51

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

lopez napisał/a:

No ja chyba wyraźnie napisałam, że biorę :-/ tylko czekam na kontakt od damanloox aby ustalić szczegóły

Sorry ale trochę nie rozumiem @lopez .
Nie widzę akceptacji sprzedaży od @damanloox  w  ogłoszeniu .Z tego co ja widzę to napisałeś , że chcesz sfinalizować na koniec sierpnia itp . Ja płacę i odbieram od ręki .

52

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Również  jestem zainteresowany zakupem.

53

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jer napisał/a:

Kalibracja głowicy wymaga odpowiedniego wyposażenia warsztatu. Najlepiej oscyloskop, dobry praktyk poradzi sobie z analogowym miliwoltomierzem. Trzeba mierzyć amplitudę sygnału na pinie 16 lub 17 układu U2 MC3470AP. Głowicę ustawiamy obracając silnikiem krokowym napędzającym wózek głowicy. Trzeba poluzować wkręty mocujące od spodu napędu i ustawić na maksymalną amplitudę pomiaru. Śrubki dokręcić. Potem ustawić sensor ścieżki zerowej tak, żeby głowica ustawiała się nad ścieżką 00 a nie 01 czy -01. Robota trudna i żmudna, ale da się zrobić. Pomijam tu ustawianie azymutu i innych parametrów, bo zbyt skomplikowane.

Ok dziękuję @jer za wskazówki stacja żyje .

54

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Odświeżę trochę temat odnośnie kalibracji głowicy w CA 2001 .  Perinoid mam pytanie czy udało ci się tą stację skalibrować . Akurat trafiła mi się ca2001 z podobnym problemem uszkodzona  taśma przenosząca napęd z silnika krokowego .
Taśma już wymieniona dawca Atari 1050 . Ca2001 w sumie się uruchamia wózek głowicy działa na wyswietlaczu pojawia się sektor 00- 39 po tym błąd G5 ( get- odczyt , 5- nie znaleziono sektora ) . Nie czyta mi wcale dyskietek tak jakby nie znajdował ścieżki zerowej .
- Sprawdziłem układ wzmacniacza stacji wyjście noga 16-17 brak sygnału podczas odczytu z głowicy .Tu posiłkowałem się filmem :
https://www.youtube.com/watch?v=0COTMI2Gx80&t=1406s

-Po braku odczytu wnioskuję ze coś jest dodatkowo uwalone.

55

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Temat ogarnięty do zamknięcia .

56

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Ogólnie myślałem o zakupie sprawnego oryginalnego Freddie .Ewentualnie jakiś sprawdzony zamiennik.

Jak w tytule kupię układ do Atari Freddie C061922 C061991. . Jeśli ktoś posiada w rozsądnych pieniądzach proszę o kontakt.

58

(5 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Również polecam x_angel  .Tym razem nie kupowałem ale z tym kolegą już mam parę transakcji za sobą .Zawsze pełen profesjonalizm .

59

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Karta PC Vortex Golden Gate 386 do Amigi .

https://www.ebay.pl/itm/204702701061?itmmeta

Tu dzisiejsza licytacja tylko tu karta do naprawy:

https://www.ebay.pl/itm/335447124827?itmmeta

60

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

.

200+ paczkomat

62

(95 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

grzegorz81 napisał/a:

Wygląda super. Proszę o dane do przelewu za 2szt. PCB + koszt wysyłki. Jeśli to możliwe to paczkomat. I jeszcze jedno potrzebowałbym również obudowy 2szt. do tego cart-a, proszę o namiar gdzie lub od kogo.

Obudowy pod tego carta dostaniesz u użytkownika forum  @Sikor

63

(95 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Super wyszło :-)  . Ile finalnie wyszło za sztukę ? Moje przekaż dla @Sikor .Zaraz jak coś zrobię przelew .Pozdrawiam

Ogólnie cena za te kasety spoko . Wrzuciłem link jak by ktoś był zainteresowany nowymi .Choć już Janusze biznesu z allegro robią robotę :-)

https://allegro.pl/oferta/kasety-magnet ... 4880554891

Jak by ktoś szukał nowych kaset to obecnie na amazonie.pl  jest fajna promocja :

https://www.amazon.pl/dp/B00006IAAL?tag ... =525234029

66

(323 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

AS... napisał/a:
kismet75 napisał/a:

Zrobiłem dwa komplety płytek . Wielkie podziękowania dla Mq za udostępnienie projektu oraz dla madness77 za ogarnięcie PCB oraz za pomoc w zaprogramowaniu  GAL20V8 . Proszę  się nie śmiać z moich lutów dopiero się uczę .

https://images91.fotosik.pl/702/c314a1ca05059bdf.jpg

https://images90.fotosik.pl/703/d9e059b3e4655291.jpg

Hej a pamiętałeś o mnie :)

U mnie one już uszczęśliwiły dwie smutne atarynki :-)  . Ja się na nic wcześniej nie umawiałem . Jestem początkujący amator kabli . Głowę chłopakom na forum zawracam ale przy okazji coś się uczę . I takie pomocne forum mi się podoba.

