6,851

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

vega: program mozna zapisac ale jak zapisujesz dane? nie ma save state...

6,852

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

rewelacja. dokladnie taki jak trzeba.

6,853

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

witam,

czy i ktory z emulatorow c64 umozliwia deasemblacje i zapis do pliku.

ccs64 owszem umozliwi deasemblacje ale nie mozna (chyba) skopiowac wyniku ani zapisac.

pozdrawiam

6,854

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

takie sterowanie byloby wedlug mnie odrobine niewygodne. zeby wykonac zwrot w tyl trzeba by bylo obracac sie 'przez ramie' (2 ruchy) a jesli nie to tracimy jedna kombinacje joya na wziecie przedmiotu - jak wyobrazasz sobie zebranie przedmiotu i skok jednoczenie w wybranym kierunku? (bez tego gry nie da sie ukonczyc).

jak narazie:

1. mozliwosc wylaczenia/wlaczenia muzyki podczas gry (select/option)
2. mozliwosc wyboru koloru komnaty (start) - wszystkie komnaty tego samego koloru, oczywiscie czarny zostaje w 'nocy'.
3. dzwiek krokow troszke nizszy

6,855

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tylko na ekraniew tytulowym mozna muzyke wlaczyc/wylaczyc.

ok. pierwsza poprawka bedzie umozliwiala wlaczanie/wylaczanie muzyki podczas gry.

---
http://atari.pl/kl_pic.gif

6,856

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tak, mozna wlaczyc/wylaczyc muzyke w grze klawiszami select/option (na planszy tyt.).

no i chyba dzis jest ten wielki dzien ;-)

6,857

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

czyli nie kto inny tylko M$ :-) ... jetpaca tez oni trzymaja... co tu duzo mowic, dwa kolejne tytuly, ktore przygotowuje tez trzyma M$.

6,858

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tak, jest mozliwosc wylaczenia muzyki.

mam sygnaly, ze tlocznie w chinach pracuja pelna para wiec gra bedzie dostepna prawdopodobnie jeszcze w tym miesiacu :-)

6,859

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Urborg sie ucieszy ;-)

http://atari.pl/klmusic.rar

---
to nie jest wersja koncowa - brakuje jeszcze efektow dzwiekowych.

6,860

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

metoda, ktora zaproponowal Tebe sprawdza sie jesli panel i ekran gry mialyby ten sam kolor ale rozna jasnosc. jezeli jest inny kolor to tak czy siak beda schody. obrazek Uroborga - no zobaczymy :-)

6,861

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

http://atari.pl/kl1.gif

dodana animacja jak na zx dla sloce/ksiezyc, licznik fantow do zebrania. jeszcze scroll, muzyka i...
i koniec.

6,862

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

sorry maw ale nie kumam. po pierwsze to nie czesc izometryczna jest kolorowana, po drugie 'segmentowanie' - chodzi o rozdzielczosc pojedyncza pm i przesuwanie na dli ducha tak, zeby nie bylo zebow? nie warto - za duzo czasu procesora to zajmuje.

@tebe - mozliwe ze te elementy beda mialy kolor panela ale inna jasnosc.

6,863

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

'wydanie' gry sie przeciaga poniewaz beda glebsze zmiany w kodzie... najprawdopodobniej dodana zostanie rowniez animacja (slonce/ksiezyc) z zx spectrum, ktorej na bbc nie ma.

z kolorami i pmg jest tak, ze nie bardzo jest czas na dodatkowe dli - gra i tak chodzi wolno... ale przynajmniej muza bedzie niezla :D

6,864

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

http://atari.pl/kl.gif

6,865

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

w kazdej ksiazce o z80:


CPI searches starting at the memory location pointed to by the HL
register,  and  searches  for  BC number of bytes  for  the  byte
in register A.

A - (HL) and set flags on the result of this compare,  equivalent
         to CP (HL)
HL = HL + 1
BC = BC - 1

The flags are set as follows

C = no change
Z = 1 if A - (HL) = 0 else 0
P = 1 if BC <> 0 after instruction else 0
S = 1 if sign A - (HL) negative in two's comp, else 0
H = 1 if a half carry from A - (HL)
N = 1

CPD

CPD  is  the  same  as  CPI  except  that  the  HL  register   is
decremented;  HL = HL - 1. The flags are as for CPI.

6,866

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

http://atari.pl/bbc-ln.jpg

a tu czesc obrazka przed konwersja i po konwersji grafiki ('THE' jest w inversie...)
http://atari.pl/a8-ln.jpg
z kolorowa grafika z 6845 jest po prostu wiecej pracy.

