7,226

(15 odpowiedzi, napisanych Zloty)

a mozna wdepnac na godzinke, dwie, dobe, miesiac ?

7,227

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

zastanawiam sie nad puszczeniem zrodel, pewnie jeszcze sporo mozna przyspieszyc :)

7,228

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

PROBE Ty to masz leb jak sklep. wprowadzilem zmiany jakie podales.

taka niewielka zmiana jak by sie wydawalo a daje ogromnego kopa - 11%

trafiles w dziesiatke.


dl jest tak napisany zeby emulowal pamiec obrazu zx spectrum (tak dziwacznie oni tam maja)

7,229

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

zero optymalizacji, zreszta kod sie sam modyfikuje (przynajmniej w pierwszej czesci).

32kb alokuje to demko. czy wszystko tak bedzie chodzic? nie wszystko wogole bedzie chodzic.

7,230

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

ok. w archiwum jest .sna dla trumny i .obx dla atari

http://atari.pl/circle2.rar

moze byc?

7,231

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

a kto mowi ze jestem zaawansowany programista :)

7,232

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

zaawansowany programista nie zadawalby pytan heh

konwersja emulatorem... jest tak jak mowisz, trzeba uruchomic program i dopiero zrobic snapszota wtedy program na emulcu sie uruchomi, mam taki przypadek, ze po zaladowaniu tapa (program jeszcze nie wystartowal na spectrum) robie zapis do sna, pobieram naglowek i sam program ale on sie na atari nie pojdzie, gdy zrobie cos takiego po uplywie kilku ramek zxa i zamiast samego kodu programu zaladuje calego snapszota do atari to juz emulec chodzi bez problemu.

7,233

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

ta strone znalem... zasmuciles mnie. cholera to nic. trzeba bedzie zainteresowac sie innym formatem zapisanych programow z trumny.

--
ale moment. musi byc jakis konwerter tapow do innych formatow

7,234

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

.tap file format :( potrzebuje info o tym formacie... google mi nie pomoglo. jakby ktos byl tak mily i pomogl go rozgryzc...
do tej pory robie tak, ze uruchamiam program na emulatorze spektrumny i robie zapis do formatu .sna (.sna inkluduje do emulatora) ale to nie jest rozwiazanie.

sprawa kolejna to ay, czy jest sens dodawac to do emulacji? i slyszec pierdy bo nie sadze zeby udalo mi sie zrobic to co swietemu ?

7,235

(7 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

nosny temat te cale emulatory ostatnio :-) moze jakies demo o tym ktos napisze :DDDDDDDD

7,236

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

imposible, Draco bedzie tam 3 tygodnie wczesniej - jak przez caly watek ;-)


heh zarcik.

oczywiscie szacuneczek za to co draco robi i i tak jestem pod wrazeniem, chociaz jak dowiodlem demonizuje pewne sprawy ;-)

7,237

(15 odpowiedzi, napisanych Zloty)

a bedziecie miec karin maxi drive 3'5 ?

7,238

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

glupio wyszlo, dely, Twoja wypowiedz zrozumialem w ten sposob, ze moj emulator jest nie do uzytku. wymieniles jeszcze unusable..., jakos skojarzylem...

7,239

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

poszlo latwiej niz myslalem

tu wersja na spektrumne
http://pouet.net/prod.php?which=1995

a tu uruchomiona na atari
http://atari.pl/use.avi

bez zadnych numerow z makrami wyciaga 10% ale to chyba specyfika tego demosa ze uzywa akurat szybszych w emulacji rozkazow.

---
szybkosc zmierylem tak:
uruchomilem na zx emulu i na atari winplus ten programik, dalem zx emulowi 10% mocy i czekalem, po kilku chwilach emulce pokazywaly to samo (synchronizowaly sie) wiec mysle ze jest kolo 10%, avik byl nagrany ale moj komp pokazywal wtedy 95% szybkosci atari - zgrywanie filmiku chyba spowolnilo jego dzialanie. to tyle.