67

(2 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Rezerwacja

68

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Fajnie ,że to wina kabelka i temat rozwiązany . Sikor dobrze diagnozowałeś :-) ogólnie zwarcia na przewodzie nie było tylko ten kabel był robiony innym schematem . Mam kilka sztuk Atari 520-1040 i tylko na tym jednym Stefanie takie cuda .Ogólnie teraz po zmontowaniu nowego kabelka widoczna jest lepsza jakość wideo . Zastosowałem rezystory 3 x 150Ω . Ogólnie nauczka na przyszłość sprawdzać przewody  :-)

69

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Temat rozwiązany jednak winowajca tego problemu okazał się  kabel RGB Scart . Kabel kupiony jakiś czas temu na allegro . Zrobiłem nowy kabelek w/g poniższego schematu i wszystko śmiga .

link:
https://info-coach.fr/atari/hardware/interfaces.php

70

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

goolash napisał/a:
kismet75 napisał/a:

....na chwilę mignie biały ekran następnie jest czarny ekran ...

ciekawe, czyli komupter startuje, ale cos przeszkadza mu w czytaniu romu ewentualnie utknął w trybie hi-res.
ekran jest czarny w białej ramce, czy po porstu caly  czarny ?
Słychac prace stacji dysków ?
Rom jest sprawny i zamontowany poprawnie ?

Komputer startuje , słychać flopa . Mignie na TV biały ekran i po chwili czarny . Ekran nie jest czarny w białej ramce ( taki objaw to coś z pamięcią) . Jutro przyciągnę SM124 to go profilaktycznie sprawdzę pod monitorem . W sumie rom też mogę profilaktycznie sprawdzić . Rom podmienię na sprawdzony z innej płyty .

71

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

perinoid napisał/a:

Tak, potrzebujesz drobnej modyfikacji. Np. takiej.
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=11202


Chodzi ci o taka modyfikację ? link poniżej :
https://forums.atariage.com/topic/28978 ... on-amazon/

Diody 1N914 x2

Tranzystor 2N3904

Rezystor 100 omów

Rezystor 150 omów

Rezystor 10 kiloomów

U mnie na tej płycie Q12 oraz R125-127  jest w rejonie c070714-001 zerknij czy to nie to samo ?

72

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Sikor napisał/a:

Nie ma czegoś takiewgo jak wersja HiRess. Sprawdź, czy nie masz zwarcia pomiędzy pinami - nie pamiętam już na którym, ale w gnieździe monitorowym jest PIN Detect, który wykrywa, czy monitor jest Hiress czy Low ress. Ewntualnie przedzwoń jeszcze kabel, bo zwarcie równie dobrze może pochodzić z gniazda EURO, trzeba wtedy przeciąć jedną żyłę, dobra, znalazłem: http://atariki.krap.pl/index.php/Gniazdo_monitorowe - pin 4.

Właśnie sprawdziłem nie mam zwarć na gnieździe monitorowym jak i również na kablu RGB. A nie jest to przypadkiem ten rodzaj płyty przemysłowej ? Po niedzieli przytargam monitor Atari sm124 i sprawdzę go pod monitorem .

Atari 1040 STF po podłączeniu do TV poprzez RGB Scart na chwilę mignie biały ekran następnie jest czarny ekran .TOS wyjęty z podstawek układy przeczyszczone.  Jest to Atari bez modulatora . Atari raczej sprawne stacja dyskietek działa . Podejrzewam ze jest to wersja  Hi-Res jak go odpalić w trybie LO RES . Kabel RGB Scart sprawny działa bez problemu z innym Atari. Poniżej płyta główna pacjenta.

Płyta poniżej i miejsce modulatora .

74

(21 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

artik-wroc napisał/a:

Pewnie trzeba wyciągnąć L51 a przewody od flopa wstawić pod złącze zasilacza, jak jest nawet gotowe miejsce na płycie.

Flop podłączony wszystko jest już ok. Dziękuję i pozdrawiam.

75

(21 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Wylutowany L51 Atari pokazuje poprawnie 4mb .  Natomiast faktycznie brak jest zasilania na stację dyskietek . Ktoś podpowie jak odciąć 1mb na tej płycie . Płyta C070789-00 REV F2 zdjęcie post 15.