6,867

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

mozna kolorowe przenosic tylko trzeba sie liczyc z tym ze cala grafike trzeba przekonwertowac bo inaczej jest zapisywana w pamieci a inaczej wyswietlana na atari... grafika z electrona (bbc i cpc tez) na atari wyswietlana jest wlasciwie jako znakowa (potrzeba troszke kopiowac zeby antic wyswietlal jak trzeba) no i sa pewne ograczenia ukladu min. rozdzielczosc... 6845 jest programowanym ukladem im wiecej jego funkcji jest uzywanych tym wiecej kopiowania na atari :( statyczne (nie scrolowane) bardzo prosto podkolorowac ale sa ograniczenia.

znajde dzis chwilke to zalduje jakis kolorowy obrazek i b/w z electrona to bedzie wiadomo o co chodzi.

6,868

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

ladny screen. proponuje zagrac w gre na emulatorze electrona i dopiero wtedy wybierac.
zapomnialem dodac jeszcze sim city
http://www.stairwaytohell.com/electron/scr/SimCity.gif
i owszem, niescrollowane gry mozna podkolorowac (w ograniczonym zakresie). najlatwiej przeniesc gre b/w, przy kolorowych CALA grafika musi byc zmieniana/konwertowana a to nie jest mile i latwe...

wracajac do KL.
troszke zmienilem wyglad panelu(liczniki itd) - bedzie blizszy temu z zx spectrum, pojawila sie mozliwosc dodania jednego 'licznika' moze to byc np. wspolrzedne komnaty podane jak na mapie stRinga, ilosc skladnikow jeszcze do zebrania, % ukonczonej misji, ilosc 'zaliczonych' skladnikow mikstury... co lepsze?

6,869

(96 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tak pytam, ile czasu zajeloby przekopiowanie blitterem 1 strony pamieci atari do pamieci vbxe i czy tyle samo co przeniesienie 1 strony z vbxe do pamieci atari?

zebym mial jakiekolwiek porownanie to moze wynik w cyklach zegarowych 6502 ?

6,870

(1 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

w numenie jest fajna kostka...
Rubik's cube
64x59, 10++, 2-3 frames
idea, code: Fox


http://www.flashgames4ever.com/game.php?id=435

moze udaloby sie jakos przekonac Fox-a zeby zasiadl do klawiatury?

6,871

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

oryginalny KL na bbc ma blad/hi stRing (po wejsciu na jedna plansze nalezy podskoczyc bo stracimy zycie i gra praktycznie sie zawiesi) wersja na atari nie bedzie miala tego buga.

6,872

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

HP Polska

6,873

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jesli tego typu konwersje gdzie 90% kodu jest zerzniete z oryginalu jest do przyjecia to nastepna maszna bedzie Acorn Electron.

przyklady, byc moze jest o co walczyc:

http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... arian2.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... er-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... atLynx.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... ge-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... te-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... pe-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... oscope.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... goblin.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... oblin2.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... erball.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... ia-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... y2-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... tNinja.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... Ninja2.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/scr/Meteors.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... ie-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/scr/Paperboy.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/scr/Predator.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... n3-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... rs-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... ommand.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... ilante.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... st-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/scr/Tomcat.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/scr/Vortex.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... ga-elk.gif
http://www.stairwaytohell.com/electron/ ... gy-elk.gif

dlaczego? poniewaz konwersje z bbc micro sa odrobine wolniejsze od oryginalu, natomiast konwersje z acorn electron beda dzialaly szybciej przez co mozna bedzie dokonac wiecej modyfikacji.

6,874

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

> A teraz? Każdy (no, miażdżąca większość) użytkownik Windows ma go w wersji XP

a wkrotce vista ;-) dlaczego? zacytuje list:

"Niestety nie ma już możliwości uzyskania sterownika dla Win 98, 98 SE, i ME w jakiejkolwiek formie. Wynika to z zobowiązań licencyjnych na jakich rozprowadzane były wyżej wspomniane systemy i ich części składowe. Microsoft zakończył wspieranie i dystrybucję powyższych trzech systemów. W związku z tym wykorzystywanie składników tych systemów przez inne firmy staje się nielegalne. Sterowniki xxxxxxx do systemów Microsoftu zawierają w sobie pliki, które są składową systemów operacyjnych Microsoftu. Jako że dystrybucja tych plików nie może być kontynuowana, również niemożliwe stało się udostępnianie sterowników."

6,875

(244 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

prewiev, jeszcze jakies detale i bedzie koniec.

http://pl.youtube.com/watch?v=194x8ybEltI