Tak ale ja zawsze kopiowałem na Ramdysk... Spowodowane było to że miałem tylko 1ną stację
8)
A z ramdysku na dyskietkę 8)

6,685

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

eee tam 8)
zawsze miałem 256kb i nie było problemu...
a w obecnych czasach kiedy jest 1mb :idea:

6,686

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie Budda tylko Allach :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

W mojej 710tce jest jakiś stary Toms Navigator.
Kiedyś odpaliłem wersję 1.2( chyba ) z dyskietki i fakt była to poraszka 8)  Najbardziej mi się podobało jak zmieniło się dyskietkę a on się szaleńczo odwoływał do niej po czym próbował coś odczytać z romu stacji i wszystko się srało..

Co jak co ale do kopiowanie plików uruchamianie gierek i innych
-dla mnie to było wygodne proste i świetne....
Dlatego tak lubiłem Toms Navigator-a. A jak się nawet przywiesił czy coś z nim to od razu resecik i był jak nowy...

Ja bardzo miło wpominam pracę na tej  stacji ..

Mogę porównać ją jeszcze do Toms-a 720 ( miałem porzyczoną chyba od PW ? )- fakt wyśfietlacz, ścieżki, tylko jak dla mnie b. dłogo rozpoznawała gęstość dyskietki 8O , ca 2001 z multi i nie zapomnę jak ultra speed sformatował mi dyskietkę z czymś ważnym :D  , oraz xf 551 - bardzo fajna stacja tylko trochę za wolna i za mało pojemna.... :D

Ktoś może jeszcze coś wie ciekawego?


A Stryjek Toms 710tek powstało wg. Toms-a ok  300szt 8O  8O
Krążą jeszcze Toms-y 360 - brak napędów 720kb ale ta to już całkiem obecnie biały Kruk ;)

6,687

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tomsik 710 to bardzo fajna stacja.
Posiadam ją chyba od 94roku ( jakoś tak>? :rolleyes: ).
Była (jest) jedyną moja stacja do Atarki.
-Co mogę napisać rozpoznaje szybciej gęstość od 720tki.
Jest całkowicie bezawaryjna. Jej ulubionym formatem jest 720kb.
Jest bardzo prosta w obsłudze ze względu na Toms Comander-a.
Pamiętam jak wszyscy używali dos mydos itd a ja latałem sobie w comanderze.. 8) Nie ma z nią problemów aby nie czytała dyskietek nagranych w innych stacjach. Czasem jak coś nagrałem na Tomsie a ktoś miał bardzo przechodzoną stajcę 180kb ( np. ca 2001 ) to był problem z odczytem tej dyskietki.

Od 720tki różni się tym że nie ma dysków logicznych Nie ma wyśfietlacza.
Posiada oddzielny zasilacz ( który matwo można zgubić :lol:  od chyba 3lat kupuję do niej zasilacz :lol: )...

Ogólnie mało znana i mało doceniana.
Dla mnie najlepsza stacja do Atarki jaka powstała.

6,688

(35 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

heh widzę że mój avatarek się nawet podoba 8)
-dzięki :D

Pinku a czemu murzyni są czarni bądź brązowi :lol:  :lol:  :lol:

6,689

(18 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

gdzieś na dyskach miałem megablast-a w stereo....
sąsiąd kiedyś do mnie przyszedł że już nie może jak katowałem na kolomnach jbl 300rms sztuka podłączone pod porządny wzmacniacz i Atari :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

6,690

(35 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

eee tam mój jest niezły 8)
ale nie w tym klimacie zupełnie ;)

6,691

(7 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Jak ktoś to powiedział:
-debile są wśród nas ;)

6,692

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

dobrze że powróciłeś.....
Mało mamy tutaj ziomów z Wąbrzeżna (!) :twisted:

6,693

(3 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

fajne tylko szkoda że takie malutnie..
mam ktoś może linka to trochę więksiejszych? 8)

6,694

(51 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

no właśnie nie takie straszne a Laoo do dema 8)

6,695

(6 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

wiadro  i to chyba nie jedno 8)

6,696

(7 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

dlatego teraz jest takie niedostępne i trudne w kupieniu 8)

6,697

(34 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak ! powstała  8)

Stecowy frezer miał coś takiego na kilku kartkach xsero! :rolleyes:

6,698

(34 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ze Steca frezerem był ( ciekawe czy jeszcze jest ) problem z roz.
pamięci np. chciało to działać bez problemu z Atarkami które miały 192kb.
Jak Stec zobaczył moją Atarkę ( 256kb ram - 1 simm roz. Toms ) nie umiał zrobić frezera tak aby to działało. Nie chodziło nawet o koszta bo miały być x2 ale i tak nic z tego nie wyszło..
Wiem że też był problem z 576kb ram - też "walczył" i też nic z tego nie wyszło.. a 320kb jak się zaczynało "zamrażać" działało jako 192... :rolleyes:

Ciekawi mnie bardzo jak jest obecnie i czy ktoś montuje jeszcze Frezy do Atarek.. Z tego co rozmawiałem z Pasiem raczej nie był on szególnie tym zainteresowany.. 8)
Ja bardzo chętnie poddał bym swoją Atarkę pod taki zabieg :idea:

6,699

(3 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

"statsiasze" 8)

mi daleko brakuje - tylko do czego 8)

6,700

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Fajnie!
Widać że bardzo "uniwersalne" jest KMK ide  8)