Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 3 z 117)
POP był pisany w tymże assemblerze
i zostańmy już w tym bezpiecznym obszarze
słyszał ktoś o wspólnym mianowniku?
przez X uruchamiasz, ma się rozumieć
są 2 wersje 6502, 65816 (obie grają z użyciem IRQ, 6502 może się nie wyrabiać, 65816 się wyrobi)
jest jeszcze Inertia Player, tutaj IRQ nie jest używane
z okazji FujiCup Tony stał się darmowy
tutaj możesz wyrazić swoją wdzięczność w głosowaniu
https://fujicup.pl/
chwała Tobie za tak duży wkład :)
https://github.com/tebe6502/Mad-Pascal/ ... 64/c64.hea
.macro basic_start(addr)
.word upstartEnd // link address
.word 10 // line num
.byte $9e // sys
?a=0
?b=0
?c=0
?d=0
?e=0
?v = %%addr
ift ?v>=10000
?a=?v/10000
?v=?v-(?a*10000)
eif
ift ?v>=1000
?b=?v/1000
?v=?v-(?b*1000)
eif
ift ?v>=100
?c=?v/100
?v=?v-(?c*100)
eif
ift ?v>=10
?d=?v/10
?v=?v-(?d*10)
eif
?e=?v%10
dta ?a+$30,?b+$30,?c+$30,?d+$30,?e+$30
.byte 0
upstartEnd
.word 0 // empty link signals the end of the program
.endm
zamiast poprawiać grę zainwestuj w siebie BTC, idź do lekarza
taki myk, w sprawie plików PT2, PT3
Vortex Tracker 2.6 pozwala eksportować do PSG, więc wczytujemy PTx, eksportujemy i mamy możliwość odtwarzania PSG
https://github.com/ivanpirog/vortextrac ... /tag/dev22
źródełko muzyki m.in. https://zxart.ee/eng/music/mainpage/
6502 za szybki dla STE musieliby zrobić animację ;)
kiedy trybut Numena na ST/STE ?
animacja kostki Rubika? na Atari to jest liczone, na C64 przeliczone
Crysis dla Amigi to też trybut ;), sekwencja animacji z gry, stop klatka strzelamy prawie jak w Operation Wolf i jedziemy dalej
seabrush to nie osoba tylko AI ;)
willy napisał/a:Istnieje jekis PACKER ktory w miare szybko jest w stanie oakowac dane na 6502?
RLE zdecydowanie, można w locie pakować, depakować
coś bardziej wyrafinowanego i szybkiego, LZJB https://en.wikipedia.org/wiki/LZJB
moduł LZJB FreePascala przeniesiony do MadPascala
https://github.com/tebe6502/Mad-Pascal/ ... b/lzjb.pas
różne przykłady dekompresji lub kompresji
https://github.com/tebe6502/Mad-Pascal/ ... ompression
Laoo popełniłeś emulatora Lynxa? to teraz dodaj parę fancy features i startujesz z fantasy console :)
ja widziałem jak dotąd IF-y, np. kod cc65
umul8x16r24:
umul8x16r16:
sta ptr3
stx ptr3+1
umul8x16r24m:
umul8x16r16m:
.if (.cpu .bitand ::CPU_ISET_65SC02)
stz ptr1+1
stz sreg
.else
ldx #0
stx ptr1+1
stx sreg
.endif
Holy Inquisition knows your address, expect visitors
coś czuję że Mortal Kombat wyjdzie na ten rdzeń :)
a kolizje sprzętowo przez VBXE? czy programowo przewidujecie? obecnie w przypadku detekcji przez VBXE paleta kolorów jest rozdzielona na kolejne sprity, ayby można było to sprzętowo realizować
no ale taki Mortal Kombat to bardziej przez hitboxy
p.s.
czy Wy nie knujecie z myślą aby zrealizować 'fillpolygon' jak ma to miejsce na Lynxi-e, przez 2 sprity trójkątne ?
rozmiar sprita będzie dowolny? jak ten system będzie rozpoznawał rozmiar jak dostanie PNG 'sprite sheet' z N-liczbą klatek animacji ? Aseprite pozwala generować 'sprite sheet' pionowe i poziome...
to będzie coś na wzór ZX Next, razem z tytułem produkcji jest informacja jaki firmware trzeba wgrać aby tytuł zadziałał
to musi być nowy rdzeń niezależny od istniejących, ponieważ do istniejących nie ma możliwości dodać czegokolwiek z braku miejsca
tak, to dobry pomysł pytać się wielbicieli Basica o kompresję spritów, jesteś nie z tej Ziemi Laoo
Znalezione posty [ 51 do 75 z 2,918 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.201 sekund, wykonano 14 zapytań