Jeszcze istnieją dwa programy, które wymagają uaktualnienia w związku ze zmianami w sterowniku FXS. To są:
* rotozoomer.pl, "patriotyczny" zumek-rotatorek dla Atari z kartami turbo zrobionymi na 65C816,
* Let's Emu, emulator ZX Spectrum 48k dla maszyn jak powyżej.
Jedno i drugie można uruchomić na Altirze (zalecane jest włączenie max. pamięci liniowej, 65C816, 20 MHz oraz użycie pliku *.rom załączonego do r3d.arc jako systemu "Other"). Jeno Altirra nie emuluje Evie, więc muzyczki dla AY-greka będą na niej milczące. Takoż demo Lamersów 4D-demo na Altirze nie przechodzi do końca (a na Rapidusie owszem).
Wracając do Evie, zachęcałbym do zachęcania autora, żeby zachęcił jakiegoś producenta do wyprodukowania przynajmniej próbnej partii towaru.
Paczka z emulcem zawiera trochę programów na Spectrum, sporo z nich ma muzyczki na AY.