7,126

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

sysinfo,

http://atari.online.pl/v01/index.phtml? ... fo#SysInfo

7,127

(38 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

xp, 2 rdzenie, 2%

rewelacja


---
zaladowalem adresik w ie i ponizej 1%

7,128

(6 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

kaz, masz w skrzynce zipa

7,129

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

poszperalem po sieci ;-) i znalazlem cos takiego:

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=fajfus&fid=120903

nie mam jak tego sprawdzic ale wydaje mi sie, ze programik robi to co trzeba i nie doda loga.

7,130

(60 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ale jak podwojenie? jedna linia bedzie jakos buforowana i 2x przesylana czy moze buforowana bedzie cala parzysta ramka a podczas wyswietlania nieparzystej co duga linia bedzie przesylania z bufora parzystej ramki na ekran co da podwojona rozdzielczosc, podwojona czestotliwosc ale mozliwosc zmian na ekranie po uplywie 2 zwyklych ramek ekranu atarki. czlowiek to ma wyobraznie ;-)

7,131

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ech....

ok. zrobie to, postraszylem Cie bitman fantem za taki programik, ale jak sie temu przyjrzalem dokladniej... wystarczy krociotki patcher w z80 i gierka bedzie smigala bez tego logo. programu dosowego nie oplaca sie przerabiac bo i tak nie zawsze logo sie pokaze...
cpc to fajna maszyna

--
kolejny szybki rzut oka i widze ze dosowy program tez sie da poprawic zeby nie wklejal logo ale nie jestem perzekonany czy autor by sobie tego zyczyl (dosc rozsadny readme - chcesz zeby logo sie nie pokazywalo? napisz swoj programik do konwersji - to mnie przekonuje ;-)

aby nie denerwowac nikogo, przerobie obraz kardridge konkretnej przekonwertowanej gry.

7,132

(31 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

macgyver napisał/a:

analogówka "robi" kolor

o! to moze wymienic końdensatora jakiegos, opornika czy inna cewke i zrobic na atari prawdziwe kolory? (czerowny:-)

7,133

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

bylo kiedys cos takiego jak xf35 kit, pilniczkiem i szpachla z xf551 robilio sie xf35

7,134

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

xf photoshoper?
xf35?

7,135

(31 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

TY! popatrz! nie trzeba!

OSZUKALI MNIE ! ! !

7,136

(31 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

tak, po pok. nie trzeba dawac spacji :p

7,137

(31 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a ja mam tlo szare czalkiem! czy ma znaczenie ze zaraz po uruchomieniu basica wpisuje pok.710,7; pok.712,5 ?

7,138

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

http://atari.pl/zxemul.rar - najnowsze wersje jetpac, deathchase, sir lancelot i pheenix.

Urborg napisał/a:

i do jakiego formatu to przerobić?

jakikolwiek tylko nie skany :-)

to kiedy? ;-)

7,140

(99 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

no dobra, antic co? co wymysliles.

7,141

(18 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

skad wiesz ze nie jest trudna? w kazdym badz razie puszczenie emulatora z gtia2 wplynie na jego popularyzacje

7,142

(99 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

haltowanie 6502 przez antic jest zwiazane z odswierzaniem pamieci czy z pobieraniem przez antic danych z pamieci? czy bedzie mozliwosc podsuwania anticowi w odpowiedniej kolumnie czytanie danych obrazu z innych adresow niz to wynika z dl?

7,143

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

to mi wygląda na parabolę szczęścia.

ksiazke dalem znajomemu (mieszkaniec rzeszowa) w poniedzialek ja dostaniesz.

7,145

(99 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

zgloszenie wyslalem mailem. czy bedzie mozliwosc instalacji gtia2 na jakims zlocie? samodzielna instalacja w moim przypadku nie wchodzi w gre

wyslij mi adres, jesli nie bedzie kroila mi sie podroz w Twoje rejony przez najblizsze dwa tyg. to podesle ksiazke poczta.... no chyba ze podjedziesz do Świlczy ok. 3 km (odbior wlasny) ?

7,147

(0 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

napisalem emulator procesora z80 na kanwie ktorego uruchomilem zx spectrum emulator (w innym watku i na atari.online.pl mozna zobaczyc jak dzialaja gry z zx spectrum uruchomione na tym emulcu) obecnie chcialbym opublikowac emulator z80 w najwygodniejszej dla userow formie (oczywiscie mozna go extractowac z tych gier ale  sa wygodniejsze metody - publikacja).

moja propozycja:
- z80 emulator jako osobny programik (wielkosc ok. 3 kb razem z tablicami)
- biblioteka rozkazow (osobno, poniewaz mozna emulowac inny niz z80 procesor)

emulator z80 posiada tablice skokow zawierajaca:
- procedure uruchomienia z80 (run_z80).
- procedure powrotu z trybu z80

      przyklad1:

      lda #0                            ; program 6502
      jsr run_z80                     ; uruchomienie z80
      xor a                              ; program z80
      ld (colbaks),a
      ret                                 ; makro $dd,$01 powrot do trybu 6502
      ldy #0                            ; program 6502

      przyklad2:

      lda <_z                          ; program 6502
      ldx >_z                          ; wartosci dla pc procesora z80
      jmp run_z80                   ; uruchomienie z80
_6  lda #0                            ;

_z   xor a                             ; program z80
      ld (colbaks),a
      jp _6                             ; makro $dd,$02 powrot do trybu 6502

roznica jest taka, ze w pierwszym przykladzie nastapi korekta pc procesora 6502, tak ze po powrocie z trybu z80 program bedzie wykonywany od kolejnego rozkazu (tym razem juz rozkazu 6502)

- procedury dodawania/aktualizacji rozkazow emulowanego procesora
- procedury aktualizacji pc emulowanego procesora

przyklad:
      ldy #$12                      ; kod rozkazu LD (de),a procesora z80
      lda <_z                         
      ldx >_z                       ; adres procedury obslugi rozkazu
      jsr update_z80               
     
_z   ldy #0
      lda z80_a
      sta (z80_de),y
      jmp z80_pc_plus1

i wlasnie zdefiniowalismy nowy rozkaz zapisujacy zawartosc akumulatora z80 do pamieci pod adresem wskazywanym przez pare rejestrow de proca z80, jesli masz 65816 zdefiniujesz sobie rozkazy korzystajac
z jego mozliwosci

procedur update jest 5 dla rozkazow zwyklych, i z prefiksami fd,dd,ed,cb (oczywiscie prefiksy tez mozemy zmieniac)

procedury aktualizacji pc z80 o 1,2,3 i 4 bajty

czy to wystarczy? jakies uwagi?


-- edit
sa dwie procedury aktualizacji pc: o 1 bajt i o ilosc bajtow zawarta w akumulatorze - to uklon w strone makrorozkazow.

napewno masz cos co mnie zainteresuje... pomyslmy... juz wiem, "czas", poswiecisz go troche na przerobienie ksiazki na postac elektroniczna? oddasz mi np. pdfa a papier zostanie u Ciebie.

?

ja tez nie oddam ale moge wymienic, jakie tam masz ciekawe fanty?

rzeszow troszke daleko ale bywam

7,150

(23 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

nie wierze w to co czytam

--
to nie koment do postu Sikora