Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 281 z 329)
mysle, ze czas zebys przynajmniej wspomnial ze jest mozliwosc uzywania pamieci vbxe jako !standardowego! rozszerzenia pamieci atari.
druga sprawa, skoro napisales program dla vbxe emulujacy gtia to czy jest szansa, ze pomyslisz o napisaniu rdzenia emulujacego przynajmniej czesc funkcji VIC II _
electron, prawde mowiac nie wiem o czym piszesz :-) nie przesledze teraz tez dokumentacji do vbxe ale czy przypadkiem pamiec z vbxe nie jest widziana jako 1 strona pamieci? gdyby tak bylo to juz jest niezle - co kulka linii obrazu przelaczalbym ta pamiec a dl antica tak napisal zeby wyswietlalaobraz tylko z tych 256 bajtow...
marzy mi sie obsluga grafiki przez osobny procek. tak - vbxe to robi ale ja bym chcial zeby mozna bylo samemu napisac program obslugi grafiki i wcale wielkiej mocy nie potrzeba...
tzn. program pisze dalej ale wiem ze do tego miejsca bede musial wrocic i poprawic...
indeksy do tablicy adresow pobierania danych ... obliczane sa w niezrozumialy dla mnie sposobm, a poniewaz nie moge zagwarantowac ze dane graficzne i tablice beda na swoich oryginalnych miejscach musze poswiecic wiecej czasu zeby to rozgryzc.
nie, z80 startuje od poczatku pamieci a w karcie pamiec rom ma byc na koncu... to ma byc procesor 6502.
gra ma juz 17 kb, ukonczona (liczac ilosc kodu potrzebna do tego zeby gra wystartowala/animacja) w 40%. teraz nie pojdzie juz tak szybko, napotkalem dosc powazny problem.
witam,
nie wiem czy da sie to zrobic... chcialbym takiego karta, ktory zajmuje miejsce carta od $8000 i od $a000 przy czym pamiec od $8000 bedzie jakiegos rodzaju ramem/sramem/ramem dwukanalowym czy jak to sie tam zwie a pamiec od $a000 to rom. pamiec od $8000 jest 'stronicowana'. to jest mysle w miare proste do zrobienia, a teraz...
- na karcie znajduje sie procesor ktorego program zapisany jest na romie od $a000 (atari) a dla niego widzany od $e000.
- procesor taktowany taka sama czestotliwoscia jak proc atari (jesli szybciej to leppiej) i pracuje w 'przeciwfazie' ??? nie znam sie na tym ale chodzi o to ze pobieranie/zapisywanie przez niego danych nie koliduje z normalna praca atari.
- ram dla tego procesora znajduje sie na karcie i jest widziany liniowo od 0-dfff (a dla atari jest stronicowany)
czy to jest wykonalne?
projekt jeszcze nie umarl ;-)

do pojawienia sie na ekranie sceny uprowadzenia ksiezniczki przeniesione jest 7% kodu i 4kb tablic.
czcionki pobralem z oryginalnego gng (z mame) a cyfry z gng wersji c64. niestety nie bedzie dzwieku a tym bardziej muzyki. nie ma na to miejsca. dobra wiadomosc jest taka ze wystarczy 64kb pamieci do uruchomienia.
http://atari.pl/jetboy.obx - poprawiona wersja
1. powiekszony magazynek do guna
2. kolozje dzialaja prawidlowo, powiekszony obszar zrzutu dla paliwa (o 2 px)
3. gra sama wylacza basic
4. poprawiony blad fazy 4 (ten sam co na zx)
5. podczas gry space to pauza, fire to kontynuacja
6. na planszy tyt. joy prawo/lewo - przelacza miedzy muza z fx a samymi fx
to chyba na tyle.
sory za pisanie pod soba ale jest mus.
znalazly sie bledy/niedociagniecia w grze i musze poprawiac. wkrotce ukaze sie bugfix do jetboya:
1. zwiekszyc magazynek
2. poprawic kolizje (zle dzialaja, czasem jetboy strzela a ginie zupelnie inny obcy)
3. wylaczyc basic podczas ladowania (jesli nie wylaczymy basica nie bedzie muzyki i pojawia sie smieci podczas gry)
4. blad w fazie 4 - ten sam, ktory jest w spectrumowej wersji - pomyslalem ze jednak trzeba to poprawic (wybuchajacy obcy nabija nam score)
5. dodac pauze do gry
jesli macie inne pomysly to jest ostatnia szansa.
