7,576

(157 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

a z "tetrisami" za wylaczeniem <bacznosc>getris, warsaw tetis</bacznosc> jest inaczej ?

7,577

(157 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

no coz, bardzo mi przykro, w takim razie bedzie kolejny "klon tetrisa".


ps. na atarce jest wiecej "pinbali" niz "tetrisow".

---- edit

zuma deluxe? banalne.


;-)

7,578

(157 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tam nie mozesz postawic klocka pionowo, troche to dziwne, poza tym znikaja ulozone podobnie jak trixie pion, poziom + ukos, brak specjalnych. doskwiera brak kontroli nad ukladanymi klockami.

--- edit

nie tetrisa, chyba ze brac pod uwage ze tu i tam studnia ;-) w flower power mozna robic bardziej skomplikowane uklady (tak mi sie wydaje) klockow, ktore maja "zniknac". warto zagrac - link podalem.

7,579

(157 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

wlasnie zagralem w trixa, czym sie rozni? - nie mozesz obracac klockow, znikaja tylko ulozone pionowo, pozniomo lub na ukos.

--- edit

nie widze tez klockow specjalnych

7,580

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

hmm :p ja chyba tez bede potrzebowal sid2pokey :-)

7,581

(157 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam,

http://www.king.com/opengame.jsp?gameId=12  - z instrukcji nie wyczytasz jaka jest miodna. warto zagrac.

udalo mi sie napisac taka gierke w c i jest realna szansa ze uda sie rowniez przepisac ja na 6502. jesli uda sie projekt zakonczyc czy jest ktos chetny na napisanie muzy?

pozdrawiam

7,582

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

tebe napisał/a:

Akurat obecnie razem z Vidolem pracujemy nad pewnym tytułem z C64 i Sid2Pokey jest jak znalazł.

co Wy tam po nocach dlubiecie? mozna wiedziec?

7,583

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

tez mi sie to za proste wydaje. sukcesem by bylo ponizej 80% rastra

7,584

(55 odpowiedzi, napisanych Zloty)

kiedy bedzie mozna obejrzec produkcje ?

7,585

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

> co jest lepsze SID czy POKEY

lepszy czy gorszy, grunt, ze to my mamy Świetego

7,586

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

:-)

jestem zainteresowany. czasem robie jakis programik i mam problem z namowieniem atarowkich muzykow do napisania muzyki... byc moze sid2pokey rozwiaze mohe problemy :-)

ile czasu procesora zajmuje odgrywanie sidow? jesli sid zawiera kilka utworow to mamy mozliwosc odgrywania konkretnego?

pozdrawiam

7,587

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

cedyn napisał/a:

jak masz wersje z niesmiertelnoscia, to czy moglbys mi ja podeslac na maila ?

http://patch.atari.pl

wybierz druida i jedziesz ;-) - niesmiertelnosc, liczniki na maxa + ewentualnie nieskonczenie wiele kluczy, golemow, chaosu, amunicji ...

---
mapa z c64 jest dobra - wlasnie przeszedlem druida

7,588

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

poszukam, kolo poniedzialku cos podesle

7,589

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

zrobilem sobie kiedys niesmiertelnosc do druida... gra jest fajna przez pierwsze 2-3 fazy, pozniej potwornie monotonna, lepiej zapamietac ja z 1 i 2 levelu i dac spokoj. mapa pewnie podobna do tego: http://www.mameworld.net/retroview/c64/druidt.htm

7,590

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jako pamiec dodatkowa? a jest mozliwosc odczytywania pamieci vram?



-----

no chyba jest posrednio przez kolizje - przeuwasz 1 pixel przez cala pamiec i detektcisz kolizje

7,591

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

deeper dungeons. wiem, dodatek do gauntleta. jeszcze do wczoraj wierzylem ze jest gauntlet 2 na atari...

7,592

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

moze byc problem z rysowaniem wektorow, w rejestrze mode moze da sie zakodowac przyrost adresu docelowego? nie tylko +/- 1 dla x lub y? - moglo by sie okazac ze grafika wektorowa na vbxe bedzie z 4 razy szybsza! albo zmodyfikowac dzialanie fill (bit 4 wolny) - tylko do odcinka. wprowadzenie delty daloby wieksze mozliwosci - chyba... chcialbym zapytac: jak narysowac odcinek na vbxe?

7,593

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

czy blita mozna robic z/do pamieci mapy kolorow i jak interpretrowac detekcje kolizji na overlay i w kolormapie.

7,594

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dracon napisał/a:

Ja tym bardziej, ale raczej nie licz na to, ze ktos napisze na VB specjalny i wygodny (!) edytor do rysowania gfx-ow atarowskich

wygodniej bedzie photoshopem robic atarowska grafike na vbxe ;-)

7,595

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

czy ja dobrze czytam (dokumentacje) ?

czyli mozna zakryc caly std. obraz atari overlayem ?

no to mozna pisac gry tak, ze na wyjsciu video bedzie wygladala jak do tej pory a na wyjsciu rgb o wiele lepiej - nie potrzeba 2 wersji programu ....

7,596

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

witam,

czy ja zle pamietam? wydaje mi sie ze widzialem gauntlet II na atari.. a teraz szukam i nic :(

jakie znacie jeszcze gry like gauntlet

1. phantom
2. druid
3. dark chamber

7,597

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

w pinhedzie i keyston kapers tez bylo troche kapelusza

7,598

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

wyglada jak indiana? hary pitfal owszem a ten z subbision to jakis patyczak

7,599

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

pitfall II ?

7,600

(6 odpowiedzi, napisanych Konsole)

zakwasiscie, podaj jeszcze link do emulatora + dokumentacji i jakiegos kompilatora :p