726

(77 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dzięki Sikor za poświęcony czas! Jednocześnie namawiam na dalsze poszukiwania.

727

(3 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Altirra ma chyba wszystko, czego potrzebujesz. Do tego dodatkowo: https://sourceforge.net/projects/c64-debugger/

728

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Cyprian napisał/a:

Commodore 1081 to inny monitor.
https://gona.mactar.hu/Commodore/monito ... umber.html

No raczej nie. Tył 1425, gdzie są złącza jest niemal identyczny jak 1081. Podobnie jak potencjometry na froncie.

https://i.imgur.com/PKlWOhC.png

729

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

SC1425 wygląda niemal identycznie jak Commodore 1081. Z tyłu brakuje tylko wejścia CVBS i audio. Może tylko na płycie nie zamontowano złącz cinch, a elektronika jest. Warto obejrzeć zdjęcia wnętrza.

730

(77 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Chodzi o fejka, który ma tylko obrazek i woła o hasło.

731

(77 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

A nie wolałbyś wrzucić kasetki w pakę i przekazać mi do zgrania? Albo może komuś z Warszawy, może by było szybciej niż za następne 10 lat ;)

732

(77 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Sikor, czy mógłbyś wznowić poszukiwania?

Jednocześnie przyznaję sobie złotą łopatę.

https://i.imgur.com/Hzh0niW.png

733

(37 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

laoo/ng napisał/a:

Stwierdziłem, że jednak najpierw zrobię zapis w pluginie packera zamiast robić plugina filesystemu dla kart SD, bo jak mam coś psuć, to wolę psuć pliki od zawartości karty SD.

Popieram, bardzo dobre podejście!

734

(16 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Aukcja zakończyła się niestety z jeszcze wyższą (i to dużo wyższą!) ceną. Ciekawe, czy ktoś tyle zapłaci, czy może za wysoko ustawił snajpera?

Dodam może jeszcze, że na wymianę mam inne kasety KAW:

- Polskie Logo (sprawdzone, wczytujące się),
- Hexan (sprawdzone, wczytujące się).

Wymieniam się WYŁĄCZNIE na gry z pierwszego posta.

Poproszę.

736

(37 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Ooo! Co za piękna informacja, dzięki!

Great news Thom! Cheers!

Bardzo fajny projekt!

739

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Oczywiście, że będę walczył z realnym magnetofonem.

Niestety nie zachowały się moje kasety, nie mam kontaktu z osobą, której sprzedałem swój sprzęt :(

740

(16 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Supcio, niestety cena już na początku jest stosunkowo wysoka i na dodatek ktoś licytuje. Będzie ciężko :(

741

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Senkju, jak nie wiem co. Odpisałem mailowo.

Krótki napisał/a:

A tak z ciekawości - na chu^Holerę Ci te nagrania w XXI wieku? ^_^ Chodzi tylko o archiwizację, czy coś więcej?

Ponieważ jeszcze nikt nie wrzucał nigdzie gier przerobionych pod AST, a wiem, że takie istniały, względnie miały powstać.

742

(16 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Dziękuję!

Proszę dodać cenę, ponieważ "zaraz się zacznie" ;)

744

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Sprzedane dla tego Pana.

Sprzedam cztery kasety dla ZX Spectrum, jak na zdjęciu. Dostałem je "w komplecie" z innymi, które mnie interesowały. Defenda ma wyszczerbioną obudowę od opakowania - kasety są bez zarzutu, poligrafia również.

Być może ktoś lubi takie znajdźki.

Cena: 20 PLN za komplet (cztery sztuki) + koszty wysyłki wybranym przewoźnikiem wg cennika (paczkomat 12 PLN, poczta 14 PLN). Wystawiono również w innych miejscach.

https://i.imgur.com/72GvBKH.jpg

746

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ZTCP, to Seban kiedyś wspominał, że używał na początku swojego atarowania szpulowca :)

747

(162 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Panowie, na wszelki wypadek uprzejmie poproszę o trzymanie się tematu. Bardzo bym nie chciał, żeby wątek o Ricku zmienił się na wątek o tym czy należy uwalniać źródła, czy nie.

748

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Szukam gier, które zostały zmodyfikowane przez AS. Ten wątek dotyczy gier przerobionych pod system AST, gdybym chciał znaleźć gry pod KSO, to bym to napisał.

749

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

KSO jest zgodne sprzętowe z AST. Żeby ładować programy nagrane w KSO na magnetofonie AST wystarczy na początku wgrać wspomniany loader "SYSTEM CONVERTER" autorstwa *Ajka.

Niemniej proponuję trzymać się tematu wątku, a o zależnościach i KSO opowiadać w innym.

750

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dziękuję w imieniu mojego magnetofonu i kartridża z AST!