---
czy warto dodac?
6. mozliwosc przelaczania muzyki / efektow dzwiekowych
nie dzielilbym skory na niedzwiedziu, jak g&g zobacze to uwierze :D
zx moze sie synchronizowac z ramka, przerwania tez ma, obraz buforowany tez byl symulowany (jet set willy ma 2buforowy obraz). jetpac byl napisany tak, ze nie dba o wyswietlanie obrazu w synchronizacji z ramka - zmieniajac to naprawde gra sporo zwalnia.
electron, nikt Ci niczego nie zarzuca, ja bardzo sie ciesze, ze ktos mi to zlozy, ciesze tym bardziej ze bedzie to osoba ktora vbxe zaprojektowala. chcesz to zrobic po cenie czesci tym lepiej dla nas, zarzyczuysz sobie zaplaty za czas i prace (powionienes) myslisz mniej bede Ci wdzieczny za to ze bede mial vbxe zamontowane?
ok. napisz ile mam doplacic.
witam,
probuję przeniesc ghost'n goblins na atari (wersja z zx spectrum), poczatek byl dosc prosty.

ale poczatki zawsze bywaja proste, zobaczymy czy uda sie gre ukonczyc. wymagania: najprawdopodobniej zgodne z a130, ale mysle tez nad innym rozwiazaniem a wtedy wystarczy 64kb.
to byl kiepski pomysl, trzeba bylo rozszerzyc opis ale nie kasowac wpisu self testu.
naglowek kolumny to rom i tam faktycznie znajduje sie selftest.
gdyby tak ktos chcial podmienic rom z umieszczonym programem zamiast selftestu to gdzie go wgra? w miejsce przez Ciebie wykasowane.
tak self test siedzi w romie od $1000 ale rom siedzi od adresu $c000 czyli $c000 + $1000 = $d000 - pod $d000 lezy selftest. kosc ramu zastepujaca rom tez ma adresy od $1000 (lub jak ktos woli $d000) mnie interesuje czy mozna zrobic tak zeby to nie 2kb romu bylo widoczne od $5000 tylko ram znajdujacy sie w tej kostce mapujacej caly rom wiec i to 2 kilowe okienko tez. wiem ze pewnie programowo tego wlaczyc sie nie da ale czy mozna to zrobic za pomoca lutownicy - odzalowalbym brak dostepu do romu z selftestem.
---
http://atariki.krap.pl/index.php/Mapa_pami%C4%99ci - tu jest ze selftest jest w adresach od $d000
zaraz bo czegos nie kumam. pamiec fizycznie znajdujaca sie pod adresem od $d000 po przelaczeniu bitu 7 w portb bedzie widziana od adresu $5000? standardowo rom z selftestem? mi chodzi o to czy mozna ta pamiec zamienic na ram tak jak wylaczajac rom z os i pojawia sie ram.
dlaczego? byla by dokladnie tak samo dostepna jak kazde rozszerzenie pamieci tylko ze pod adresem $5000.
ciekawi mnie co sie dzieje gdy np przelaczamy bank a130 $4000 i przy okazji bank $5000. a juz totalny odlot to zrobic w tych adresach jakas pamiec zapisywalna nieulotna i traktowac ja jak pamiec konsol na hiscory dla roznych gier ;-) ustawienia konfiguracji komputera :D
ok. jesli wylaczymy przerwania to dostajemy tez $fffa-$ffff
dzieki, jeszcze jedno male pytanie:
czy w obrzarze $d000-$d7ff znajduje sie ram tylko nie jest podlaczany? czy mozna dokonac takiej modyfikacji 'lutownica' ;-) zeby ta pamiec jednak byla widoczna w obszarze $5000-$57ff uruchamiana bitem 7 portb - tak jak sie to dzieje z selftestem?
Znalezione posty [ 7,001 do 7,025 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.234 sekund, wykonano 19 zapytań