651

(118 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

"bez" wynikowy bedzie taki:

FF FF   00 20   02 20   4C 00 20   03 20   05 20   4C 00 00

nie jestem przekonany czy sie rozumiemy...

652

(118 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

super, wlasnie to chce zrobic, mozesz mi pokazac jak napisac taki kod?

chce miec wewnatrz kodu kilka rozkazow skompilowanych tak jakby byly umieszczone w innym obszarze pamieci

653

(118 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

to nie blad ale jak skompilowac takie cos:

org $2000
jmp *
opt h-
org $00,*
jmp *
opt h+

aby dostac prawidlowo zbudowany plik

chodzi o to, ze naglowek powinien obejmowac takze teggo drugiego jumpa :/

dostajemy:

FF FF   00 20   02 20   4C 00 20 4C 00 00

a powinno byc:

FF FF   00 20   05 20   4C 00 20 4C 00 00

pieknie, 8bit-Unity dla Atari zaczyna uzywac skompresowanych binarek baj default. drugi po LiteDOS ktory uzywa formatu cex :D

http://8bit-unity.com/?wpdmpro=8bit-gob ... 2020-05-18

655

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ciekawe czy to prawda...

https://www.youtube.com/watch?v=PxvnqYejvQE

656

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

troche sie dziwie ze tak pozno... Żydzi raczej solidaryzuja sie jak ktos ich probuje wy... a tu prosze tak sie dali zrobic, poza tym z czego oni zyja? handel bronia i turystyka ... oczekuje wkrotce informacji ze w Izrael to najlepsze miejsce na ziemi na wakacje.

657

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

SP stoi w miejscu ;-)

Tak, pisalem juz kilka razy ;-) teraz temat juz bardzo nabrzmiał, juz nie tylko ja sie tym bawie...

658

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ma sie zmiescic na nosniku :)

659

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ja wiem. SP jest swietny i gdyby nie to nieszczesne ZX0 to nie byloby tematu a tak trzeba posilkowac sie jakimis toolami to rozbierania plikow, manipulowac naglowkami, kompresowac i sklejac do kupy :/

660

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

a ten znowu na prochach:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 4,79cfc278


a tymczasem, w calym malopolskim 5 przypadkow smiertelnych

https://obrazki.elektroda.pl/4524878500_1642586734.png


pandemia jak cholera.

661

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ale masz stara wersje SP ;-)

https://obrazki.elektroda.pl/8271278100_1642585829.jpg


Tak, ale SP ma jedną wadę... brak wsparcia dla ZX0 :/ stoi w miejscu ;-) a swiat sie zmienia... powazni gracze migruja np. z exo na cos lepszego i potrzebuja wsparcia :)

przydalby sie jak w temacie

na pc

z funkcjami:
- dodawanie/kasowanie blokow
- zmiana kolejnosci blokow
- modyfikacje naglowkow
- kompresja blokow

663

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zaraz na c19 polecany bedzie 2KC albo alka-seltzer a fala bedzie co sobote

664

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

powoli zmienia sie retoryka?

https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ii/gmn1b3z

omikton to ten wirus ktory daje obiawy podobbne do kaca?

665

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

to znaczy co? klamie ze 3 dawki swietnie dzialaja?

666

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Prezydent przyznal, ze duzo lzej zniosl covid po 3 dawkach niz pierwsze zarazenie w 2020

https://www.youtube.com/watch?v=g3LIqgPoxQw

tylko ze to pierwsze covid jest nagranie ze mowil ze nic mu nie jest i nie odczuwa zadnych oznak choroby.

hehe

to jak? teraz po szczepieniu odczuwal a przed szczepieniem nie odczuwal?

