Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Opcje wyszukiwania (Strona 304 z 329)
a z "tetrisami" za wylaczeniem <bacznosc>getris, warsaw tetis</bacznosc> jest inaczej ?
no coz, bardzo mi przykro, w takim razie bedzie kolejny "klon tetrisa".
ps. na atarce jest wiecej "pinbali" niz "tetrisow".
---- edit
zuma deluxe? banalne.
;-)
tam nie mozesz postawic klocka pionowo, troche to dziwne, poza tym znikaja ulozone podobnie jak trixie pion, poziom + ukos, brak specjalnych. doskwiera brak kontroli nad ukladanymi klockami.
--- edit
nie tetrisa, chyba ze brac pod uwage ze tu i tam studnia ;-) w flower power mozna robic bardziej skomplikowane uklady (tak mi sie wydaje) klockow, ktore maja "zniknac". warto zagrac - link podalem.
wlasnie zagralem w trixa, czym sie rozni? - nie mozesz obracac klockow, znikaja tylko ulozone pionowo, pozniomo lub na ukos.
--- edit
nie widze tez klockow specjalnych
hmm :p ja chyba tez bede potrzebowal sid2pokey :-)
Witam,
http://www.king.com/opengame.jsp?gameId=12 - z instrukcji nie wyczytasz jaka jest miodna. warto zagrac.
udalo mi sie napisac taka gierke w c i jest realna szansa ze uda sie rowniez przepisac ja na 6502. jesli uda sie projekt zakonczyc czy jest ktos chetny na napisanie muzy?
pozdrawiam
tebe napisał/a:Akurat obecnie razem z Vidolem pracujemy nad pewnym tytułem z C64 i Sid2Pokey jest jak znalazł.
co Wy tam po nocach dlubiecie? mozna wiedziec?
tez mi sie to za proste wydaje. sukcesem by bylo ponizej 80% rastra
kiedy bedzie mozna obejrzec produkcje ?
> co jest lepsze SID czy POKEY
lepszy czy gorszy, grunt, ze to my mamy Świetego
:-)
jestem zainteresowany. czasem robie jakis programik i mam problem z namowieniem atarowkich muzykow do napisania muzyki... byc moze sid2pokey rozwiaze mohe problemy :-)
ile czasu procesora zajmuje odgrywanie sidow? jesli sid zawiera kilka utworow to mamy mozliwosc odgrywania konkretnego?
pozdrawiam
cedyn napisał/a:jak masz wersje z niesmiertelnoscia, to czy moglbys mi ja podeslac na maila ?
http://patch.atari.pl
wybierz druida i jedziesz ;-) - niesmiertelnosc, liczniki na maxa + ewentualnie nieskonczenie wiele kluczy, golemow, chaosu, amunicji ...
---
mapa z c64 jest dobra - wlasnie przeszedlem druida
poszukam, kolo poniedzialku cos podesle
zrobilem sobie kiedys niesmiertelnosc do druida... gra jest fajna przez pierwsze 2-3 fazy, pozniej potwornie monotonna, lepiej zapamietac ja z 1 i 2 levelu i dac spokoj. mapa pewnie podobna do tego: http://www.mameworld.net/retroview/c64/druidt.htm
jako pamiec dodatkowa? a jest mozliwosc odczytywania pamieci vram?
-----
no chyba jest posrednio przez kolizje - przeuwasz 1 pixel przez cala pamiec i detektcisz kolizje
deeper dungeons. wiem, dodatek do gauntleta. jeszcze do wczoraj wierzylem ze jest gauntlet 2 na atari...
moze byc problem z rysowaniem wektorow, w rejestrze mode moze da sie zakodowac przyrost adresu docelowego? nie tylko +/- 1 dla x lub y? - moglo by sie okazac ze grafika wektorowa na vbxe bedzie z 4 razy szybsza! albo zmodyfikowac dzialanie fill (bit 4 wolny) - tylko do odcinka. wprowadzenie delty daloby wieksze mozliwosci - chyba... chcialbym zapytac: jak narysowac odcinek na vbxe?
czy blita mozna robic z/do pamieci mapy kolorow i jak interpretrowac detekcje kolizji na overlay i w kolormapie.
Dracon napisał/a:Ja tym bardziej, ale raczej nie licz na to, ze ktos napisze na VB specjalny i wygodny (!) edytor do rysowania gfx-ow atarowskich
wygodniej bedzie photoshopem robic atarowska grafike na vbxe ;-)
czy ja dobrze czytam (dokumentacje) ?
czyli mozna zakryc caly std. obraz atari overlayem ?
no to mozna pisac gry tak, ze na wyjsciu video bedzie wygladala jak do tej pory a na wyjsciu rgb o wiele lepiej - nie potrzeba 2 wersji programu ....
witam,
czy ja zle pamietam? wydaje mi sie ze widzialem gauntlet II na atari.. a teraz szukam i nic :(
jakie znacie jeszcze gry like gauntlet
1. phantom
2. druid
3. dark chamber
w pinhedzie i keyston kapers tez bylo troche kapelusza
wyglada jak indiana? hary pitfal owszem a ten z subbision to jakis patyczak
zakwasiscie, podaj jeszcze link do emulatora + dokumentacji i jakiegos kompilatora :p
Znalezione posty [ 7,576 do 7,600 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.233 sekund, wykonano 17 zapytań