7,451

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jaki balagan, gierce masz poukladane jak sie patrzy, siedzisz i ciupiesz w rozne sudoku. klasyka.

kolo na zdjeciu... kolejny, ktory chcialby byc taki jak ja... imitatorzy

7,452

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

moze nie wielu to zainteresuje, ale... jak juz kogos wciagnie:

http://www.sudokuspelen.nl/

hardcore

7,453

(16 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

czegos tu nie kumam, prosze o wyjasnienie mi tego dokladniej

z tego co powyzej czytam (inverse i male) rozmawiacie o bicie7i6 znaku a mi chodzi o cialo znaku

znak A:

00 00 00 00
00 01 10 00
00 11 11 00
01 10 01 10

itd...
jesli jest jak mowi Fox w pierwszej czesci to kombinacje 01, 10, 11 beda w kolorze ale 2 razy szerszy pix.

tak?

7,454

(16 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

czesc,

mam pewien problem, niemam dostepu do sprzetu i emu wiec sam nie sprawdze

gr.0
01010001
ten bajt w trybie gtia podzielony bedzie na nibble
0101 0001 (numery kolorow) i wyswietlony

a co sie stanie przy
gr.2
bajt 01010001 jest dwa razy szerszy, jak zostanie podzielony i wyswietlony? bo rozumiem ze dwukrotnie szerszy gryb gtia nie bedzie wyswietlany

01 01 00 01 ?

jak to bedzie wyswietlane?

7,455

(21 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

info potwierdzone - czekamy do 20 sierpnia, pov ma wakacje.

7,456

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

sprzetowy p2c ?

7,457

(37 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

mozliwe, dawno juz nie grzebalem w action ale z tego co pamietam, uzywajac poke nie mozna bylo pisac przerwan dli natomiast korzystajac z zmiennych adresujacych bylo to mozliwe z czego wnosze, ze jednak musialo to byc szybsze conieco. nie pamietam dobrze ale chyba poke bylo wolniejsze wiecej jak 10 cykli a robiac jak mowie kod wyglada tak: lda #xx; sta $xxxx.

7,458

(37 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

hehe. czeskie bledy, tez musze sprawdzic kolejnosc odczytu :-)

@ilr: w action! nie uzywa sie peek i poke tylko adresowania zmiennych, kod jest krotki i szybszy

7,459

(37 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

duzo, gadza sie, ale jak mowilem, powklejane czesci kodu linijka w linijke BEZ optymalizacji

7,460

(37 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

od pewnego czasu tworze sobie biblioteke funkcji, operacji na tablicach, petli c przepisana na asemblera, to pomaga.. mozna ukladac sobie program z 'klockow' - sprobowalem z tym programikiem i wyszlo mi ze kod wynikowy ma troszke ponad 260 bajtow a fps: 3084 co pozwala domyslac sie ze raczej dziala poprawnie - zachowane typy danych i zero optymalizacji, oczwiscie nie o to chodzi... chodzi o to ze cc65 generuje strasznie duzy kod. DLACZEGO

7,461

(37 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ile b ma kod wynikowy?

atari bylo w pewexie w 1986 na bank ale czy wczesniej to nie wiem

7,463

(21 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pov milczy, chyba ma wazniejsze sprawy, ale spoko, pewnie z 2 tyg. polezymy brzuchem do gory i sie wezmiemy ;)

7,464

(21 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

brak grafiki... nie ma jak dalej luszyc

7,465

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

http://www.atarimania.com/lst_soft-MENU ... -1978.html

7,466

(221 odpowiedzi, napisanych Zloty)

kurde... moze tez wstapie na pare godzin, mam nadzieje bedzie vbxe.

tylko do testow, mysle, ze na "rynku" sa werpy np 4mhz. pisac i tak by trzeba bylo na 14mhz

tez wezme eglemplarz, dostarcze czesci jak kolega wyzej. dodatkowo chcuialbym przelacznik (dzielnik zegara?) /2 /4 /8 czyli 14/2 14/4 14/8

7,469

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

miejsca Ci w sieci na oficjalna prezentacje dosyc.

7,470

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

mam nadzieje nic mnie nie ominelo i termin wydania dopalki na wakacje bedzie dotrzymany?

7,471

(20 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

ponawiam pytanie, czy ktos w pl ma stacje karin maxi? testowalem dyskietke u Pina i nici z tego, musi byc karinka...

7,472

(116 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

no i testuje czy masz konfiguracje ze sprawnym lub nie ukladem gtia.

tak offtopicznie z deka ale odnosnie zdaje mi sie tego co czytalem wyzej o opoznieniach itpwewnatrz ukladu:
http://www.atariarchives.org/cgp/Ch02_Sec07.php

7,473

(81 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

przydalby sie generator kodow do nibbly ;)

7,474

(81 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

ale przynajmniej podopowiedz w ktorej dziesiatce leveli

7,475

(21 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

pisze sie, brakuje praktycznie juz tylko procedur kolizji wystrzelonej kulki i kolejki kulek.

roznice miedzy oryginalem (poki co):

1. tylko kolejka kulek, ktora sie porusza moze "przyciagac" inny kawalek kolejki kulek (jesli maja ten sam kolor na koncach) w oryg. nieruchome tez sie moga przyciagac.


--- edit

pkt 1 nieaktualny, bedzie jak w luxorze

--- edit

sie napisala, i dziala... zaczynam przepisywac na atari, mam nadzieje tez bedzie dzialac... nie jest taka prosta jak poprzednie...

--- edit

czas juz na grafike leveli, rozrysowanie tras, kod programu scisle zalezy od ukladu tras :( niestety tak musi byc aby zachowac odpowiednia plynosc gry.