667

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

wielu probowalo ominac... wszyscy konczyli tak samo... na zakopiance i wezle krakow - zakopane - bielsko - nowy sacz - chyzne... w rabce ;-)

---
taka ciekawostka... droga biegnie przez "Zbójecką Górę", dawny szlak Węgry-Kraków gdzie zbojnicy grabili bogatych kupcow

zlosliwy powiedzialby ze nic sie nie zmienilo ;-)

668

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zbyti napisał/a:

To tak jak w knajpie - jeżeli ktoś by się ciągle do mnie przysiadał gdy piję piwo i nie chciał przestać to mógłbym tylko dać w ryj albo wyjść

moze to ten typ: "jestem sam, nie mam dziewczyny, jest mi niedobrze"

kto wie, moze to poczatek pieknej "przyjazni" ;-)

669

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam Klobukowski napisał/a:

Odporność po przejściu infekcji Covid-19 nie zostanie zmniejszona jeśli się dodatkowo zaszczepisz.

https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/art ... rnosc.html

670

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

przeciez bylo juz linkowane ze to co jest w pierwszej i drugiej dawce teraz nie ma sensu brac bo nie dziala na obecne szczepy i pracuja nad czyms nowym.

---
acha... piata fala nadciaga. 5 zgonow i to podobno wzrost o ok. 30%. wczoraj czy przedwczoraj bylo tyle dziennych zgonow co dziennych samobojstw a dzis jest tyle zgonowe co dziennych utoniec - w sezonie.

671

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

"na czekolade poczulem chec" ;-)

672

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

BartoszP napisał/a:

No tak ... Tobołów ...  faktycznie ... tego nie sprawdziłem. Jedna trasa przez całe ferie. Bajka. Przynajmniej sie nie zgubisz.

to nawet lepiej ze sie nie zgubisz ;-) trasa przylega do gorczanskiego parku narodowego, wilki, rysie, a w zeszlym roku niedzwiedz sie przyplatal - mozna poogladac na fotopulapkach

673

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

BartoszP napisał/a:

Wole jednak Włochy lub Austrię z kilkudziesiecioma trasami i dziesiątkami kilometrów tras dostępnymi za jeden bilet.

normalnie nie dogodzisz ;-)

po jełropejsku to tu: https://hotelbania.pl/   |   https://bialkatatrzanska.pl/    |   https://www.termabania.pl/    - to wszystko jeden osrodek, bedzie Pan zadowolony ;-)

a co do tych oslich laczek przy kazdym wyciagu... to teraz "must" ;-)

wiem... osla laczka na zadupiu to nie odla laczka we wloszech ;-)

674

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

BartoszP napisał/a:
xxl napisał/a:

u nas tez ale nie obowiazuje covidianizm:

Tak, tak ... tyle że ta twoja cała "trasa" ma tyle długości co dojazd z wyciągu we Włoszech czy Austrii do prawdziwej trasy. Tam za tydzień zapłacisz 270 Euro / 6 dni za bilet co daje 45Euro dziennie = jakieś powiedzmy 250 zł za dzień. W Korbielowie 3 wjazdy kosztują 55 zł na takiej trasie jak ta twoja czyli zjedziesz za 250 zł 1215 razy co da Ci 10x większe koszty niż tam. Cóż ... twój wybór .. twoje 500+ czy tam inne zatkamyimkasągęmbę++.

P.S.
Aktualne "antycovidowe" wymagania ponoć NIE OBOWIĄZUJĄCE w Szczyrku: https://www.szczyrkowski.pl/resort/bezpieczny-resort Ciekawe czym się różnią od tamtych wymagań?

EDIT:

nie 12 a 15 razy

e chyba nie jest tak zle... za mniej niz 200 zl masz caly dzien na trasie o riznicy wzniesien 300m :-) czy to Tobołów czy Śnieżnica maja pozyzej 1000m (sprawdzilem: 1200 i 1400)

jak wiesz jak to za 50 zl ;-)

a i tak najwieksze oblozenie maja stoki po 500 m :D i nikt nigdy Cie nie zaczepi o maseczke czy cokolwiek...

powinni mi dawac kase za reklame ;-) ale to takie bieda interesy w porownaniu z wlochami za 250 dziennie (murzyn zaczepia o maseczke za kazdym wejsciem do pomieszczenia :-)

675

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

najwiekszymi antyszczepionkowcami sa te eksperty z rzadu, zapytaj lekarza jak bylo np. 3 lata temu, kiedy najlepiej szczepic sie na choroby sezonowe ... :-) zapytaj dzis ekspertow... odpowiedz ekspertow dzis uchodzilaby za delikatnie mowiac nieodpowiedzialna, kiedys lekarz powiedzialby, ze szczepienie podczas sezonu na chorobe sezonowa moze byc niebezpieczne ;-)