jak wygląda sprawa adresowania pamięci VBXE z poziomu Rapidusa, z jaką prędkością będzie odbywać się transfer
np. załadujemy pamięć Rapidusa klatkami animacji ,które będziemy chcieli przepchać do VBXE
1.77 ?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
atari.area forum » Posty przez tebe
jak wygląda sprawa adresowania pamięci VBXE z poziomu Rapidusa, z jaką prędkością będzie odbywać się transfer
np. załadujemy pamięć Rapidusa klatkami animacji ,które będziemy chcieli przepchać do VBXE
1.77 ?
a będzie wybór wersji językowej :)
czekamy za 500+ ;)
Heaven: "My IRQ loader based on HARD's Cool Emotion IRQ loader but expanded reads directoy entries... so loaders expect to have file order like it is in the ATR."
sugeruję odnaleźć HARD-ów i im nawrzucać, albo XXL-owi bo jest najbliżej ;P
jeszcze raz poprawka v2.0.3, wg moich testów teraz jest OK
po poprawce, mads 2.0.1 http://mads.atari8.info
taki kod generuje ostatni mads, jakiej wersji używasz Drac030 ?
mads 2.0.1 build 40 (28 Feb 16)
Source: D:\!Delphi\mads\test4.asm
1 FA FF blk sparta $0600
2
3 0600-0601> EA start nop
4 0601 60 rts
5
6 = 0602 krupa .ds 1
7 = 0603 strupa .ds 1
7 0602 FE FF 01 80 02 06 + BLK EMPTYp.s.
FSTRUCT gdzie znajdę ten program ?
działa, dla znaków $60..$7f, dzięki Mono, Fox
nie pamiętam abym wcześniej się z tym ograniczeniem spotkał, zbyt często zajmowałem się trybami kolorowymi ;)
p.s.
w załączonym przykładzie znak $21 ("A") i $60 zostaje zmodyfikowany, znak "A" ma przerwy, znak $60 tworzy ciągłe pionowe linie
człowiek uczy się całe życie :)
twoja wersja jest szybsza o 10 cykli
działa i ma się dobrze, może zacznij publikować swoje posty jak już będziesz świadom tego co robisz
w załączniku procedura realizująca wyłączenie tzw. badlines
czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego wiersze dla ANTIC = 4 są wyświetlane poprawnie, a dla ANTIC = 2 co drugi wiersz są obcinane
MadPascal 1.3.3 http://mads.atari8.info
najprędzej w planach jest biblioteka dla VBXE
przez Ilmenita ;) muszę jeszcze poprawić szybkość generowanego kodu coby dorównać kroku CC65 (-Osir -Cl)
1.2.8 http://mads.atari8.info
kolejna wersja 1.2.2, dodane typy ze znakiem SHORTINT, SMALLINT, INTEGER
jeśli kompilować program dla PC przez FPC (Free Pascal Compiler) to z przełącznikiem -Mdelphi, wtedy typy będą zgodne z Mad Pascalem (oprócz REAL oczywiście)
Mad Pascal 1.2.0
myślę że projekt dojrzał do odpowiedniego stopnia, instrukcja, kompilator na stronie http://mads.atari8.info
w przykładach m.in. gra SNAKE, program generujący fraktale FRACTAL, przykłady operacji I/O (pod emulatorem należy ustawić możiwość zapisu R/W dla ATR-a)
XBIOS reaktywacja ;)
zamówiona :) dzięki za link
chętnie dodam do paczki z Mads-em
:) jeśli Fox udostępnił takowy plugin do XASM-a to tym samym do MADS-a, MADS i XASM w jednym stali domku :)
w sile wieku, smutne :-(
kompilator i demo powstało w dwa tygodnie, łącznie z czasem na Głuchołazach, spodziewacie się 10 000 linii kodu, 200 stron instrukcji i kilka MB przykładów ?
czy ja komuś bronię żeby pisał sobie jakiekolwiek biblioteki
nic nie pisałem bo chciałem poczekać do pełniejszej wersji, tak będzie tego więcej, możesz też pomóc :)
POKE nie będzie potrzebne jeśli zostanie dodane ABSOLUTE
var COLBAKS: byte absolute 712;
COLBAKS = $88; // POKE już nie potrzebne
inicjowanie zmiennych globalnych (na lokalnych to nie działa)
var a : byte = $aa;
temp: array [0..3] of byte = ($c0,$40,$20,3);
optymalizacja kodu poprzez grupowanie rozkazów
tak, jest jeszcze wiele do zrobienia, aktualnie chciałem dodać READ, ale jeśli chcę to zrobić po "bożemu" przez K: to nie działa bez DOS-u, aktualnie na liście rzeczy do zrobienia jest USES, {$I FILENAME}, ABSOLUTE, READ / READLN
p.s.
w ACUSOL (taki ACTION na PC) występuje ten sam problem z pętlą której licznik osiąga maksymalny zakres typu licznika (0..255), będę podpatrywał ACTION
atari.area forum » Posty przez tebe
Wygenerowano w 0.089 sekund, wykonano 14 zapytań