7,240

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

> Nawet by nie mógł.

tak, jestes najlepsiejszy. wiesz o tym prawda?

az tu czuje twoj bol ;-)


> a nawet BASIC ci nie działa...

nie wydaje mi sie zebym chcial nawet sprawdzic go uruchomic :-) basicowe gry? hmm neeeeeeeeeeeeeee

7,241

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

> To jesteś jakieś 3 tygodnie z tyłu za mną (jak przez cały wątek). Jeszcze jakieś tego typu nowości? :)

:-) spokojnie, nikt cie nie goni ;-) tylko ze ja w dwa tygodnie (lacznie z nauka asemblera z80) zrobilem emulca ktory jest szybsz :D

hmm, ok. siade zaraz i cos sklece :-) i nie bedzie to skrinszot ;-)

7,242

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

> realizujesz częściowo założenie Lao...?

jeszcze nie, to sporo pracy i wlasciwie jeszcze nie wiem jaka forme ostateczna przyjmnie use;-) moze to bedzie patcher do zxprogramow, moze cos innego...
z makrami kiedys powalcze, na pewno w pierwszej wersji to bedzie reczne patchowanie... ale do tego jeszcze dluga droga, kto wie moze wczesniej pokaze sie f7 :-)

> 7% to już nie jest źle. Może jakaś publiczna wersja z linkami do tekstówek jakiś...?

cos wyszukam, hmmm moze nawet znalazlem :-) :

> Popatrz sobie, ile czasu po wydaniu komendy CIRCLE Spectrum "myśli", a ile czasu rysuje...

tak... no to sprawdzimy ;-)

tu sa jakies circlesy:
http://pouet.net/prod.php?which=1995


jesli mi sie uda uruchomic to na use, pokaze, jesli nie... to nie pokaze ;)

7,243

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

nie, no luz. pracuj w spokoju. ja tym czasem w swoim unusable spectrum emulatorze dokonalem kilku malych poprawek, przyspieszenie petli dekodujacej, dodanie pracy krokowej i mini :-) monitorek rejestrow i stosu. cos czuje ze przekrocze 7% :-) jutro (dzis) testy i moze cos puszcze swierzego :-)

7,244

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

blednym zalozeniem jest ze doping ci pomaga? czy ze agresywny dopin pomaga, a moze wcale nie pomaga a wrecz przeszkadza? no chyba ze doping nie wplywa wcale na temp? nie zakladam ze odpowiesz bo to moze byc bledne zalozenie ;-)

7,245

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

mam nadzieje moj agresyny doping pomoze ci szybciej skonczyc emulator i pokazac jak z zalozenia wolny program popedzi niczym wiatr ;-)

7,246

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

> Jeśli o mnie chodzi to ja wolę 6% Speed Emulator, na którym będzie działać wszystko, niż 15% Speed, na którym będą działać gry, wybrane.

Draco nie sadzisz, ze 6% jest nie osiagalne przez Twoj emulator? jesli chcialbys wyjsc powyzej 5% musialbys nie sprawdzac rejestrow indexowych z80, ale jesli je sprawdzasz i korygujesz (wymagane w Twoim przypadku) latwo mozna napisac program, ktory sie nie uruchomi na tym emulatorze. cos mi sie wydaje ze to zauwazyles i dlatego wspominasz "zaprogramuje się to wszystko od nowa i inaczej".

jak myslisz? w ktorym miejscu sie myle?

7,247

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

nazwa mi sie podoba :-)

7,248

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

> (oraz ile tego ci się zmieściło w pamięci, zob. posty #3 i #107).

zob. post 108 (kolejny raz tym razem ze zrozumieniem) i 114
prosciej: nie potrzeba pakowac calej emulacji tylko to co jest potrzebne do emulacji konkretnego programu.

7,249

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

idee 'zakumalem' wczesniej, dwa posty temu idea zostala nazwana jit :-)

7,250

(273 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

> Zob. post #108 i nie trac watku własnych wypowiedzi.

Tez powinienes przeczytac

> Co do JIT-a, zob. post #3 i #107

obejrzyj tez wiki